Filmy trucizna, ostrzeżenie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje trucizna, ostrzeżenie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.

Camelot

6,2
Wraz ze śmiercią króla Uthera (Sebastian Koch) Brytanii zaczyna zagrażać widmo chaosu. Potężny czarodziej Merlin (Joseph Fiennes) widzi przyszłość królestwa w mrocznych barwach. Chcąc zapobiec kryzysowi przekazuje władzę impulsywnemu i szlachetnemu młodzieńcowi o imieniu Artur (Jamie Campbell Bower). Nikt o nim wcześniej nie słyszał, jednak okazuje się, że jest on prawowitym następcą tronu, synem zmarłego króla Uthera. Na to nie może pozwolić ambitna i bezwzględna przyrodnia siostra Artura, Morgan (Eva Green). Wykorzysta ona wszelkie możliwe siły - naturalne i ponadnaturalne - aby obalić młodego władcę. Przed Arturem czas próby.


Jim Evers (Eddie Murphy) handluje nieruchomościami, jednak zapomina o obowiązkach ojca i mężą. Pewnego razu dostaje ofertę kupna domu i wraz z rodziną jedzie obejrzeć posiadłość. Okazuje się, że pałacyk jest nawiedzony, a on z najbliższymi został w nim uwięziony.
Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1492, po śmierci papieża Innocentego VIII, kiedy to w Watykanie doszło do zaciekłej rywalizacji o Tron Piotrowy. Biskupi Rzymu tradycyjnie wybierani byli spośród przedstawicieli możnych rodów rzymskich. Kardynał Rodrigo Borgia, Hiszpan z pochodzenia, zdawał się nie liczyć w rozgrywce. Przeciwnicy nie docenili jego ambicji i determinacji. Katalończyk rozpoczął pontyfikat jako Aleksander VI. Wykorzystywał władzę, by pomnożyć wpływy i bogactwo rodu, a także zapewnić dzieciom jak najlepszą przyszłość. Miał wielu wrogów, którzy wszelkimi sposobami starali się go obalić.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.

Omen

5,7
W watykańskim obserwatorium astronomicznym zauważono niezwykłą gwiazdę przelatującą nad ziemią, uderzająco podobną do znaku sprzed 2000 lat, który pojawił się nad Betlejem. W tym czasie żona amerykańskiego ambasadora Thorna pełniącego obowiązki dyplomatyczne w Rzymie rodzi martwe dziecko. Jej mąż przyjmuje inne niemowlę zmarłej podczas porodu kobiety, nie informując o tym swojej żony, które wychowują jak własne nadając mu imię Damian. Chłopiec wyrasta na dziwne dziecko, budzące grozę u ludzi i zwierząt. Na krótko przed jego szóstymi urodzinami zaczynają się wokół niego dziać przedziwne zjawiska. W niezwykłych okolicznościach dochodzi do wypadków śmiertelnych, a przybrana matka chłopca, żona ambasadora popada w obsesyjne przekonanie, że jej syn jest złem wcielonym a ona nie jest jego matką. Z Włoch przybywa do Thorna ksiądz twierdzący, że Damian jest synem diabła, ale Thorn, będący obojętnie nastawiony do istnienia Boga i spraw duchowym nie daje wiary ostrzeżeniom, że życie jego i jego żony jest narażone na niebezpieczeństwo. Wkrótce potem ksiądz ginie a jego żona ulega poważnemu wypadkowi. Dopiero w tak dramatycznych okolicznościach zamierza zbadać sprawę pochodzenia chłopca. Udaje się w tym celu najpierw na powrót do Rzymu a następnie do Jerozolimy, a w tej wyprawie towarzyszy mu fotoreporter, przekonany o prawdziwej tożsamości dziecka. Mimo oczywistych dowodów, a nawet śmierci żony Thorn nadal jest sceptycznie nastawiony do tego, że małe dziecko może być zagrożeniem dla świata. Gdy reporter ginie na jego oczach, Thorn podejmuje nareszcie zamiar zgładzenia syna. Realizacja tego zamierzenia nie jest prosta biorąc pod uwagę fakt, że przepowiednia odnosząca się do panowania antychrysta nad zjednoczonym światem musi się wypełnić.
Ziemowit przyłącza się do grupy, która chce obalić rządy okrutnego Popiela.
Hiszpania, drugi wiek przed naszą erą. Skromny pasterz Viriato wiedzie proste życie w niewielkiej wiosce. Wszystko się zmienia kiedy do Hiszpanii wkraczają wojska Imperium Rzymskiego pod wodzą pretora Galby. Virtario postanawia walczyć z najeźdźcami i zostaje przywódcą rebeliantów.
Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy. W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…