Filmy globalizacja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje globalizacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jesse i Celine spotkali się ponownie do dziewięciu latach w Paryżu. Pierwsze ich spotkanie nastąpiło w Wiedniu gdzie przegadali ze sobą całą noc i obiecali spotkać się ponownie za pół roku. Do spotkania jednak nie doszło z powodu pogrzebu babci Celine. Teraz, gdy mają sobie tak dużo do powiedzenia mają na to tylko kilka godzin, ponieważ Jesse odjeżdża z powrotem do Stanów.

Mamut

7,0
Olśniewająca podróż do trzech zakątków świata, w którym największe namiętności współczesnego człowieka - miłość i pieniądze - nie znają granic. Gwiazdy międzynarodowego kina – Gael Garcia Bernal („Babel”, „Dzienniki motocyklowe”, „Złe wychowanie”) i nominowana do Oscara Michelle Williams („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Wyspa tajemnic”) jako zakochana para, która rozdzieliły kariera i miliony kilometrów, a połączyło na nowo uczucie, potrafiące zmienić losy wszystkich dookoła.

Syriana

6,6
Jeden z roponośnych krajów, któremu przewodzi postępowy i reformatorski książę Naser, zrywa dotychczasową współpracę z amerykańskim koncernem Connex, decydując się na podpisanie lukratywnego kontraktu z firmą z Chin. Dla amerykańskiej korporacji ta decyzja oznacza mniejsze wpływy, spółka postanawia przejąć konkurencyjne przedsiębiorstwo Killen, które weszło w posiadanie praw do eksploatacji bogatych złóż ropy w Kazachstanie. Fuzja wzbudza jednak zainteresowanie Departamentu Sprawiedliwości, który podejrzewając korupcję zleca przeprowadzenie kontroli firmie prawniczej z Waszyngtonu. Te decyzje stają się początkiem szeregu wydarzeń, w których dużą rolę odegrają oficer CIA Bob Barnes, adwokat Bennett Holiday, analityk branży energetycznej Bryan Woodman, szef firmy Killen - Jimmy Pope oraz ubodzy emigranci pracujący na polach naftowych.


Xavier zamierza poświęcić się karierze urzędnika. Po pełnym wrażeń roku na stypendium w Barcelonie zmienia zdanie. Postanawia podążać za marzeniami - zostaje pisarzem. Tak kończy się pierwsza część filmu. Pięć lat po niezwykłych studiach w Barcelonie Xavier ma przed sobą nowe wyzwania. Bank, który udzielił mu kredytu, zaczyna stwarzać problemy. Xavierowi, oprócz pieniędzy, brakuje też szczęścia w miłości. Zawody i dziewczyny nasz bohater zmienia jak rękawiczki... Robi wszystko, by odnaleźć życiowe spełnienie. Bez skutku. Sprawy komplikują się na dobre, kiedy Xavier traci pracę, musi opiekować się dzieckiem byłej dziewczyny oraz swoim dziadkiem. W końcu rewiduje nieco swoje marzenia. Bardziej pragmatyczny, zostaje dziennikarzem. Podróże, nie tylko do miast Europy stają się jego codziennością. Los rzuca Xaviera do Londynu a następnie do Sankt Petersburga. Sprawy przybierają niespodziewany obrót.
Każdy wie gdzie leży Meksyk, ale miasteczko Juarez? - można strzelać, że właśnie tam i to się zgadza. Ale nie każdy wie co się tam produkuje i jakim kosztem. W fabrykach Indianki produkują telewizory i inny sprzęt elektroniczny (ktoś to przecież musi robić). Niestety robią to za pięć dolarów dziennie, z pogwałceniem praw pracowniczych, a najgorsze jest to, że tysiące z nich znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, są brutalnie gwałcone i mordowane i... nikt się tym nie przejmuje do czasu gdy Amerykańska reporterka postanawia wyjaśnić tajemnicę brutalnych morderstw.
Proferor psychologii z Korei Północnej, bez ogródek, obnaża bezwzględną machinę propagandową stosowaną masowo w krajach tak zwanej zachodniej demokracji. W mistrzowski sposób całe społeczeństwa ogłupiane są tak skutecznie i zniewalane niepostrzeżenie do tego stopnia, że nie zdają sobie zupełnie sprawy, iż - niczym zombie - biorą udział w zbrodniach przeciwko ludzkości. Na tym tle Korea Północna jawi się jako ostatnia ostoja ludzkości...
Nasz styl życia doprowadził do marnowania jedzenia na skalę planetarną. Jak z tym walczyć i jak utylizować z głową?
W 2000 roku w opuszczonej kopalni znaleziono dżinsy Levi's z 1880 roku. Podczas aukcji internetowej, oryginalnie sprzedawane za niecałego dolara spodnie, osiągnęły wartość ponad 46 tysięcy dolarów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…