Filmy szachy, seks

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szachy, seks. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Budapeszt, metro, kontrolerzy, zakapturzony osobnik - morderca, sprawdzanie biletów, wyścigi po torach, nowo poznana kobieta... - to po krótce wątki tego filmu. Jak w tym świecie odnajdzie się wykształcony mężczyzna, który zrezygnował z kariery "na górze" i zszedł do brutalnego "podziemia"?

Slacker

6,8
Slacker to obserwacja jednego dnia z życia mieszkańców Austin w Teksasie. Na fabułę składają się konwersacje, w których poznajemy aspiracje, rozterki i problemy bohaterów, typowych przedstawicieli generacji X.
David (Dustin Hoffman) wraca w rodzinne strony wraz ze swoją żoną. Pewnego dnia na kobietę napada jeden z mieszkańców i ją gwałci. Czy skromny naukowiec poradzi sobie z tą sytuacją?


Post Tenebras Lux to pół-autobiograficzny film o uczuciach, wspomnieniach, marzeniach, nadziei i obawach. Juan (Adolfo Jiménez Castro) wraz ze swoją miejską rodziną mieszka na meksykańskich przedmieściach. Rodzina korzysta z tego co daje wieś ale również cierpi. Zastanawiają się czy te dwa światy mogą się uzupełniać czy tylko nawzajem eliminować.

Silverado

6,8
Kevin Kline, Scott Glenn, Kevin Costner i Danny Glover wcielają się w role czterech bohaterów Zachodu, którzy nieświadomi niebezpieczeństwa, kierują się w stronę cichego, spokojnego miasteczka - Silverado. Niestety nie wiedzą, że miasteczko, w którym mieszkają ich rodziny i przyjaciele, zostało opanowane przez skorumpowanego szeryfa i bandę morderców. Czwórka rewolwerowców (z których - rzecz jasna - żaden nie zwykł pudłować), zanim zabierze się za ratowanie miasteczka, musi ocalić własną skórę, czyli odbić się nawzajem z więzienia i przekonać się, kto tak naprawdę im sprzyja.
Kiedy Charlie Wax (John Travolta) pojawi się w Paryżu, nic nie będzie jak dawniej. Łysy i napakowany agent CIA nie uznaje kompromisów i nie wie, co to litość. Kocha swoją robotę, a podczas misji z twarzy nie schodzi mu uśmiech. James (Jonathan Rhys Meyers) to kompletne przeciwieństwo Charliego. Zostają przydzieleni jako partnerzy do tego samego zadania. W ciągu najbliższych czterdziestu ośmiu godzin James będzie musiał bardzo szybko polubić pracę ze swoim nowym partnerem. Albo się dogadają, albo zginą.
Druga połowa XIII wieku. Na półwyspie Iberyjskim trwają walki pomiędzy królestwami chrześcijańskimi i muzułmańskimi. Chrześcijański rycerz Rodrigo powraca z wojny do domu. Po przyjeździe dowiaduje się, że jego zamek został zdobyty przez muzułmanów, a jego najstarszy syn został zamordowany przez wojowników Abu Bakra. Rodrigo poprzysięga zemstę.
W poczekalni na lotnisku człowiek na wózku inwalidzkim opowiada pewnemu pasażerowi historię o ustawionym wyścigu konnym w 1979, którego rezultatem była śmierć rodziny. Na Manhattanie umiera dwóch bukmacherów i syn mafijnego bossa. Młody mężczyzna wychodzi spod prysznica, by otworzyć drzwi sąsiadce, wyjaśniając, że jest gościem, miał zły tydzień, włączając w to obrabowanie. Nie wie, gdzie jest kolega, który go gości. Sąsiadka jest bardzo rozmowna, jest koronerem. Przychodzi dwóch zbirów i omyłkowo biorąc gościa za właściciela lokalu, zgarniają go, by postawić przed bossem, któremu zabito syna, aby zabił syna bossa konkurencji. Co łączy wszystkie te wątki pomieszania tożsamości? Gliniarze będą to chcieli wyjaśnić.
Bohaterowie mają po dwadzieścia kilka lat. Znają się jeszcze z ogólniaka. Przyjechali w góry, gdzie gościny udziela im ojciec jednego z nich. David jest gejem, jeszcze nie stracił dziewictwa. Wspólnik Iana, Keaton, martwi się, bo jego siostra jest w ciąży, a ojciec przyszłego siostrzeńca wyparł się go. Lisa to świetna kumpelka, ale nie chce z nikim pójść do łóżka. John zjawia się z oszałamiająco piękną Niemką, która wszystkim zawraca w głowie. Przy takim natłoku problemów szybko dochodzi do roszad i kompletnego wymieszania par.
Luźna adaptacja filmu "Smiles of a Summer Night" Ingmara Bergmana. Cała akcja rozgrywa się podczas przyjęcia zorganizowanego przez wynalazcę Andrew Hobbsa i jego żonę Adrian. Do ich domku na wsi przyjeżdżają dwie znajome pary. Jeden weekend zmieni ich życie na zawsze, okaże się bowiem, że łączy ich wiele spraw, które do tej pory skrywali.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…