Filmy prawa homoseksualistów, homoseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje prawa homoseksualistów, homoseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Poznaj Franka Gallaghera, ojca rodziny, który kocha szóstkę swoich dzieci niemal tak mocno, jak alkohol, papierosy, zasiłek socjalny i alkohol. Dlatego dbanie o dom pozostawia najstarszej córce, która ma utrzymać rodzinę razem i dopilnować, żeby wszyscy (z wyjątkiem Franka) dokładali się do prądu i do jedzenia w lodówce.
W 1977 roku Harvey Milk został wybrany na radnego w San Francisco i stał się pierwszym w historii przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu mężczyzną wybranym do znaczącej instytucji publicznej w Ameryce. Jego zwycięstwo było nie tylko sukcesem w walce o prawa gejów, wpłynął na zmianę wielu aspektów życia politycznego. Docierając do wszystkich - od starszych obywateli po działaczy związkowych - Harvey Milk zmienił sposób pojmowania walki o prawa człowieka i przed przedwczesną śmiercią w 1978 roku stał się bohaterem dla wszystkich Amerykanów.
W październiku 1998 roku w miasteczku Laramie, w Wyoming, dwóch młodych ludzi śmiertelnie pobiło geja. Wkrótce po tym reżyser Moises Kaufman i członkowie nowojorskiego Tectonic Theater pojechali do Laramie. Aktorzy przeprowadzili ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta.


Głównym bohaterem filmu jest Dan Dunne, nauczyciel z silnym poczuciem "misji". Próbuje on zainspirować swioch uczniów do działania. Choć na szkolnej sali radzi sobie całkiem nieźle, nie potrafi poukładać sobie życia prywatnego. Zmaga się z uzależnieniem od narkotyków. Pewnego dnia jego sekret odkrywa jedna z uczennic...
Bohaterami serialu są uczniowie szkoły średniej z Santa Monica. Głównym wątkiem serialu jest konflikt między dwoma grupami. Jedną z nich "dowodzi" Brook (Leslie Bibb), drugą Nicole (Tammy Lynn Michaels).
Medyczny thriller w znakomitej obsadzie: Matthew Modine, Richard Gere, Phil Collins, Anjelica Huston, Steve Martin. Historia rozpoczyna się od pierwszego, przerażającego kontaktu z AIDS. Jej bohaterami są lekarze toczący wyścig z czasem, aby odizolować wirus HIV i powstrzymać epidemię. Ich dramatycznym wysiłkom stają na przeszkodzie wewnętrzne rozgrywki, zawodowa rywalizacja i fałszywa, pruderyjna moralność. W efekcie okazuje się, że polityka, chciwość i ignorancja są równie trudne do pokonania jak sama choroba.
Dokument (zdobywca statuetki Oscara) ukazujący życie Harveya Milka - pierwszego polityka, radnego San Francisco, który nie krył się ze swą homoseksualną orientacją. Fabuła skupia się głównie na latach przedwyborczych i próbach zdobycia stołka radnego, jak i na latach powyborczych, w których Harvey walczył o prawa mniejszości homoseksualnej, m.in. walka z Poprawką nr 6, która godziła w konstytucyjne prawa osób homoseksualnych. Dokument próbuje również przybliżyć kulisy śmierci gejowskiego radnego z dzielnicy Castro, który został zastrzelony wraz z burmistrzem San Francisco, Georgem Moscone, 27. listopada 1978 r.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
Od 2009 roku w Ugandzie trwały dyskusje na temat zaostrzenia prawa karzącego homoseksualistów. Ustawa obowiązująca zakładała karę pozbawienia wolności na 14 lat w przypadku aktów seksualnych z osobą tej samej płci. Od 2009 roku pracowano nad tym, żeby ją zaostrzyć. W pierwszych projektach nowelizacji za homoseksualne stosunki groziła kara śmierci. Pomysł wywołał burzę na świecie. Krytykowały go głowy państw, a Parlament Europejski zagroził rządowi Ugandy wyciągnięciem finansowych konsekwencji. Podczas gdy lokalne gazety piętnowały homoseksualistów, David Kato jako pierwszy odważył się publicznie przyznać do swojej orientacji, do bycia "kuchu". Z gazetami i tabloidami walczył w sądach, w telewizji i na forum ONZ. Wspierał go emerytowany biskup anglikański Christopher Senyonjo, który podjął się obrony społeczności LGBT, kiedy większość przywódców religijnych w Ugandzie poparło projekt zaostrzenia ustawy i ustanowienia kary śmierci dla wszystkich homoseksualistów i nosicieli HIV. Mający doktorat z ludzkiej seksualności i dokładnie rozumiejący Słowo Boże, Senyonjo wraz z Kato uparcie walczył z prawnie usankcjonowanymi prześladowaniami gejów i lesbijek. Rok po skończeniu zdjęć do dokumentu i trzy tygodnie po wygraniu sprawy przeciwko gazecie, która opublikowała jego nazwisko i zdjęcie piętnując go jako geja, Kato został brutalnie zamordowany w swoim domu. Jego śmierć wprawiła w osłupienie biskupa Senyonjo, całą społeczność LGBT i odbiła się szerokim echem na świecie.
Nastoletni Tom poznaje sąsiada Joe'a z którym wkrótce zaczyna łączyć go uczucie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…