Escape Room 2019/I

Thriller psychologiczny o sześciorgu obcych sobie ludziach, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Muszą wykazać się sprytem, inteligencją i wolą przetrwania albo… zginą.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO2, 07 kwiecień 2020, wtorek 00:20 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Taylor Russell
jako Zoey
Jay Ellis
jako Jason
Logan Miller
jako Ben
Deborah Ann Woll
jako Amanda
Nik Dodani
jako Danny
Tyler Labine
jako Mike
Adam Robitel
jako Gabe
Jessica Sutton
jako Allison
Jamie-Lee Money
jako Rosa
Kenneth Fok
jako Det. Li

Thriller psychologiczny o sześciorgu obcych sobie ludziach, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Muszą wykazać się sprytem, inteligencją i wolą przetrwania albo… zginą. opis dystrybutora

Gatunek
Horror, Dramat, Akcja, Przygodowy
Słowa kluczowe
bankier, przemoc, upadek z wysokości, śmierć zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2019-01-03 (świat), 2019‑05‑10 (dvd)
Wytwórnia
Original Film
Kraj produkcji
Kanada, USA, RPA
Inne tytuły
Escape Game (Francja)
The Maze (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
99 minut
Budżet
9 000 000 USD
Anna Plich krytyk

W mojej ocenie nawet na tle współczesnego kina grozy (które to, ogólnie rzecz ujmując, uważam za dużo gorsze od tego niegdysiejszego, XX-wiecznego), „Escape Room” Adama Robitela, nie prezentuje się jakoś szczególnie nadzwyczajnie. przeczytaj recenzję

Quentin krytyk

Rozrywkowe kino w szybkim tempie rozgrywające oczywistą historię, zdeterminowaną przez ograniczenia dawane przez pobyt w escape roomie. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film miał być wyświetlany w polskich kinach począwszy od 11-ego stycznia 2019, jednak w związku z tragicznym wypadkiem w Koszalinie w którym 4-ego stycznia pięć osób zginęło w pożarze escape roomu, film został wycofany z dystrybucji kinowej. zobacz więcej

Komentarze do filmu 11
ZSGifMan 6

Trochę taki miks Piły z Cubem, ale ogląda się nawet, nawet.
Zastanawia jednak zakończenie, które za wiele wyjaśnia, gdyż zazwyczaj w takich filmach największym plusem są pewne niedopowiedzenia. Tu jest niestety odwrotnie i na siłę niejako mamy podane wszystkie możliwe wyjaśnienia i motywy. To nie pomaga i jak dla mnie było na spory minus, bo sam film nawet był niezły.
Same pokoje i pułapki czy raczej zadania do wykonania i/lub wskazówki do znalezienia są OK, nie ma szału, ale mogą być. Widz jednak cały czas zadaje sobie pytanie "dlaczego"? A niebawem podana na tacy odpowiedz wprawia albo w osłupienie swoją banalnością, albo w niesmak bo mogła być choćby nieco bardziej złożona i zaskakująca.
Ocena (też niestety) naciągana.

BuziakL ZSGifMan 6

@ZSGifMan o właśnie, też się zastanawiałam skąd ten film może mieć zaczerpniętą tematykę, schemat, no z Piły! Masz rację, tylko tutaj to lżejsza wersja bo w Pile krwi nam dostatek. :P

ZSGifMan BuziakL 6

@BuziakL Piła to jednak Piła i nie ma co narzekać, ale tu jest nieco słabiej i są tylko pewne podobieństwa. Nie jest to jednak "czysta" Piła i tylko pewne elementy, natomiast sporo zaczerpnięto też z Cube’a i do niego też jest dużo odwołań, taki miks tych dwóch tytułów jak dla mnie.           

BuziakL ZSGifMan 6

@ZSGifMan tak racja. A tak przy okazji, Cube niestety nie pamiętam. Jest sporo filmów, których już nie pamiętam, będzie trzeba kiedyś odświeżyć seans.

ZSGifMan BuziakL 6

@BuziakL To bardzo polecam, bo choć seria Cube nie jest jakimś arcydziełem kinematografii, to jednak stanowi ważną jego cząstkę. Wypadałoby zobaczyć wszystkie, ale warto polecać chyba tylko pierwszą. Sam jakoś jesienią zeszłego roku odświeżyłem wszystkie części, nie po kolei co prawda, lecz dla kogoś kto je zna nie ma to przecież znaczenia. Widać nieco po nich upływ czasu, ale dalej świetnie zgłębiają ciemne zakamarki ludzkiej psychiki…      

i_darek1x 7

Przygoda ,akcja i zadania ;) Trochę przypomina film Piła … Ja lubię takie filmy i z niecierpliwością czekam na kontynuację ! Polecam ;)

Barteqqu 8

Ciekawy film :)

BuziakL 6

Ogląda się w skupieniu, jest trochę grozy, fajni aktorzy, dobrze dobrani. Ciągle coś się dzieje i nawet te zagadki mają sens. Mnie się podobało, ale ten film mi przypomina już istniejące produkcje, nie wiem dokładnie jakie, ale widać, że pomysł jest zwalony z innych filmów grozy, tylko tutaj w bardziej soft’owej wersji.

MARTIN007 6

Zdecydowanie lepszy Escape Room niż w 2017 roku.Chociaż nie każdemu może podejść ten film, mogło by być też lepszego zakończenie.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Kristo
74 punkty
ferhin2
53 punkty
Czechu
40 punktów
Khaosth
36 punktów
krzysztofek1003
16 punktów
Czejen71
14 punktów
Bluejohn_26
11 punktów
Sweet_Foxy
6 punktów
Więcej informacji

Proszę czekać…