Filmy porządek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje porządek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czarodziej z pomocą swoich dwóch niezbyt rozgarniętych, ale milutkich asystentów pilnuje porządku w świecie podległych mu bajek – dba, aby równowaga pomiędzy dobrem a złem pozostała w odpowiednich proporcjach. Pewnego dnia wyjeżdża na zasłużony urlop a świat bajek pozostawia w rękach swoich asystentów: Munka i Mambo.
Jest rok 2139. Sędzia Dredd zostaje oskarżony o morderstwo, którego nie popełnił. By móc oczyścić się z zarzutów, musi rozpocząć zaciętą walkę ze zbrodniczym systemem, któremu służył.
Owczarki się zakochują, barany latają i grają w piłkę. Ciężko się ruszać po wielkim obżarstwie, ale trener Shaun na pewno pomoże w zachowaniu świetnej sylwetki. A przyjemna kąpiel rozbudzi nawet najbardziej zmęczonego gracza. Uwaga - Shaun jest znany z szalonych pomysłów, które bardzo często mają nieoczekiwane skutki!


Krótkometrażowa komedia o pewnym uprzykrzającym życie natręctwie.
Od huraganu Katrina minęły 2 lat. Niewielu policjantów, którzy w tamtym czasie pracowali wciąż pozostaje na służbie. Ci wyjątkowi ludzie są ze sobą mocno związani i zdecydowani, by przywrócić życie i porządek na ulicach Nowego Orleanu - teraz znanego jako K-Ville (czyli Katrina Ville). Marlin Boulet, policjant z wieloletnim doświadczeniem, został w czasie kataklizmu porzucony przez swojego partnera na śmierć, i wciąż próbuje utrzymać choć odrobinę porządku w mieście tak dotkliwie naznaczonym przez huragan. Jego nowym partnerem zostaje Trevor Cobb, który twierdzi, że właśnie wrócił ze służby w Afganistanie.

Upał

7,1
Z polecenia premiera, który udaje się na odpoczynek, opiekę nad opustoszałym z powodu upału miastem przejmują dwaj Starsi Panowie. W pilnowaniu ładu i porządku pomaga im przybyła właśnie do stolicy żeńska Brygada Przeciwudarowa pod wodzą Zuzanny. Nieoczekiwanie przyjeżdża pociągiem ambasador egzotycznego państwa, który – oburzony brakiem powitania – składa ostrą notę dyplomatyczną w ministerstwie.

Ajlawju

5,8
Łodzianin Adaś Miałczyński - krytyk literacki, dawniej próbujący swych sił w poezji - marzy o wielkiej miłości. Na czyimś ślubie zwraca na siebie uwagę atrakcyjnej blondynki, która okazuje się być Gosią (w pierwszej chwili nie rozpoznał jej) - jego znajomą sprzed wielu lat, kiedy oboje studiowali. Spędzili wówczas razem jedną noc, podczas której nic pomiędzy nimi nie zaszło... i na tym się skończyło. Czas ich rozdzielił, lecz teraz wystarczyła krótka wymiana spojrzeń, by zakochali się w sobie bez pamięci. Adaś będzie od tej pory spędzać "pół życia" w pociągach relacji Łódź-Wrocław (gdzie mieszka Gosia) i powrotnej. Gosia została nauczycielką. Pięć lat temu rozwiodła się z mężem. Po rozwodzie jest również Adaś. Oboje mieszkają z byłymi współmałżonkami i już prawie dorosłymi dziećmi: ona z córką, on z synem. Nocą, nad Odrą, Gosia i Adaś kochają się po raz pierwszy. Potem w łóżku wyznają sobie miłość, na której już wkrótce cieniem położą się ich cechy charakteru - jego obsesja na punkcie czasu i punktualności ("wariuje", gdy Gosia nie telefonuje o umówionej porze lub spóźnia się na spotkanie) oraz chorobliwa zazdrość, idąca w parze z kompleksem na punkcie własnej sprawności seksualnej; natomiast u niej pociąg do alkoholu. Ich związek, oparty na zasadzie przyciągania się przeciwieństw (ona jest ekstrawertyczką ze skłonnościami do nimfomanii, on - introwertykiem) to pasmo erotycznych rozkoszy, ale i cierpień, spowodowanych okresowymi stanami wzajemnej niepewności co do uczuć drugiej strony oraz częstymi rozstaniami. Wahadło wychyla się to w jedną, to w drugą stronę: między kochankami dochodzi do kłótni, awantur, a nawet rękoczynów, a potem znów oboje idą do łóżka i są mniej lub bardziej szczęśliwi. Największym utrapieniem będzie dla obojga długa rozłąka po wyjeździe Adasia na stypendium do USA. W szalejącej z tęsknoty Gosi, a zwłaszcza w odchodzącym od zmysłów stypendyście wyzwoli ona "zastępcze" reakcje i zachowania seksualne, o które wcześniej by siebie nie podejrzewali. Czy ich miłość wytrzyma tę próbę?
Na wyzwolonych spod okupanta ziemiach wschodnich powstaje zalążek polskiej władzy. Dzielny sierżant Otryna, w prowincjonalnym miasteczku na Lubelszczyźnie, zostaje komendantem posterunku milicji. Nie jest mu łatwo wprowadzić nowy ład i porządek w mieście. Ponadto musi walczyć z bandą NSZ.
Dokument przedstawia proces powstawania sztuki. Chodzi o tworzenie książki, filmu, sztuki, od chaosu do porządku, aby dzieło było skończone.
Poszczególnych części dramatu nie łączą ani osoby bohaterów, ani fabuła. Pierwsza część „Świadków” – rodzaj prologu–- to poemat rozpisany na dwa głosy, uzasadniający ideę „naszej małej stabilizacji”. Małych trosk „o szafę /i o spodnie w szafie i o poetykę / i porcelanę i estetykę /i kieliszki i etykę…” Część II to scena z życia pary małżonków. Wypowiadają banalne słowa, wykonują rutynowe czynności. Gra pozorów nie przesłania jednak pustki, jałowości, ukrytej niechęci, obojętności. Pozornie sielankową scenkę drastycznie puentuje opowieść mężczyzny o małym chłopcu, który morduje kotka. W części III dwaj mężczyźni, uparcie tkwiący w fotelach, odwróceni tyłem do siebie i świata, toczą zdawkowy dialog. Niby są to zwierzenia, tak szczere, jak tylko dwaj mężczyźni mogą ze sobą otwarcie rozmawiać. Naprawdę ich słowa niczego nie wyjaśniają.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…