Filmy totalitaryzm, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje totalitaryzm, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ekranizacja powieści George'a Orwella pod tym samym tytułem. Wizja skomunizowanego świata w 1984 roku. Świata pozbawionego wolności, swobód obywatelskich, indywidualizmu. Para zbuntowanych kochanków chce się przeciwstawić polityce terroru. Szykują rebelię...
Akcja serialu toczy się w powstałej po katastrofie ekologicznej Republice Gileadzkiej, utworzonej na dawnych terytoriach Stanów Zjednoczonych, rządzonej przez ultraortodoksyjnych fundamentalistów głoszących powrót do tradycyjnych wartości. Offred jako jedna z niewielu pozostałych na świecie płodnych kobiet zostaje podręczną na dworze komandora, gdzie kobiety są zmuszone do świadczenia usług seksualnych będących ostatnią, desperacką próbą ponownego zaludnienia Ziemi.

Stalker

7,3
W obrazie tym, zrealizowanym na motywach powieści Braci Strugackich "Piknik na skraju drogi", akcja toczy się w bliżej nieokreślonej zamkniętej Strefie. Podobno istnieje tam komnata, która spełnia marzenia. W podróż do komnaty udaje się modny Pisarz i poważany Profesor – każdy z nich ma swoje powody, o których woli jednak nie mówić. Ich przewodnikiem staje się tajemniczy Stalker – "ni to jurodiwy, ni to apostoł nowej wiary"...


Ludzkie dzieci

7,1
7,7
Jest rok 2027. Kiedy umiera ostatnie narodzone 19 lat temu dziecko, ludzie tracą wiarę, że ludzki gatunek przetrwa. Adaptacja powieści Phyllis Dorothy James.
W pozornie idealnym świecie, w którym zapomniano, jak się kocha, jak wyglądają kolory i czym są emocje, jedynymi powiernikami sekretów przeszłości są DAWCY PAMIĘCI. Kiedy Jonas (Brenton Thwaites) spotyka jednego z nich (Jeff Bridges), NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK PRZEDTEM. Jonas pozna mroczna tajemnicę, która zmieni na zawsze sposób, w jaki postrzega świat i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.
Akcja rozgrywa się w 2019 roku. Były policjant, Ben Richards, za odmowę strzelania do bezbronnego tłumu zostaje zmuszony do wzięcia udziału w telewizyjnym spektaklu "Running Man". Jest to gra na śmierć i życie, w której zawodnik musi wyjść cało z polowania, gdzie jest sam ofiarą, a myśliwymi są zawodowi mordercy. Całość jest bezpośrednio przekazywana widzom za pomocą kamer TV.
Futurystyczna wizja miłości oraz buntu mieszkańców przeciw totalitarnemu państwu.
Alphaville to stolica jednej z galaktyk odległej od "krajów zewnętrznych" o miliony lat świetlnych. Lemmy Caution przybywa tu jako korespondent gazety "Figaro-Prawda". Tak naprawdę jest tajnym agentem, który ma nawiązać kontakt z profesorem von Braunem. Von Braun został wydalony ze starego świata i właśnie w Alphaville skonstruował mózg elektronowy Alpha 60, który teraz sprawuje tu totalitarne rządy. Wszelkie uczucia zostały w Alphaville zakazane, a słowa "muzyka", "poezja", "miłość" wykreślono z języka... Lemmy wie o tym, że poprzedni agenci zniknęli bez śladu. Poznaje okrutną rzeczywistość miasta, w czym pomaga mu jego tłumaczka Natasza, córka von Brauna. Lemmy'emu udaje się w końcu zabić profesora i zniszczyć Alphę 60. Gdy ucieka z opanowanego przez chaos Alphaville, okazuje się, że Natasza potrafi jednak odnaleźć w sobie jakieś ludzkie uczucia.

Rok 1984

7,0
Po wojnie atomowej świat podzielono na trzy strefy. W jednej z nich zwanej Oceanią, zapanowała władza totalitarna, całkowicie kontrolująca życie swoich mieszkańców. Pewnego dnia Winston Smith zakochuje się w Juli, popełniając tym samym przestępstwo.
Adaptacja powieści Kurta Vonneguta. W więzieniu izraelskim karę odsiaduje faszysta i wojenny przestępca, Howard W. Campbell. Okazuje się, że jego postawa w czasie wojny nie była jednoznaczna, ponieważ pracował on „na dwa fronty”.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…