Filmy dżihad, islam

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dżihad, islam. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film będzie próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego zginął Daniel Pearl, szef azjatyckiego biura amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal". W styczniu 2001 roku Pearl został wciągnięty w zasadzkę i porwany, a później z zimną krwią zamordowany przez bandę sfanatyzowanych terrorystów islamskich w Pakistanie.
Wieczór 26 listopada 2008. Tętniącym życiem Mumbajem wstrząsa seria zamachów bombowych. Islamscy terroryści, siejąc chaos i zniszczenie, wdzierają się z bronią do najważniejszych budynków miasta, w tym ekskluzywnego hotelu Taj Majhal. Ponad tysiąc gości i pracowników hotelu zostaje uwięzionych w wielopiętrowym labiryncie, w którym za każdym rogiem czai się śmierć. David (Armie Hammer) i Zahra (Nazanin Boniadi) zrobią wszystko, by ochronić swoje nowo narodzone dziecko. Szef hotelowej kuchni Hemant (Anupam Kher) gotów jest zaryzykować życie, aby uratować swoich gości. Rozpoczyna się walka o przetrwanie…
Abu Osama jest dżihadystą specjalizującym się w podkładaniu min i samochodowych zamachach bombowych. Przez ponad dwa i pół roku reżyser Talal Derki mieszkał z nim i jego rodziną w małej wiosce gdzieś w północnej Syrii, filmując z bliska ich codzienne życie. Był świadkiem, jak kochający ojciec przygotowuje swoich synów, trzynastoletniego Osamę i dwunastoletniego Aymana, do walki zbrojnej, której celem jest ustanowienie w Syrii islamskiego kalifatu.


Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.

Zdrajca

7,0
Samir Horn, islamista i były agent służb specjalnych USA, zostaje złapany przez agentów FBI, Roya Claytona i Maxa Archera, podczas sprzedaży materiałów wybuchowych terrorystom. Zostaje więc uznany za jednego z nich i zamknięty w więzieniu. Samirowi udaje się jednak zbiec i zaczyna, z poznanymi tam ludźmi, planować kolejne zamachy bombowe.
Wyznaczony do ochrony wydawałoby się bezpiecznej Ambasady USA gdzieś na Bliskim Wschodzie, Evan Albright (Charlie Weber) - kapral doborowego oddziału piechoty morskiej – nie myślał, że jedzie na wojnę. Tymczasem kiedy uzbrojona po zęby grupa dokonuje niespodziewanego zamachu na informatora Ambasady, oddział Albrighta zostaje całkowicie zaskoczony. Zdziesiątkowani i pozbawieni broni żołnierze, wyznaczeni do pokojowej misji, stają w obliczu najprawdziwszej wojny. Wobec zagrożenia narodowego bezpieczeństwa narasta międzynarodowy kryzys - o tym właśnie opowiada interesujący film Williama Kaufmana ("Spis drani") z udziałem Dennisa Haysberta (serial "24") oraz Scotta Adkinsa ("Ultimatum Bourne'a").
Dokument „Insha Allah. Krew Męczenników” pokazuje Państwo Islamskie z punktu widzenia wszystkich grup prześladowanych przez dżihadystów. Autorzy rozmawiają z najważniejszymi świadkami działań kalifatu: z generałami, ministrami, wojownikami ISIS i kurdyjskimi Peshmergami. W czasie zdjęć do filmu twórcy trzykrotnie uniknęli zamachów bombowych - jako jedyni polscy dziennikarze, obecni na froncie walki z ISIS, dotarli do świadków, którzy nigdy wcześniej nie opowiadali o swoich przeżyciach. Dziennikarzom udało się zebrać świadectwa chrześcijan z Mosulu i Doliny Niniwy, Jazydów z okolic Sinjar, Asyryjczyków z terenów północnej Syrii, oddziałów Peshmergów, jedynej lądowej formacji zbrojnej stawiającej opór Państwu Islamskiemu. Udało się porozmawiać również z członkami Państwa Islamskiego schwytanymi przez iracką policję.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…