Filmy znieczulenie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje znieczulenie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Japonia w niedalekiej przyszłości. Kraj jest gospodarczą ruiną, rząd coraz częściej musi korzystać z pomocy wojska, żeby łagodzić społeczne niezadowolenie. Młodzi ludzie przestają kultywować wielowiekowe tradycje, zaczynają coraz głośniej buntować się przeciwko utrzymywaniu starzejącego się społeczeństwa. Aby uciszyć wszelkie głosy sprzeciwu, rządzący wymyślili całkiem skuteczny "program naprawczy". Co roku jedna z klas maturalnych, wybierana ze wszystkich japońskich szkół, jest przewożona na niewielką wyspę, gdzie w ciągu 72 godzin mają walczyć ze sobą do momentu aż zostanie jedna, żywa osoba. Ktoś taki zostaje zwycięzcą rządowego programu o nazwie "Battle Royal"...
Akcja filmu rozgrywa się w dzielnicy Nowego Jorku, Brooklynie - miejscu, gdzie policja toczy walkę z licznymi gangami. Eddie (Richard Gere) kończy właśnie służbę w policji. Przez ostatni tydzień swojej kariery musi zaopiekować się młodym adeptem policji. Tango (Don Cheadle) działa pod przykrywką w gangu narkotykowym. Pragnie już przestać pracować jako tajniak. Natomiast Sal (Ethan Hawke) zaczyna kraść brudne pieniądze pochodzące ze sprzedaży narkotyków, bo musi zaopiekować się swoją rodziną. Każdy z nich stanie przed wyborem, które prawo jest dla nich w życiu najważniejsze.
Bertram Pincus (Ricky Gervais) jest ekscentrycznym dentystą, który średnio radzi sobie w kontaktach społecznych. Pewnego dnia zostaje poddany rutynowemu zabiegowi, podczas którego jego serce staje na siedem minut. Po powrocie do świata żywych odkrywa w sobie dar komunikowania się z duchami. Jeden z nich – Frank Herlihy (Greg Kinnear) – zrobi wszystko, żeby jego owdowiała żona (Tea Leoni) nie wyszła ponownie za mąż. Pincus zostaje zmuszony do wzięcia udziału w skomplikowanej intrydze. Komedia o perypetiach ekscentrycznego dentysty, który nawiązuje kontakt z duchami. W postać pociesznego głównego bohatera wciela się brytyjski komik, Ricky Gervais (Złoty Glob za niezapomnianą rolę w serialu Biuro). Aktor otrzymał za swój występ prestiżową nagrodę Satelity.


"Upadek Amerykańskiego Imperium" scenarzysty i reżysera Denysa Arcand’a z roku 1986 przedstawił nam grupę 30 - letnich przyjaciół, niezwykle elokwentnych intelektualistów, których liberalne idee zaczęły tracić na znaczeniu, kiedy znudzeni zaczęli szukać ucieczki w nienasyconym seksie. Siedemnaście lat później Inwazja barbarzyńców łączy ponownie erudytów z arcydzieła Arcand’a w filmie, który jest skazany na równy poprzednikowi sukces. Spotykamy ponownie błyskotliwego Remy’ego (Remy Girard), w trudnych dla niego chwilach. Jego ex-żona Louise (Dorothee Berryman) wzywa z Londynu wspólnego syna Sebastien’a (Stephane Rousseau), wziętego finansistę. Ojciec i syn ledwo się tolerują, więc Sebastien niechętnie przystaje na prośbę matki, ale od momentu swojego przyjadu porusza dla ojca niebo i ziemię. Odświeża stare znajomości i kontakty. Zwołuje wesołą bandę ludzi, których w przeszłości spotkał na swej drodze Remy: krewnych, przyjaciół, byłe kochanki…
Francuska bizneswoman, po rozstaniu z partnerem, udaje się do odległej i popularnej kliniki, aby odpocząć i nabrać nowych sił. Metody leczenia stosowane w tej klinice wydają się jej bardzo podejrzane.
Dr Brézé i jego synowie, walczą wszelkimi środkami z konkurencją w swoim sektorze.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…