Filmy pijaństwo, chemia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pijaństwo, chemia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film ten opowiada prawdziwą historię Jeffreya Wiganda, byłego dyrektora przemysłu tytoniowego, który decyduje się na wystąpienie w programie informacyjnym „60 minut” stacji CBS-TV. Dla czystego sumienia i częściowo zachęcony przez producenta Lowella Bergmana, Wigand ujawnia, że przemysł tytoniowy nie tylko był świadomy, że papierosy są szkodliwe i wciągające w nałóg, ale pracował także nad tym, aby wręcz zwiększyć uzależniające właściwości tytoniu. Niestety, obaj bohaterowie tej historii przekonali się na własnej skórze, że samo mówienie prawdy nie wystarcza.
Kapitalna komedia o młodych policjantach, których zadaniem będzie wykrycie siatki dealerów narkotyków w liceum. Muszą w tym celu wtopić się w społeczność szkolną. Czyli - muszą udawać nastolatków. Żart goni żart, a Schmidt i Jenko wplątują się w coraz bardziej absurdalne sytuacje.
Jest rok 1940. Uciekając przed Niemcami, śmietanka towarzyska Paryża opuszcza stolicę i lokuje się w luksusowym hotelu Splendide w Bordeaux. Tam spotykają się uciekinier z więzienia i piękna aktorka. Przed wojną łączył ich romans, na dodatek przez aktorkę mężczyzna trafił do więzienia.


Zdenerwowany nauczyciel w liceum, Armand Saint-Just (Bourvil) jest przerażony efektami telewizji na swoich uczniach. Zajęcia odbywają się przed uśpionymi uczniami w klasie. Nauczyciele zwracają się do rodziców, aby trzymali swoje dzieci z dala od telewizorów, ale to nie działa. Saint-Just postanawia działać. Z pomocą Missenarda (Roland Dubillard), nauczyciela wychowania fizycznego i jego przyjaciela Benjamina (Jean Tissier), przygotowuje plan działania. Ekspert w dziedzinie materiałów wybuchowych, Benjamin wynalazł substancję - tetrachlorowodorek benzylacetylorurowy - który rozpylony na antenach telewizyjnych, całkowicie zmienia emisje. Każdej nocy Saint-Just i Missenard wyruszają, by pokryć anteny TV tym specjalnym produktem odcinającym odbiór sygnału. Rezultat: dzieci mogą w końcu sie uczyć, a rodzice, pozbawieni swoich zwykłych programów, wysyłają skargi do OTVF.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…