Filmy choroba, pacjent

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba, pacjent. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Michael (Steven Robertson) jest 24-letnim młodym człowiekiem cierpiącym na porażenie mózgowe, mieszkającym w Domu Pomocy dla Niepełnosprawnych prowadzonym przez groźną Eileen. Jego życie zmienia się, gdy do ośrodka wprowadza się ekscentryczny samotnik Rory O'Shea (James McAvoy). Michael jest oszołomiony faktem, że elokwentny Rory, który zdolny jest poruszać tylko prawą ręką potrafi zrozumieć jego niemal niemożliwą do zrozumienia wymowę. Dynamiczna natura Rory'ego wywiera niezwykły wpływ na Michaela, co staje się punktem wyjścia do poznania nowego, dotąd niedostępnego świata leżącego poza murami Carrigmore.

Bandyta

7,2
Brute (Til Schweiger) - brutalny, szorstki recydywista, pół Anglik, pół Polak - zostaje zesłany w ramach resocjalizacji do dziecięcego szpitala w Rumunii, którym zarządza ordynator Sincai (Pete Postlethwaite). Trafia do przedsionka piekła. Niemal każdego dnia szpitalna furmanka wywozi trumnę z ciałem zmarłego dziecka. Pielęgniarka Mara (Polly Walker) dwoi się i troi, żeby ulżyć swoim małym podopiecznym w ich nieszczęściu. Chirurg Babits (John Hurt), zmuszony do wykonywania swoich obowiązków w okropnych warunkach i często przez to bezsilny wobec śmierci, topi stresy w alkoholu. Brute staje twarzą w twarz z przerażającą prawdą: jedynym ratunkiem dla dzieci jest sprzedawanie ich rodzinom zastępczym z Zachodu. Uzyskane w ten sposób pieniądze pozwalają przetrwać pozostałym pacjentom szpitala. Tymczasem w bohaterze zakochuje się dwunastoletnia, chora Cyganka, Elena (Ida Jabłońska).


W szpitalu San Antonio pracuje wielu lekarzy, którzy mają za sobą odbyte misje militarne na Bliskim Wschodzie. Doświadczeni ratowaniem życia żołnierzy walczą o zdrowie swoich pacjentów do ostatniego momentu. Niestety, często w tym zadaniu przeszkadza im biurokratyczna machina.
Wykreowany przez Michaela Crichtona serial telewizyjny jest dramatem osadzonym w świecie medycznym oddziału intensywnej terapii w jednym ze szpitali w Chicago. Jest jednocześnie poruszającą kroniką życia i śmierci wplecioną w losy pracowników szpitala i jego pacjentów.
Przez trzy dekady od upadku komunizmu Polska przeszła liczne transformacje, która uczyniły ją zdecydowanie bardziej europejską i liberalną, ale z drugiej strony ujawniły mnóstwo społecznych i klasowych konfliktów oraz traum. Dziś wystarczy odpowiedni katalizator, żeby z ludzi zaczęły wyłazić wszystkie skrywane pod sztucznymi uśmiechami lęki i frustracje. Takim zapalnikiem staje się w filmie Żenia, nielegalny ukraiński imigrant i wybitnie uzdolniony masażysta, który w dość krótkim czasie po przekroczeniu granicy dorabia się bogatej i zblazowanej klienteli. Polki i Polacy, którzy na co dzień skupiają się na zarabianiu pieniędzy oraz izolowaniu się od biednego świata zewnętrznego, oddają się w terapeutyczne ręce Żeni, żywiąc nadzieję, że pochodzący z egzotycznego Wschodu mężczyzna uleczy ich z ich fobii i nieszczęść. Wyrzucają z siebie wszystko, co im leży na sercach, opowiadają mężczyźnie o niewdzięcznych małżonkach i dzieciach, narzekają na nietolerancję i rosnącą imigrację. Uzależniają się od niego i jego usług, nie zastanawiając się, czy Żenia może to w jakiś sposób wykorzystać.
Grace Devlin (Jordana Spiro) to utalentowana młoda lekarka. Swoją pracę traktuje jak powołanie - zawsze stara się zrobić wszystko co w jej mocy, aby pacjent wyzdrowiał. Jednak w tajemnicy trudni się również leczeniem rannych gangsterów. Robi to, aby spłacić dług brata wobec mafii i tym samym uratować jego życie. Najnowsze zadanie różni się diametralnie od tego, czym się wcześniej zajmowała. Tym razem zamiast kogoś wyleczyć, musi zabić na stole operacyjnym członka mafii, który ma zeznawać w sądzie przeciwko szefowi. Ta sprawa wywróci życie Grace do góry nogami.
Amy Foster zawsze była wielką zagadką; skryta, żyjąca we własnym świecie, pogańsko zafascynowana morzem. Gdy pewnego dnia fale wyrzuciły na brzeg ukraińskiego rozbitka, nikt poza Amy nie okazał mu serca, za co on odwdzięczył się jej swoim. Odtrącona przez wszystkich dziewczyna i odcięty od korzeni obcy na obcej ziemi to para stworzona dla siebie. Jednak pełna hipokryzji, uprzedzeń i nienawiści purytańska społeczność, która nigdy nie chciała zaakceptować Amy, tym bardziej nie będzie potrafiła uznać ich małżeństwa... Inspirowana nowelą Josepha Conrada romantyczna opowieść o wielkiej przygodzie, miłości i przeznaczeniu rozgrywająca się w malowniczej morskiej osadzie Kornwalii u progu XX wieku.
Opowieść o błyskotliwym Remy (Rémy Girard), który stoi twarzą w twarz ze śmiercią, jego strapionej ex żonie Louise (Dorothée Berryman), która wzywa z Londynu ich syna, Sebastiana (Stéphane Rousseau)wziętego finansistę. Ojciec i syn ledwie się tolerują więc Sebastian niechętnie przystaje na prośbę matki, która samotnie go wychowywała. Organizuje ojcu lepsze warunki w szpitalu i wzywa jego starych przyjaciół. Przejeżdżają naładowani mądrościami i dowcipami na temat miłości, rodzinnych wartości i śmierci. Razem z nimi pojawia się Natalie (Marie-Josée Croze), córka przyjaciela Remy'ego, która ma swoje demony i przeszłość.
Przebudzenia to oparta na autentycznych wydarzeniach poruszająca opowieść o lekarzu, który na zawsze zmienił życie swych pacjentów. W rolach głównych wystąpili: Robert De Niro i Robin Williams. Williams gra rolę dr Malcolma Sayera, naukowca, który wykorzystuje eksperymentalny lek, by przywrócić do pełnej świadomości pogrążonych w katatonii pacjentów. De Niro wciela się w postać Leonarda, pierwszego pacjenta, który przechodzi kontrowersyjną terapię. Zachęcony powodzeniem eksperymentu dr Sayer decyduje się podać lek pozostałym chorym.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…