Filmy rewolucja kulturalna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rewolucja kulturalna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Komedia o trójce współlokatorów, którzy prowadzą ekscytujące życie w wielkomiejskim świecie Londynu. A.K. jest wokalistą zespołu punk-rockowego. Ponieważ nie może utrzymać się z muzyki, zarabia na życie, spełniając perwersyjne fantazje żonatych mężczyzn. Zakochany jest w swojej współlokatorce Holly, baletnicy pracującej jako striptizerka. Ich przyjaciółka – seksowna lekomanka Juliette jest obiektem pożądania swojego żonatego szefa, którego awanse konsekwentnie odpiera. Te trzy różne osobowości stanowią centrum filmowej opowieści o życiu i ludziach, którzy nie boją się marzyć, bo wiedzą, że do każdego celu można dojść na różne sposoby. Co będzie dla nich ważniejsze – mądrość czy seks?
"Upadek Amerykańskiego Imperium" scenarzysty i reżysera Denysa Arcand’a z roku 1986 przedstawił nam grupę 30 - letnich przyjaciół, niezwykle elokwentnych intelektualistów, których liberalne idee zaczęły tracić na znaczeniu, kiedy znudzeni zaczęli szukać ucieczki w nienasyconym seksie. Siedemnaście lat później Inwazja barbarzyńców łączy ponownie erudytów z arcydzieła Arcand’a w filmie, który jest skazany na równy poprzednikowi sukces. Spotykamy ponownie błyskotliwego Remy’ego (Remy Girard), w trudnych dla niego chwilach. Jego ex-żona Louise (Dorothee Berryman) wzywa z Londynu wspólnego syna Sebastien’a (Stephane Rousseau), wziętego finansistę. Ojciec i syn ledwo się tolerują, więc Sebastien niechętnie przystaje na prośbę matki, ale od momentu swojego przyjadu porusza dla ojca niebo i ziemię. Odświeża stare znajomości i kontakty. Zwołuje wesołą bandę ludzi, których w przeszłości spotkał na swej drodze Remy: krewnych, przyjaciół, byłe kochanki…
Hannah jest niczym nie wyróżniającą się, przeciętną dziewczyną. Będąc w klasie maturalnej odkrywa to, kim jest naprawdę i jaki jest cel jej życia. W dokonaniu tego odkrycia pomagają jej radykalne feministki, działające w organizacji pod nazwą "The Itty Bitty Titty Committee" (Zrzeszenie Malutkich Biustów). Wkrótce więc Hanna postanawia przyłączyć się do grupy feministek i aktywnie w niej działać.


Lata 70-te w Ameryce wszystko zmieniły: od muzyki po obyczaje, modę i swobodę seksualną, wszystko było definiowane od nowa. Rozpoczęta na przedmieściach rewolucja społeczna i seksualna nabiera bardziej wyrazistego znaczenia gdy pewna rodzina po przeprowadzce przekonuje się, że ich nowi sąsiedzi dzielą się nie tylko przepisami, plotkami i pięknym widokiem z okna...
Szanghaj jest szybko zmieniającym się, portowym miastem, gdzie ludzie przychodzą i odchodzą. W tym mieście odnajdywali się kapitaliści, rewolucjoniści, politycy, żołnierze, artyści, gangsterzy. Odgrywały się w nim rewolucje, zamachy, a także wielkie miłości. W 1949 roku, po zwycięstwie komunistów, wielu mieszkańców miasta uciekło do Tajwanu i Hongkongu opuszczając swe rodziny, domy na przeszło 30 lat. Ci, którzy zostali, przeżycie rewolucji kulturalnej i wielu innych zmian wprowadzonych przez nową władzę.
Lu (Daoming Chen) i Feng (Li Gong) są małżeństwem, które zostaje rozdzielone, kiedy Lu jest aresztowany i wysłany do obozu pracy jako więzień polityczny w czasie Rewolucji Kulturalnej. Gdy wraca do domu, odkrywa, że jego żona cierpi na amnezję. Feng nie rozpoznaje go i ciągle czeka na powrót męża, nie rozumiejąc, że on już wrócił.
Dziewczyna zakochuje się w młodym komisarzu, który zostaje oskarżony o działania przeciw władzy i zesłany do pracy fizycznej. Dziewczyna odcina się od ukochanego i wychodzi za mąż za prominenta partyjnego. Po latach przychodzi rehabilitacja komisarza, lecz mąż dziewczyny staje na drodze oczyszczenia komisarza. Doprowadza to do tragedii małżeńskiej. Zrehabilitowany komisarz podejmuje nową, odpowiedzialną pracę, ale nikt nie wróci mu 20 lat życia.
Jak się uczymy? Co wiemy? Patricia (Juliet Berto) i Émile (Jean-Pierre Léaud), spotykają się w studio dźwiękowym, aby omówić naukę i drogę do rewolucji. Sceny buntu studenckiego w Paryżu, wojny w Wietnamie i innych wydarzeń z końca lat 60. wraz z plakatami, zdjęciami i rysunkami są tłem dla ich słów. Oprócz rozważań dwóch postaci, przedstawiona jest ścieżka dźwiękowa zawierająca narrację, muzykę, klipy informacyjne i hałas. Efektem jest montaż, medytacja, refleksja nad pomysłami oraz sposób mieszania słów i obrazów.

Stranded

0,0
Oto koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W Australii w konserwatywnym stanie Queensland za sprawą zespołu The Saints pojawia się muzyka punkrockowa.
Losy dwojga zakochanych, których drogi rozeszły się podczas rewolucji kulturalnej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…