Filmy etykieta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje etykieta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Królowa

6,7
Latem 1997 roku wiadomość o śmierci księżnej Diany wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną. Kiedy prasa zaczęła atakować rodzinę królewską, a tłumy składające hołd zmarłej coraz głośniej domagały się reakcji ze strony milczącego dworu, nowo wybrany premier Tony Blair stanął przed ciężką próbą. Musiał nie tylko załagodzić narastające napięcie społeczne, lecz przede wszystkim przekonać królową, Elżbietę II, ostoję konserwatyzmu do złamania nienaruszalnych zasad monarchii.
Sidonie Laborde (Léa Seydoux) pracuje jako służąca i z poświęceniem służy kapryśnej królowej Marii Antoninie (Diane Kruger). Zamieszki w Paryżu zwiastują wybuch rewolucji.
Ta współczesna baśń, kontynuacja kasowego przeboju rozpoczyna się dokładnie w miejscu, w którym rozstaliśmy się z uroczą Anne Hathaway (I) (Ella zaklęta) i zdobywczynią Oscara Julie Andrews (Najlepsza Aktorka, Mary Poppins, 1964) w Pamiętniku Księżniczki. Jako następczyni tronu Genovii, Księżniczka Mia (Hathaway) ma wszystko, czego pragnie każda dziewczyna... oprócz wyśnionej miłości. Mia jest zszokowana, gdy odkrywa, że musi wziąć ślub, w przeciwnym bowiem razie jej rodzina straci prawa do korony. Na znalezienie odpowiedniego kandydata pozostał tylko miesiąc, co powoduje to szereg zabawnych sytuacji.


Agentka FBI musi udawać jedną z finalistek konkursu piękności, aby zdemaskować niebezpiecznego terrorystę, który szykuje kolejny zamach. Problem w tym, że brak jej kompletnie wdzięku, jest zaniedbana i nie umie się ubrać. Od czego jednak odrobina dobrej woli i pracy nad sobą?
Mistrz francuskiej komedii Louis de Funès wciela się w postać bezlitosnego hiszpańskiego poborcy podatkowego, szukającego zemsty na swoim służącym (w tej roli znakomity Yves Montand).
Rycerz Godefroy de Papincourt i jego giermek w wyniku splotu niespodziewanych wydarzeń zostają przeniesieni z 1122 roku do XX wieku. Czeka tutaj na nich wiele niespodzianek.
Salamanka, lato 1936 roku. Wybitny pisarz i filozof, Miguel de Unamuno postanawia publicznie poprzeć wojskowy zamach stanu, który zdaniem jego autorów ma służyć uporządkowaniu niespokojnej sytuacji w kraju. Bez sprzeciwu aprobuje rozwiązanie rady miejskiej, której był członkiem i uznaje nominację do nowych władz miasta. Piastując funkcję rektora uniwersytetu w Salamance, podpisuje oświadczenie wydane przez uczelnię, w którym popiera się obronę chrześcijańskiej cywilizacji zachodniej przed niosącą destrukcję ideologią Wschodu oraz przewodniczy pracom komisji redukującej obecność na uczelni profesorów o lewicowych poglądach. Rząd republikański zwalnia Unamuno z funkcji rektora, czego on nie przyjmuje do wiadomości. Tymczasem generał Francisco Franco ze swymi oddziałami łączy się z frontem rebeliantów i rozpoczyna udaną kampanię z zamiarem przejęcia wyłącznego dowództwa nad wojną oraz władzy w kraju. Krwawe oblicze konfliktu i liczne wyroki pozbawiające wolności powodują, że Unamuno zaczyna podawać w wątpliwość swoje poglądy. Kiedy generał Franco przenosi kwaterę główną do Salamanki, Unamuno udaje się do niego z petycją o uwolnienie uwięzionych przyjaciół.
Hiszpania, 1620 rok. Król (Gabino Diego) poślubił młodą księżniczkę francuską. Po spędzeniu nocy ze zmysłową prostytutką decyduje, że chce zobaczyć swoją żonę (Anne Roussel) nagą. Ponieważ taka sytuacja, jest oceniana przez niektórych jako grzech śmiertelny, jego decyzja powoduje prawdziwą rewolucję pośród swoich poddanych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…