Filmy miłość, wrażliwość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, wrażliwość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W Nowym Orleanie tramwaje nie mają zwyczajnych numerów, ale własne nazwy - tak jak tytułowy "Pożądanie", którego trasa prowadzi obok mieszkania Stelli i Stanleya Kowalskich. Poznaj nagrodzoną aż czterema Oscarami mroczną historię o konflikcie osobowości i walce zmysłów...
Kathy, Ruth i Tommy uczą się w Hailsham, elitarnej szkole z internatem, idyllicznym miejscu w sercu angielskiej prowincji. Nauczyciele kładą tu wielki nacisk na twórczość artystyczną i wszelkiego rodzaju kreatywność. Jednocześnie dzieciom narzuca się tu ścisły zdrowotny reżim, zakazuje kontaktów z rodzicami i opuszczania terenu szkoły. Szybko staje się jasne, że w Hailsham coś jest nie tak.
Tomek (Olaf Lubaszenko) to młody mężczyzna, dopiero wchodzący w wiek dojrzały. Jest listonoszem, mieszka na typowym, wielkim blokowisku. Zakochuje się, miłością platoniczną, w pięknej, dojrzałej już kobiecie, Magdzie (Grażyna Szapołowska), którą poznał dzięki… lunecie, za pomocą której wieczorami obserwuje sąsiednie bloki. Od tej pory, codziennie podgląda Magdę, poznaje w ten sposób jej życie intymne i ją samą. Magda nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy jej ruch jest obserwowany przez chłopca. Pewnego dnia Tomek wyznaje jej osobiście, że ją podgląda i że ją kocha…


Popioły

6,8
Akcja filmu rozpoczyna się latem 1798 roku, w chwili, gdy podróżujący po Włoszech książę Gintułt spotyka obdartych polskich żołnierzy, śpiewających „Mazurek Dąbrowskiego”. Niebawem arystokrata wraca do ojczyzny. Los styka go tu z młodym szlachcicem, Rafałem Olbromskim, który zostaje jego sekretarzem i towarzyszy mu w podróżach.
Justyna Bargielska opisuje konkretny moment w życiu Clary Schumann (w tej roli Aleksandra Justa), żony słynnego kompozytora, matki siódemki ich dzieci, która próbuje dociec, dlaczego przez ponad dwa lata nie pozwolono jej odwiedzić męża w sanatorium dla umysłowo chorych. Utwór przedstawia rozterki kobiety i porusza takie kwestie jak: szczęście, miłość, wrażliwość, sztuka. Ważnym elementem spektaklu jest udział w nim wybitnego pianisty Marka Brachy, wykonującego wybrane utwory Roberta i Clary Schumannów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…