Filmy anglik, śmierć bliskiego krewnego

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje anglik, śmierć bliskiego krewnego. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.

Robin Hood

6,8
7,4
Dzielny wojownik Robin (Russell Crowe) zostaje wyjęty spod prawa, gdy wraz z grupą swych wiernych towarzyszy broni opowiada się przeciwko skorumpowanemu królowi Anglii. Zbuntowany bohater udaje się do Nottingham, gdzie poznaje pełną animuszu Lady Marion (nagrodzona przez Akademię Cate Blanchett). Zafascynowany jej osobą zrobi wszystko, by zdobyć serce tej pięknej kobiety i ocalić jej rodzinne ziemie przed zbliżającym się zagrożeniem. W konsekwencji dramatycznych wydarzeń, Robin i jego ludzie zostaną wciągnięci w krwawą wojnę, która zadecyduje o przyszłej chwale Anglii oraz rozsławi legendę szlachetnego banity.

Angol

6,4
"Angol" jest opowieścią o twardym Angliku (Terence Stamp), byłym przestępcy, który przyjeżdża do Ameryki by pomścić śmierć swojej córki. Wyjeżdżając z Londynu, pierwszy raz po prawie dziesięciu latach za kratkami, nie jest w stanie zrozumieć ani miejsca, ani czasu. Mimo to, jedzie do Los Angeles, aby dokładnie wyjaśnić co spotkało jego ukochaną Jenny, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach, jak podaje notatka, którą otrzymał jeszcze w więzieniu od jednej z jej przyjaciółek. Na miejscu wdaje się w konflikt z Valentinem (Peter Fonda) i armią brutalnych kryminalistów mając nadzieję na znalezienie wskazówek i odkrycie co się naprawdę zdarzyło. Pobity prawie na śmierć, wyrzucony z budynku, ścigany przez prześladowców na niebezpiecznej górskiej drodze, po dojściu do siebie Anglik postanawia się zemścić.


Jest rok 1752. Joshua i Naomi Collins, wraz z synkiem Barnabasem, opuszczają Liverpool w Anglii, aby rozpocząć nowe życie w Ameryce. Ucieczka za ocean to jednak za mało, aby uwolnić się od tajemniczej klątwy ciążącej na rodzinie. Mija dwadzieścia lat. Barnabas (w tej roli Johnny Depp) ma cały świat u swych stóp — a przynajmniej miasteczko Collinsport w stanie Maine. Ten bogaty i potężny pan dworu Collinwood jest niepoprawnym kobieciarzem… do momentu, gdy popełnia niewybaczalny błąd, łamiąc serce Angelique Bouchard (granej przez Evę Green). Angelique, wiedźma w każdym sensie tego słowa, skazuje Barnabasa na los gorszy od śmierci — zamienia go w wampira i grzebie żywcem. Dwa wieki później Barnabas zostaje przypadkowo uwolniony z grobowca. Po wyjściu na zmieniony nie do poznania świat roku 1972 powraca na dwór Collinwood, gdzie okazuje się, że ta niegdyś świetna posiadłość popadła w ruinę. Nędzne pozostałości rodu Collinsów mają się niewiele lepiej; każdy z członków rodziny ukrywa przed światem własne mroczne tajemnice. Głowa rodziny, Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer), zatrudniła Dr Julię Hoffman (w tej roli Helena Bonham Carter), psychiatrę, aby zamieszkała z rodziną i pomogła rozwiązać dręczące ją problemy.
Świat bez końca jest kontynuacją popularnego serialu Filary Ziemi. Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów Kena Folletta.
Angel, wampir z duszą przybywa do Los Angeles, żeby pomagać ludziom mającym problemy i w ten sposób zyskać odkupienie.
Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.
Seks, władza, pieniądze. Mroczne losy angielskiej rodziny z klasy średniej rozgrywające się na przełomie wieków. Trzynastoodcinkowy serial opowiada o trzech pokoleniach szanowanej, szczycącej się bogactwem i pozycją społeczną rodziny Forsytów. Główną postacią jest Soames Forsyte, bogaty i odnoszący sukcesy partner w rodzinnej firmie prawniczej oraz jego piękna żona Irene. Ich trudny, burzliwy związek trudno nazwać szczęśliwym. Młoda, piękna kobieta o romantycznej duszy w skrytości serca pogardza wszystkim, co reprezentuje sobą jej mąż. W beznamiętnym małżeństwie czuje się nieszczęśliwa i uwięziona. Jej życie na zawsze odmienia znajomość z Philipem Bosinneyem - architektem, wynajętym przez Soamesa. Otwarty, seksowny i czarujący idealista szybko zdobywa serca Irene. Ich romans staje się katalizatorem tragicznych wydarzeń, które prowadzą do rozbicia rodziny Forsytów.
Radio On to postpunkowa podróż przez Wielką Brytanię końca lat siedemdziesiątych. Główny bohater, Robert, rusza na północ, by poznać szczegóły śmierci brata. Ważniejsza od celu jest jednak sama droga – widziany zza szyb samochodu zimowy kraj pełen industrialnych pejzaży i hipnotyzujących, odhumanizowanych przestrzeni. Równie istotna jak obraz jest muzyka towarzysząca podróży – ścieżka dźwiękowa, na którą składają się elektroniczne utwory Kraftwerku, chłodne kompozycje Davida Bowiego z berlińskiego okresu jego twórczości oraz piosenki takich twórców jak Robert Fripp, Ian Dury czy Wreckless Eric.
Kronika życia królowej Elżbiety I, zanim stała się królową Anglii. Oprócz udziału w intrygach dworskich, przeżyła nieszczęśliwą miłość do admirała Thomasa Seymoura. Marzyła również o budowie floty...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…