Filmy rysunek dziecka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rysunek dziecka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po śmierci matki, Annie z rodziną zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Tym bardziej przerażających, że należących do ich dziedzictwa.
Akcja filmu dzieje się we Francji podczas budowy odcinka autostrady. Kierownikiem zostaje mężczyzna, którego lista zalet jest znacznie krótsza od spisu wad. Ograniczony, cwany, szukający własnego interesu drogowiec trafi na małe miasteczko, którego nie zechce ominąć...
W 1930 roku w Paryżu Léon Galipeau (Michel Galabru), lekarz ogólny o wątpliwych kompetencjach, bada Louisa Martineta (Michel Serrault), 59-letniego kawalera. Przekonany, że jego wycieńczony pacjent ma najwyżej dwa lata życia, Galipeau przekonał swojego brata Émile'a (Jean-Pierre Darras), by nabył wiejski dom należący do Martineta w małej wówczas wiosce rybackiej: Saint-Tropez. Obaj bracia, pewni swoich interesów, zgadzają się nawet na indeksowanie dożywotniej renty według wartości, jak sądzą, bez przyszłości: w aluminium. Z biegiem lat Martinet nie tylko ma oko, ale także odzyskuje wigor i entuzjazm pod prowansalskim słońcem. Była to era boomu lotniczego: ceny aluminium rosły, renty dożywotnia rosły w nieskończoność, a rodzina Galipeau zniecierpliwiła się. Zmęczona czekaniem, aż Martinet umrze, snuje plany pozbycia się kłopotliwego rencisty. Niestety, z pomocą wydarzeń (II wojna światowa, Exodus, okupacja niemiecka, potem czystki) próby Galipeausów w celu wyeliminowania Louisa niezmiennie zwracają się przeciwko nim. Jeden po drugim, Galipeausy umierają pod zawsze szczerym spojrzeniem mężnego emeryta, stulatka.


Postacie, które narysowała mała dziewczynka, zaczynają żyć własnym życiem.
Akcje kolejnych opowiadań profesora rozpoczynają się w tradycyjnej scenerii cichej kawiarenki, gdzie przy stałym stoliku, w gronie najbliższych przyjaciół: sędziego, mecenasa i lekarza, uroczy gawędziarz wygłasza dowcipne filozoficzne przypowieści.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…