Filmy przyjaźń, wspinaczka górska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, wspinaczka górska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno? „Miłość jak miód” to obyczajowa komedia o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.
Niespodziewane zaproszenie zgromadziło ósemkę przyjaciół w górskiej kryjówce, by mogli wykopać kapsułę czasu z czasów liceum. Przypadkiem poznają najbardziej mroczne i niebezpieczne tajemnice, co wpływa negatywnie na ich psychikę. Sytuację pogarsza znalezienie martwego ciała jednego z przyjaciół, a nikt nie wie, kto będzie następny...
Nicolas (Niko Tarielashvili), najstarszy syn zamożnej rodziny, pozostający pod wpływem przerażającej matki bizneswoman, spędza całe dnie w dużym sąsiednim miasteczku. Pracuje tam, z dala od rodzinnego środowiska, jako myjka do okien i zmywarka w kawiarni. Doskonale świadomy swojego zamkniętego kręgu chciwych snobów, zupełnie nie dostrzega podłości swoich nowych związków: kupców, drobnomieszczan, młodych chuliganów. Zakochuje się w pięknej córce właściciela innej kawiarni...


W Andach rozbija się samolot z drużyną rugby. Część ludzi przeżyła, jednak po kilku dniach słyszą w radiu, że ich poszukiwanie zostało przerwane. Zaczyna się walka o przeżycie.
Prawdziwa historia austriackiego sportowca i alpinisty Heinricha Harrera, który ucieka z jenieckiego obozu w Indiach do Tybetu. Po wielu przejściach trafia do stolicy Dachu Świata - Lhasy. Wzbudza tam wielkie zainteresowanie, jak sie okazuje, nie tylko zwykłych mieszkańców, ale także i samego Dalai Lamy, młodego buddyjskiego mnicha, będącego przywódcą duchowym Tybetu. Nawiązuje się między nimi wielka przyjaźń, która odmienia życie Harrera.
W 1915 kilkunastoletnia Heidi wyjeżdża ze szwajcarskiej wioski do szkoły we Włoszech. Wojna przerywa jej edukację już po kilku miesiącach. Z kilku koleżankami, po które nie zdążyli przyjechać rodzice, Heidi trafia do sierocińca, którego dyrektor wykorzystuje powierzone mu dzieci do niewolniczej pracy. Jedyna droga ucieczki wiedzie przez dzikie góry.
Wspólna wspinaczka starego profesora i jego eksstudenta to dla jednego coroczny rytuał, hołd oddany przyjacielowi, pożegnanie z górami, dla drugiego – zaaranżowana okazja do załatwienia posady. Zdjęcia zrealizowano w plenerze ośnieżonych Tatr i to góry są głównym bohaterem filmu – słowa tracą tu ważność pod naporem obrazu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…