Filmy śmierć, eksperyment

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, eksperyment. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mgła

6,1
Pewne małe miasteczko zostaje zaatakowane przez sztorm. Gdy mija, nad miastem unosi się dziwna mgła, wraz z którą przybywają przerażające i krwiożercze potwory. Grupa ludzi, wśród których jest artysta David Drayton i jego pięcioletni syn, zostaje uwięziona w lokalnym supermarkecie, gdzie będzie musiała walczyć o swoje życie.

Heretic

7,0
6,8
Dwie młode kobiety, które z potrzeby serca szerzą słowo Boże, pukają do drzwi domu Pana Reeda (Hugh Grant). Otwiera im z pozoru czarujący mężczyzna, który szybko pokazuje swoją diaboliczną naturę. Kobiety orientują się, że wszystkie wyjścia z domu zostały zamknięte, a ich podejrzany gospodarz co chwila pojawia się, aby zadać im kolejną zagadkę testującą ich wiarę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest przetrwanie. Głosicielki wiary będą musiały wykorzystać cały swój spryt, aby uciec z domu grozy Pana Reeda.
Samolot, którym podróżuje brytyjski dyplomata i wysłannik ONZ Edward Douglas (David Thewlis) rozbija się nad oceanem. Mężczyźnie udaje się cudem przeżyć katastrofę – zostaje wyłowiony z wody przez przewożącego dzikie zwierzęta Montgomery’ego (Val Kilmer). Razem docierają na tajemniczą wyspę, której gospodarzem jest światowej sławy genetyk, noblista dr Moreau (Marlon Brando). Ku swojemu przerażeniu Edward powoli odkrywa szokujące fakty. Okazuje się, że słynny naukowiec przeprowadza tu wstrząsające eksperymenty, polegające na krzyżowaniu ludzkiego i zwierzęcego genotypu. Efektem są narodziny nowego gatunku.


W Hongkongu co trzy lata odbywają się na prywatnej wyspie Hana turnieje zawodników walk wschodnich. Spotykają się tam sławy światowego karate. Rządowa agencja ds. zwalczania przestępczości nakłania do współpracy mistrza kung-fu Lee, który udaje się na wyspę Hana. Ma rozbić mieszczący się na niej gang.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
Oficer Ellen Ripley - jedyny ocalały członek załogi statku kosmicznego Nostromo zaatakowanego przez Obcego - zostaje odnaleziona po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej. Wraz z oddziałem specjalnym przybywa teraz na skolonizowaną przez ludzi planetę, z którą z niewiadomych przyczyn zerwał się kontakt.Tam czeka na nich nie tylko jeden potwór ale tysiące !
Po tym, jak wynaleziona zostaje skuteczna kuracja niwelująca działanie genu „X” odpowiedzialnego za mutację, rząd rozpoczyna wdrażać w życie program szczepień mutantów, którzy zechcą dobrowolnie poddać się leczeniu. Braterstwo pod przewodnictwem „Magneto” uznaje tę propozycję za poważne zagrożenie i wkrótce okazuje się, że nie były to płonne obawy. Profesor Xavier, przywódca X-manów i dyrektor ośrodka szkoleniowego dla uzdolnionej młodzieży zostaje niespodziewanie skonfrontowany z faktem, że Jean Grey, która była uznana za zmarłą, nagle powraca jako obdarzona niespotykaną siłą, ale niestabilna emocjonalnie Phoenix. Film dotyka tematu inżynierii genetycznej i sposobu wykorzystania możliwości tkwiących w tej dziedzinie nauki, włączając w to rozważanie moralny aspekt działania w tym zakresie.
Po dziesięciu latach rządów wampirów ich cywilizacja szybko zmierza ku upadkowi. Kończą się bowiem ludzie i ich krew jedyne pożywienie wampirów. Trwają jednak badania nad sztucznym substytutem, który zastąpił by ludzką krew. Pewnego dnia prowadzący badania Edward, spotyka się z tajemniczym Elvisem wampirem, który w jakiś sposób zmienił się w człowieka.
Alice zostaje złapana i przetransportowana do głównej placówki badawczej korporacji Umbrella. Dzięki pomocy Ady Wong i jej niedawnego wroga Alberta Weskera udaje jej się uwolnić. Ale by wydostać się na powierzchnię, raz jeszcze musi stanąć do walki z zabójczym komputerem, hordami żywych trupów i genetycznymi potworami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…