Filmy informator, policja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje informator, policja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jerzy Kudelski, pseudonim Belus, przygotowuje napad, w którym stawką są duże pieniądze. Musi znaleźć zaufanych ludzi, którzy będą w nim uczestniczyć. Sprawdza ich wszystkich, wydając wcześniej policji jako sprawców planowanego skoku na sklep jubilera. Tylko jeden z nich załamuje się podczas przesłuchania i wyjawia plan fikcyjnego napadu. Zemsta Belusa dosięga go we własnym domu, pocięty brzytwą trafia do szpitala w dniu swojego ślubu. W tym samym czasie milicja próbuje znaleźć dowody obciążające Belusa. Funkcjonariusze Milde i Górny wciągają do współpracy studenta, który ma na swoim koncie sfałszowaną maturę. Chłopak zgadza się być wtyczką, chociaż w pewnym momencie rodzą się w nim wątpliwości natury moralnej. Czy stróże porządku mają prawo stosować prowokację? Kto wygra w wojnie nerwów? W przestępczym świecie nie można zaufać nikomu...
Życie Gaspare'a Pisciotty (Paolo Modugno), porucznika gangstera Salvatore Giuliano, który zmarł na skutek zatrucia w więzieniu w 1954 roku.
Brian O'Conner podejmuje się misji zdemaskowania Verone'a. Sprowadza tym samym na siebie kłopoty.


Oparta na faktach historia James’a Bulgera (pseudonim "Whitey"), brata senatora oraz najbardziej bezwzględnego i brutalnego przestępcy w historii południowego Bostonu, który został informatorem FBI, aby pozbyć się mafijnej rodziny, działającej na jego terenie.

Gotti

5,2
2,5
Historia życia Johna Gottiego (John Travolta), przywódcy mafijnej rodziny Gambino – jednej z najpotężniejszych i najbardziej bezlitosnych grup przestępczych w historii Ameryki. Gangster znany z brutalności i pogardy dla prawa, dzięki urokowi osobistemu i elegancji stał się ulubieńcem mediów. W 1986 roku twarz Gottiego pojawiła się na okładce tygodnika Time. Scenariusz filmu został oparty na książce syna gangstera – Johna Gottiego Juniora – „Shadow of My Father”.

Bullitt

7,3
Detektyw Frank Bullit otrzymuje rozkaz ochrony człowieka, który ma składać zeznania przeciwko mafii. Niestety, informator ginie, a wszystko wskazuje na to, że zabójstwo zlecił ktoś z policji, kto dokładnie wiedział, gdzie świadek jest przetrzymywany. Bullit postanawia go odnaleźć, ale tym samym czyni sobie wrogów nie tylko z mafii, ale również policji.
Max (Michel Piccoli) to paryski detektyw, niezależny finansowo i sfrustrowany gangami, których nie jest w stanie złapać. Żeby zachować twarz, postanawia śledzić grupę małych złodziejaszków, chcących obrabować bank. Cały popołudniowy czas zaczyna spędzać z dziewczyną szefa grupy, prostytutką Lili (Romy Schneider). Udaje przed nią bogatego bankowca, który może zapewnić jej lepszą przyszłość. Po pewnym czasie udaje mu się zdobyć plany napadu, ale czy wszystko pójdzie tak, jak zaplanował?

Bez snu

5,7
Vincent Downs (Jamie Foxx) jest policjantem w Las Vegas, który współpracuje z gliniarzem Seanem Cassem (T.I.). Partner prosi go o kradzież narkotyków. Ale nie wiedzą, że narkotyki należą do rodziny gangsterów, Novaków, którzy idą za każdym, kto wchodzi im w drogę. Rob Novak (Scoot McNairy), mężczyzna zajmujący się handlem narkotykami, obserwuje szefa kasyn Rubino (Dermot Mulroney), który sprzedał mu narkotyki. Rubino odkrywa, że ​​Downs był tym, który ukradł narkotyki, więc uprowadza syna Downsa i powiadamia go, żeby przyniósł narkotyki do jego kasyna. Jennifer Bryant (Michelle Monaghan), to szlachetna policjantka, która chce zabić każdego przestępcę związanego z narkotykami, w tym Novaków. Kiedy spotyka się z Downsem, podąża za nim, sądząc, że ma coś wspólnego z ostatnią dostawą. Downs idzie na spotkanie z Rubino z narkotykami.

Pakt

7,3
Dziennikarz Grodecki odkrywa spisek w korporacji międzynarodowej, który wywołuje skandal na miarę światową.
Listopad 1984 r., Izba Zatrzymań Hohenschönhausen. Kapitan Gerd Wiesler (Ulrich Mühe) skutecznie i bezlitośnie przesłuchuje więźnia podejrzanego o pomoc przyjacielowi w ucieczce z kraju. Wiesler nagrywa przesłuchanie, żeby zaprezentować metody używane dla pozyskania zeznań jako przykład swoim uczniom w Wyższej Szkole Stasi. Na premierze sztuki Georga Dreymana (Sebastian Koch), Wiesler ma okazję obserwować autora i odtwórczynię głównej roli, piękną aktorkę Christę-Marie Sieland. Wkrótce Anton Grubitz (Ulrich Tukur), zarządzający Departamentem Kultury w Stasi, wyda Wieslerowi rozkaz prowadzenia stałego nadzoru nad pisarzem, którego minister Hempf (Thomas Thieme) podejrzewa o nielojalność wobec Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…