Filmy kradzież, wielka brytania

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kradzież, wielka brytania. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Angol

6,4
"Angol" jest opowieścią o twardym Angliku (Terence Stamp), byłym przestępcy, który przyjeżdża do Ameryki by pomścić śmierć swojej córki. Wyjeżdżając z Londynu, pierwszy raz po prawie dziesięciu latach za kratkami, nie jest w stanie zrozumieć ani miejsca, ani czasu. Mimo to, jedzie do Los Angeles, aby dokładnie wyjaśnić co spotkało jego ukochaną Jenny, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach, jak podaje notatka, którą otrzymał jeszcze w więzieniu od jednej z jej przyjaciółek. Na miejscu wdaje się w konflikt z Valentinem (Peter Fonda) i armią brutalnych kryminalistów mając nadzieję na znalezienie wskazówek i odkrycie co się naprawdę zdarzyło. Pobity prawie na śmierć, wyrzucony z budynku, ścigany przez prześladowców na niebezpiecznej górskiej drodze, po dojściu do siebie Anglik postanawia się zemścić.
Filmowy portret Londynu, jakiego nie chcą widzieć jego "zwykli" mieszkańcy Londynu, na ulicach którego mieszkają "niewidoczni" - nielegalni emigranci. Wykonują najcięższe, brudne prace, które zapewniają miastu trwanie. W tym świecie kupić i sprzedać można wszystko. Wolność leży na wyciągnięcie ręki. Jednak cena, którą trzeba za nią zapłacić okaże się zbyt wysoka...
Każdy odcinek Małej Brytanii to zbiór skeczy, w które wprowadza narrator (w tej roli Tom Baker). Serial nie ma jednej, spójnej fabuły, natomiast postacie w nim występujące, pojawiają się w kolejnych odcinkach całej serii.


Reżyserski debiut Madonny. Zabawna i seksowna komedia o trójce współlokatorów, którzy chwytają się różnych (zazwyczaj ekscentrycznych) zajęć, próbując ułożyć sobie życie w wielkomiejskim świecie Londynu.

Faworyta

7,3
8,1
Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.
"Atak na dzielnicę" to najnowszy film producentów "Wysypu żywych trupów", który zabiera widza na pełną szybkiej, zabawnej i przerażającej akcji przygodę. Młodzieżowy, uliczny gang walczy z inwazją dzikich obcych nie z tego świata. Zamienia to londyńskie osiedle mieszkaniowe w pole bitwy sci-fi, a niepozorną kamienicę w oblężoną fortecę. Jednak przede wszystkim przekształca niezwykłą zbieraninę trudnej młodzieży w prawdziwych, walecznych bohaterów. Ta bitwa to dzielnica kontra kosmos i uwierzcie, będzie wybuchowo!
Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".
Dwaj wykształceni i pomysłowi młodzi ludzie, wychowankowie sierocińca - Dylan (Dan Futterman) i Jez (Stuart Townsend) marzą o posiadaniu własnego, okazałego domu. Mieszkają pod Londynem w starym zbiorniku gazowym i systematycznie gromadzą pieniądze za pomocą pomysłowych oszustw. Pewnego dnia poznają Georgie (Kate Beckinsale), studentkę medycyny dorabiającą w biurze i wtedy tworzy się trio niemal doskonałe. Pomysłowi oszuści muszą oczywiście przeżyć wpadkę, odsiedzieć parę miesięcy w więzieniu, by w końcu dostać nagrodę za swój spryt i upór.
Akcja serialu rozgrywa się przez około rok pod koniec lat 20. XX wieku, z małą retrospekcją do czasów I wojny w pierwszym odcinku. Głównymi bohaterami są członkowie rodziny Lorda Meldruma oraz pracująca w ich domu służba. Co dziwne, dość szybko dochodzimy do wniosku, że większa hierarchia i podziały są widoczne wśród służby. Lord Meldrum - kręcący z cudzą żoną - ma brata nieudacznika, który wpędza służące w kłopoty. Ma także 2 córki, z których starsza to socjalistką, co jest powodem ogromnego wstydu rodziny. Młodsza natomiast jest rozkapryszoną paniusią, lubiącą się bawić i chcącą wyjść bogato za mąż. Na piętrze mieszka także matka zmarłej żony Lorda, która doznaje starczego zdziecinnienia i rzuca w pokojówki jedzeniem. Służba składa się z nieuczciwego majordomusa, zadufanego w sobie lokaja, poczciwej, ale naiwnej pokojówki, prymitywnej kucharki, czyścibuta i służącej na przychodne - pomiatanej szczególnie przez kucharkę i lokaja. Relacje wewnętrzne i wzajemne między oboma 'grupami' domowników składają się na wiele śmiesznych sytuacji, w które obfituje każdy z odcinków serialu.
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…