Miriam, starożytna kobieta wampir, od wieków odżywia się krwią swoich kochanków. Pozwala jej to zachować wieczną młodość. Niestety, jej mężczyźni po ukąszeniu bardzo szybko się starzeją i w ciągu krótkiego czasu umierają. Podobne nieszczęście spotyka Johna, młodego chłopaka. Ten udaje się po pomoc do dr Sarah Roberts, pani naukowiec pracującej nad eliksirem młodości. Kiedy Miriam dowiaduje się o tym, rusza śladem byłego kochanka... Anonimowy
Kły – Temat wampirów zawsze był i jest nadal popularny. Ten film przedstawia tą tematykę troszeczkę inaczej ale nie znaczy to, że gorzej. Podobało mi się takie przedstawienie wampirów, bez niepotrzebnej brutalności i potoku sztucznej krwi można było uchwycić tą rasę.
Świetne role Susan Sarandon i Davida Bowiego. Ocena ogólna 7/10.
Kto pisał ten opis??? przecież to bzdury – Miriam, starożytna kobieta wampir, od wieków odżywia się krwią swoich kochanków.
że co??, przecież oni łazili na te imprezy gdzie wyrywali ofiary
Niestety, jej mężczyźni po ukąszeniu bardzo szybko się starzeją i w ciągu krótkiego czasu umierają.
że jak??, ona nie miała samych mężczyzn, bardziej pasuje tu słowo partner, wcale nie umierali w ciągu takiego krótkiego czasu jak piszesz (200 lat to jest krótko?)
Podobne nieszczęście spotyka Johna, młodego chłopaka.no david bowie ma tam około 30 lat a raczej 130 , młodym chłopakiem to on nie jest…
Nie wiem kto pisał ten opis, ale chyba nie ogladał tego filmu dokładnie, nie wiem jak można takie bzdury wypisywać
Rewelacyjny horror z 1983 roku z kapitalnymi kreacjami Catherine Deneuve, Davida Bowie i Susan Sarandon. Wampirza miłość jest niejako metaforą – kiedy jesteśmy zakochani to jesteśmy wbrew pozorom wiecznie młodzi, piękni, nie odczuwamy myśli samobójczych lub ucieczki w nałogi. Miriam i John to para, która niestety nie miała prawa być w szczęśliwym związku małżeńskim, ba! Nawet o tym nie myślała. Najlepsza scena z całego filmu to ta przedostatnia, kiedy to Miriam przebywa w domu pełnym zombie, które to wkrótce zamieniają się w szkielety. Może i serce mi nie podskoczyło do gardła, ale dreszcze zdecydowanie przeszły mi po plecach. David Bowie (mój imiennik) udowodnił, że jest nie tylko utalentowanym piosenkarzem czy muzykiem, ale także i bardzo dobrym aktorem. Tony Scott, który to wcześniej nie miał doświadczenia reżyserskiego, z miejsca udało mu się nakręcić najlepszy film w swoim dorobku przebijający nawet "Top Guna". Kiedyś robiono naprawdę fajne filmy, bo te współczesne są po prostu do bani. Nie lubię ich. 9/10
Pozostałe
piękny – jeden z lepszych obrazów o wampirach jakie miałam okazję w ogóle zobaczyć, chyba dlatego, że temat ten traktuje w inny sposób niż większość tego typu filmów. Na dodatek mamy piękne zdjęcia i niesamowity klimat, oraz bardzo charakterystyczne postacie wykreowane przez świetnych aktorów. 10/10