Filmy magia, podróż

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje magia, podróż. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Życie pięciorga młodych mieszkańców pasterskiej wioski zmienia się, gdy zjawia się dziwna, obdarzona mocą kobieta. Twierdzi, że według starożytnej przepowiedni, jedno z nich na zawsze zaburzy równowagę między Światłem a Ciemnością. Muszą zdecydować, czy zawierzą los świata obcej - i sobie nawzajem - zanim Czarny uwolni się ze swojego więzienia i rozpocznie się Ostatnia Bitwa.
Odwieczni rywale znów zmierzą się na ekranie. Razem z Tomem i Jerrym odkryjecie nowe, fantastyczne miejsca, jak chatka czarownicy czy laboratorium zwariowanego naukowca.
10-letni Morten pragnie być marynarzem tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Szczególnie, gdy nie jest się jedynym członkiem załogi. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się wielką odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotną do prawdziwego świata. Czeka go mnóstwo przygód i wyzwań, które udowodnią, że samodzielność i umiejętność brania steru w swoje ręce nie jest definiowana wiekiem, ale niezahamowaną wiarą w marzenia.


Poznajemy alternatywną historię, gdzie podczas wojen napoleońskich, na początku XIX wieku, magia jest znana na całym świecie, choć rzadko praktykowana. Pan Norrell jest w stanie sprawić, że statua chodzi i mówi. Jego służący namawia go na podróż do Londynu i pomoc w wojnie z Francją. Pan Norrell zaskarbuje sobie przychylność rządu, przywracając do życia narzeczoną jednego z polityków. Tymczasem Jonathan Strange stara się zaskarbić sobie miłość ukochanej Arabelli - dlatego też zaczyna studiować magię.
Po śmierci smoka do jego leża ściągają armie krasnoludów, elfów, ludzi i orków by stoczyć ostateczną bitwę.

Willow

7,3
Kobieta z plemienia Daikini rodzi córeczkę. Proroctwa głoszą, że dziewczynka pozbawi tronu okrutna władczynię. Ta każe zgładzić wszystkie niemowlęta płci żeńskiej. Dziewczynkę ratują karłowaci mieszkańcy niewielkiej wioski. Najdzielniejszy z nich - Willow, postanawia podjąć walkę z królową - czarodziejką. U jego boku staje Madmartigan - awanturnik i błędny rycerz.

Gra o tron

8,5
7,3
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Trzecia z cyklu ekranizacji słynnych książek C.S. Lewisa. Widowiskowa opowieść o wyprawie rodzeństwa Pevensie i księcia Kaspiana, którzy na pokładzie statku zwanego "Wędrowcem do Świtu" docierają do krainy, z której pochodzi lew Aslan.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Jest połowa XVIII wieku. Toczy się wojna francusko-brytyjska o rządy w Nowej Francji, czyli późniejszej Kanadzie. W pewną ciemną, tajemniczą noc France Carignan składa wizytę umierającemu księdzu - Cure Blondeau (Gerard Depardieu). Tak zaczyna się skomplikowana, miłosna historia czasów wojny. Od Blondeau France dowiaduje się, że kiedy jej matka – Marie Loup - była młoda, miała dwóch adoratorów. Bogatego i przystojnego kawalera z wyższych sfer - Francois Le Gardeur, oraz... samego Blondeau, który kochał ją zakazaną miłością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…