Filmy lew tołstoj

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lew tołstoj. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zofia (Helen Mirren) od prawie 50 lat jest ukochaną żoną, muzą, kochanką i oddaną sekretarką wielkiego pisarza Lwa Tołstoja (Christopher Plummer). Urodziła mu 13 dzieci, sześć razy przepisała odręcznie "Wojnę i pokój". Kiedy więc dowiaduje się, że zgodnie ze swoją nową filozofią życiową Lew planuje przekazać majątek oraz prawa do swoich dzieł narodowi rosyjskiemu, zdesperowana kobieta nie cofnie się przed żadnym podstępem, aby zawrócić męża z drogi prowadzącej do ubóstwa, ascetyzmu, celibatu i poświęcenia dla innych. W posiadłości Jasna Polana wśród przyjaciół i krewnych mistrza zawiązują się sojusze, tkana jest sieć misternych intryg, odradzają się stare namiętności i wybuchają piękne nowe historie miłosne.
Bohaterką jest Horacia, kobieta niesłusznie wtrącona do więzienia na 30 lat. Tuż przed wyjściem z zakładu dowiaduje się, kto faktycznie popełnił zarzucaną jej zbrodnię. Przez trzy dekady świat zdążył zmienić się na gorsze, jednak Horacia ze stoickim spokojem obmyśla plan zemsty na byłym kochanku.
Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja, która jest jedną z najsłynniejszych historii miłosnych w literaturze światowej. To opowieść o tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson). Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności i jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskiego high life'u, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Jej szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza do tragedii - Anna rzuca się pod pociąg.


Losy trojga młodych ludzi podczas wojen Napoleońskich.
Historia wielkiej, nieszczęśliwej miłości, która 100 lat temu zaczęłą się i skończyła na dworcu kolejowym. Losy Anny żony starego Karenina, urzędnika wysokiej rangi jest przesądzony, gdy jej spojrzenie na moment spotyka oczy hrabiego Wrońskiego. Czy Anna zdoła się obronić przed tą namiętnością ? [opis dystrybutora]
Na motywach powieści Lwa Tołstoja. Akcja toczy się w czasach współczesnych. W czasie wojny na Kaukazie dwóch Rosjan stają się jeńcami w górskiej wiosce. Stary Abduł-Marat chce wymienić ich na swojego syna, jednak okazuje się, że wymiana nie dojdzie do skutku. Z wszechobecnym okrucieństwem, nieuniknionym podczas wojny, mocno kontrastują ciepłe ludzkie uczucia, które potrafią zrodzić się nawet w takich warunkach.
Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja. Historia przykładnej żony i matki, która porzuca ustabilizowane życie, by oddać się nowemu uczuciu w ramionach młodego oficera.
Burzliwe stosunki Napoleona z Rosją, służą jako tło dla splątanego życia osobistego dwóch arystokratycznych rodzin.
Akcja dzieje się w Rosji w okresie od 1805 roku do około 1813 roku. Film opowiada o kilku szlacheckich rodzinach : Rostowowach, Bołkońskich, Kuraginowach i Bezuchowach w tragicznym okresie rosyjskiej historii wojen napoleońskich.
Imperialna Rosja schyłku XIX wieku. Przypadkowe spotkanie Anny - żony starego Karenina, urzędnika wysokiej rangi, z młodym hrabią Wrońskim na zawsze odmienia życie tytułowej bohaterki. Wbrew przeciwnościom losu, rodzi się między nimi gorące uczucie. Znudzona nieszczęśliwym małżeństwem, które zawarła z rozsądku, Anna ulega urokowi wolnoducha Wrońskiego. U jego boku odnajduje miłość, namiętność i porozumienie dusz. Dla niego wyrzeka się nie tylko męża i pozycji społecznej, ale też ukochanego synka, który zostaje przy ojcu wychowywany w duchu nienawiści do matki. Cena odwagi okazuje się zbyt wysoka. Skazana na społeczny ostracyzm Anna popada w depresję. Nawet Wroński zdaje się stopniowo tracić zainteresowanie kochanką. Dla mężczyzny konsekwencje grzesznego związku nie są aż tak dotkliwe. Miłość, która miała przynieść spełnienie, okazuje się przyczyną największej tragedii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…