Filmy uganda

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uganda. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sam Childers (Gerard Butler) to narkotykowy diler i członek gangu motocyklowego z długą listą wykroczeń na koncie. Kradzieże, bójki, narkotyki, w końcu więzienie. Dotyka dna, kiedy o mały włos nie zabija człowieka. Te dramatyczne okoliczności sprawiają, że Sam przechodzi gwałtowną przemianę. Porzuca dotychczasowe życie i rozpoczyna walkę o utworzenie sierocińca w rozdartej wojną Afryce. Na drodze stają mu miejscowi watażkowie, którzy sprawują w Sudanie krwawe rządy. Pozbawieni wszelkich skrupułów, wcielają do armii dzieci i wysyłają je na wojnę. Childers nie będzie przebierał w środkach, walcząc o życie sierot i o odkupienie własnych grzechów.
Eastwood wciela się w rolę światowej sławy reżysera filmowego, który pragnie nakręcić film w plenerach Czarnej Afryki. Niestety reżyser jest bardziej zainteresowanym łowieniem słoni dla kłów i strzelaniem na safari, niż kręceniem filmu i robieniem ujęć. Jego egoizm i samolubność, zaślepienie i nieustępliwość w dążeniu do realizacji swoich idei zagraża nie tylko samemu filmowi ale i ludziom pracującym nad nim.
Samolot Air France zostaje porwany przez palestyńskich terrorystów, którzy w zamian za uwolnienie przetrzymywanych ludzi, żądają wypuszczenia ich towarzyszy z więzienia. Gdy negocjacje okazują się nieskuteczne izraelska armia, wysyła swoich komandosów do Ugandy gdzie przetrzymywani są zakładnicy.


Dramat. Rok 1971. Świeżo po dyplomie z medycyny młody szkocki lekarz Nicholas Garrigan (James McAvoy) wyrusza do Ugandy w poszukiwaniu przygody i satysfakcji płynącej z pomocy krajowi, który potrzebuje jego medycznych umiejętności. Ma w głowie pełno szczytnych idei. Na miejscu w skromnym ośrodku leczniczym uświadamia sobie jednak, że ma do wykonania zawodowo-humanitarną misję. W sąsiedztwie ośrodka rezyduje bowiem szaman i to jemu miejscowi bardziej ufają. Pewnego dnia Nicholas przypadkowo spotyka Idi Amina (Forest Whitaker). Nowy przywódca państwa rozbił swoje maserati w zderzeniu... z krową. Garrigan, który bandażuje generałowi rękę, robi na Aminie duże wrażenie. Zafascynowany szkocką historią i kulturą przywódca proponuje mu stanowisko swojego osobistego lekarza. Oferta jest tak nieprawdopodobna, że Garrigan nie potrafi odmówić. Jest zafascynowany osobowością Amina i jego ambitnym planem rozwoju Ugandy, a także jego pasją do szybkich samochodów, pięknych kobiet i wystawnych przyjęć. Uwiedziony charyzmą władcy oraz urokami materialnego luksusu i dworskiego przywileju, staje się jego zaufanym człowiekiem i bliskim doradcą.
Od 2009 roku w Ugandzie trwały dyskusje na temat zaostrzenia prawa karzącego homoseksualistów. Ustawa obowiązująca zakładała karę pozbawienia wolności na 14 lat w przypadku aktów seksualnych z osobą tej samej płci. Od 2009 roku pracowano nad tym, żeby ją zaostrzyć. W pierwszych projektach nowelizacji za homoseksualne stosunki groziła kara śmierci. Pomysł wywołał burzę na świecie. Krytykowały go głowy państw, a Parlament Europejski zagroził rządowi Ugandy wyciągnięciem finansowych konsekwencji. Podczas gdy lokalne gazety piętnowały homoseksualistów, David Kato jako pierwszy odważył się publicznie przyznać do swojej orientacji, do bycia "kuchu". Z gazetami i tabloidami walczył w sądach, w telewizji i na forum ONZ. Wspierał go emerytowany biskup anglikański Christopher Senyonjo, który podjął się obrony społeczności LGBT, kiedy większość przywódców religijnych w Ugandzie poparło projekt zaostrzenia ustawy i ustanowienia kary śmierci dla wszystkich homoseksualistów i nosicieli HIV. Mający doktorat z ludzkiej seksualności i dokładnie rozumiejący Słowo Boże, Senyonjo wraz z Kato uparcie walczył z prawnie usankcjonowanymi prześladowaniami gejów i lesbijek. Rok po skończeniu zdjęć do dokumentu i trzy tygodnie po wygraniu sprawy przeciwko gazecie, która opublikowała jego nazwisko i zdjęcie piętnując go jako geja, Kato został brutalnie zamordowany w swoim domu. Jego śmierć wprawiła w osłupienie biskupa Senyonjo, całą społeczność LGBT i odbiła się szerokim echem na świecie.
Czerwiec 1976. Grupa terrorystów uprowadza samolot Air France lecący z Paryża do Tel Avivu. Maszyna zostaje zmuszona do lądowania na lotnisku Entebbe w Ugandzie. W zamian za uwolnienie zakładników porywacze żądają wypuszczenia z więzień palestyńskich bojowników. Gdy zbliża się termin ultimatum, rząd Izraela podejmuje decyzję o podjęciu próby odbicia zatrzymanych. Do akcji skierowane zostają izraelskie siły specjalne.
Młodzi ludzie z Ugandy wykorzystują muzykę rap w celach rewolucyjnych.
Prawdziwa historia ukazująca trzy lata funkcjonowania afrykańskiej drużyny baseballowej i jej jedenasto- i dwunastoletnich członków, którzy zdobyli mistrzostwo w League World Series, najbardziej prestiżowym turnieju na świecie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…