Filmy alkohol, makijaż

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje alkohol, makijaż. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Prawdziwa historia rockowej grupy The Runaways działającej w latach 1975 – 1977. Dwie nastoletnie przyjaciółki z Kalifornii, Joan Jett (Kristen Stewart) i Cherie Currie (Dakota Fanning), postanawiają założyć zespół. Wkrótce dostają się pod opiekę agenta Kima Fowley’a (Michael Shannon), który od razu wyczuwa, że młode seksowne dziewczyny ubrane w bieliznę i skórę, wykonujące z towarzyszeniem gitar ciężkie rockowe kawałki, to znakomity pomysł. I rzeczywiście, ostra brunetka i seksowny blond kociak szybko odnoszą spektakularny sukces. Niestety, wkrótce sława i pieniądze za bardzo uderzają im do głowy. Dziewczyny zaczynają poznawać ciemną stronę sukcesu, usłaną narkotykami i alkoholem.
Mimo 37 lat na karku Mavis Gary (Charlize Theron) prowadzi niedojrzałe życie, pijąc alkohol i od czasu do czasu "wyskrobując" na laptopie parę zdań do książki dla młodzieży, przy których pracuje jako autorka-widmo. Gdy dowiaduje się, że jej dawnej szkolnej miłości urodziło się dziecko, postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka Mercury, aby ponownie związać się z Buddy'm (Patrick Wilson). Zdaje się jednak ona nie dostrzegać, że dawny chłopak prowadzi teraz szczęśliwe życie rodzinne.
Na liniowcu płynącym z Meksyku do Niemiec spotykają się reprezentanci społeczeństwa lat 30. Wzajemne uprzedzenia biorą górę w kontaktach między pasażerami. Czy rejs i nowe znajomości odmienią ich spojrzenie na świat?


Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".
Bogaty wdowiec Durgaprasad Bhardwaj (Amrish Puri) pragnie aby jego śliczna córka Janki (Tabu) wyszła odpowiednio za mąż. Ku jego niezadowoleniu wybrankiem dziewczyny zostaje niezamożny Jaiprakash Paswan (Kamal Haasan). Zakochani biorą ślub i wkrótce Janki rodzi dziecko. Między młodymi narastają jednak nieporozumienia i po pewnym czasie kobieta odchodzi od męża i powraca do rodzinnego domu. Durgaprasad przekonuje sąd, aby to jego córce przyznano prawa rodzicielskie. Zdesperowany Jaiprakash decyduje się przebrać za kobietę o imieniu Laxmi Godbhole i jako niania zatrudnia się w domu Durgaprasada...
Trwa II wojna światowa, ale teatralna trupa kierowana przez wielkiego niegdyś aktora o przydomku Sir gra bez przerwy. Niestety, jej gwiazdor jest w fatalnym stanie i wkrótce po przybyciu do Plymouth trafia do szpitala. Menedżer trupy chce odwołać przedstawienie, ale dzięki Normanowi, pełnemu inwencji garderobianemu mistrza, udaje doprowadzić do premiery. Początkowo Sir nie zdaje sobie nawet sprawy w jakim gra spektaklu, lecz zabiegi Normana i mistrzowska rutyna sprawiają, że przedstawienie kończy się olśniewającym sukcesem. Ostatnim w karierze, która właśnie tego wieczoru dobiegła końca.
Alexa (Emmy Rossum) jest przykładną uczennicą i przyjaźni się z Benem (Ashley Springer) - szkolnym outsiderem. Za namową znanego aktora dziewczyna postanawia "zaczerpnąć" czegoś nowego z życia, by stać się lepszą aktorką. Zmienia swój image na taki, który pozwoli jej uwieść "złego chłopca", Johnny'ego (Zach Gilford). Wzbudza to zazdrość w Benie, który pragnie w końcu pokazać swoje skryte uczucie. Trójkąt miłosny zmieni dotychczasowe relacje całej trójki.

Klip

5,4
Noce spędzane na imprezach i dni przesypiane w szkole wypełniają życie szesnastoletniej Jasny. Dziewczyna w domu tworzy wokół siebie mur; zamiast relacji z bliskimi wybiera ciężkie narkotyki, alkohol i seks w każdej formie. Maja Miloš portretuje pierwsze powojenne pokolenie w Serbii. Dla snujących się bez celu po odpychającym krajobrazie nastolatków szprycowanie się dragami i zwierzęca kopulacja wydają się jedynymi dostępnymi rozrywkami. Wszystkie "przyjemności życia" są przez młodych filmowane komórkami, a następnie udostępniane na portalach społecznościowych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…