Filmy polska, wisła

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polska, wisła. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dług

7,8
Film oparty na autentycznych wydarzeniach. Warszawa, styczeń 1999 r. Policja Wyławia z Wisły dwa foliowe worki. W środku są zwłoki... bez głów. Wszystko wskazuje na rosyjskie mafijne porachunki. Akcja cofa się o trzy miesiące. Dwaj przyjaciele, Adam i Stefan, porzucili studia i szukają swojej szansy. Są bliscy finalizacji kontraktu na montaż włoskich skuterów. W decydującym momencie bank odmawia im kredytu. Pomoc ofiarowuje im Gerard, dawny kolega, teraz – biznesmen budzący zaufanie. Znajduje poręczyciela. Niestety, żąda zbyt wysokiej prowizji. Kiedy przyjaciele odmawiają, Gerard pokazuje prawdziwe oblicze – staje się okrutnym egzekutorem długów. Życie bohaterów zamienia się w piekło...

Rejs

7,3
Statkiem podróżuje pasażer "na gapę". Zostaje uznany za instruktora kulturalno-oświatowego.


Ostatni dzień sierpnia 1939 roku. Pogoda cudowna, delikatna bryza wieje od morza, ale żołnierze polskiej placówki na Westerplatte nie zauważają tego. Bardziej obchodzi ich nadchodzący kolejny dzień. Co im przyniesie, spokój czy udrękę? O świcie 1 września otrzymują odpowiedź. Działa okrętu szkolnego Schlezwig-Holstein zalewają polskie pozycje gradem pocisków. Hitlerowscy marynarze i piechota nacierają na obrońców. Wojska hitlerowskie, wspierane z morza i powietrza, przez siedem dni nie potrafią przełamać polskiej obrony. Obrony, która miała trwać zaledwie dwanaście godzin.
Adaptacja jednego z najpoczytniejszych opowiadań Bolesława Prusa. Reżyser wiernie nakreślił portret bohatera na tle realistycznego obrazu polskiej wsi końca XIX w. Śledzimy koleje losu ubogiego, wiejskiego dziecka, którego niskie urodzenie pozbawia szans na edukację i lepsze życie.
Rok 1943, radziecki obóz pracy w Azji Środkowej. Dwaj Polacy – BOGDAN SOWIK (Leszek Herdegen) i STANISŁAW KRAWCZYK (Bronisław Pawlik) – pracują przy budowie wielkiego kanału. Pewnego dnia dowiadują się, że w Sielcach nad Oką formuje się polskie wojsko. Pragną się do niego dostać. Jeden z nich ma stary polski paszport, drugi nie ma żadnych dokumentów. Wkrótce udaje im się uciec z obozu... Jadą wagonami towarowymi i bydlęcymi. Ukrywają się w pociągach osobowych. Na chwilę znajdują schronienie u sympatycznej radzieckiej maszynistki w węglarce, lądują też na dachu jakiegoś wagonu, gdzie spotykają wędrowca, który podąża w tym samym kierunku co oni. W końcu trafiają do Sielc. Wraz z innymi uczestnikami szlaku bojowego I Dywizji Piechoty imienia Tadeusza Kościuszki biorą udział w bitwie pod Lenino. Wkrótce docierają do Polski. W Zamościu pomagają dwóm rzekomo głodującym kobietom. Ich oddział dowodzony przez porucznika Nagrabę walczy o przyczółek na Wiśle. Po bitwie okazuje się, że jeden z żołnierzy zaginął. Nikt nie wie, kto to był, co robił, czym się wyróżniał, a nawet czy na pewno zginął. Pozostanie nieznanym...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…