Filmy więzienie, homoerotyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje więzienie, homoerotyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, w nieznanym mieście, choć niektóre szczegóły mogą wskazywać, że jest to Londyn bądź Nowy Jork. Obraz opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrze ułożonej rodziny, miłośnika muzyki klasycznej (przede wszystkim Beethovena), zadawania gwałtu i przemocy. Alex jest przywódcą małej grupy podobnych mu przestępców. Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i pozwalają mu wpaść w ręce policji. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymencie, mającym na celu szybką resocjalizację więźniów przy pomocy tzw. techniki Ludovica.
Obraz opowiada historię przyjaźni dwóch słynnych francuskich poetów: Arthur'a Rimbaud'a i Paula Verlaine'a. Pierwszy jest siedemnastoletnim chłopakiem, który przyjeżdża do Paryża, aby "rozwinąć skrzydła". Drugi jest o o wiele starszy, ma już żonę, oczekuje dziecka. Oboje spotykają się i rodzi się między nimi wielka przyjaźń, która później przemienia się w związek. Verlaine rzuca rodzinę i zrywa z życiem drobnomieszczanina, i wyrusza w podróż ze swoim młodym przyjacielem. Akcja film toczy się pod koniec XIX wieku.
Na liniowcu płynącym z Meksyku do Niemiec spotykają się reprezentanci społeczeństwa lat 30. Wzajemne uprzedzenia biorą górę w kontaktach między pasażerami. Czy rejs i nowe znajomości odmienią ich spojrzenie na świat?


Film Alana Parkera rozpoczyna się od obławy na tureckim lotnisku, podczas której grany przez Davisa bohater zostaje przyłapany na posiadaniu narkotyków. Trafia do więzienia, w którym skazani i oczekujący na rozprawy są traktowani w nieludzki, wręcz zbrodniczy sposób. Tytuł Midnight Express oznaczał w slangu umysłowy „odlot”, jakiego doznawali wszyscy przebywający dłużej w więziennych murach...

Satyricon

6,8
Rzym, I wiek n.e.. Dwóch studentów przyjaciół, Encolpio i Ascilto, spierają się o to do kogo należy chłopiec, Gitone. Chłopiec, mając możliwość wyboru z kim idzie, wybiera Ascilta. Tylko nagłe trzęsienie ziemi ratuje Encolpio od popełnienia samobójstwa...
Liryczna opowieść Jeana Geneta o namiętności i miłości gejowskiej. Pierwsze sceny ukazują strażnika idącego wzdłuż murów więzienia, a także wnętrza cel, w których siedzą więźniowie, a większość z nich zajęta jest masturbacją. Można zauważyć, że więźniowie porozumiewają się między sobą stukając w ściany, a dwóch z nich wdmuchuje sobie nawzajem dym prze rurkę umieszczoną w ścianie między celami. Strażnik na zachowanie więźniów nie pozostaje obojętny, a jego szczególną uwagę zwraca mężczyzna o szczególnie owłosionej klatce piersiowej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…