Filmy fotografia, burżuazja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje fotografia, burżuazja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Siedemnastoletni Jean (Thales Cavalcanti) mieszka z rodzicami i młodszą siostrą w wielkim domu na przedmieściach Rio de Janeiro. Rodzina wiedzie życie typowe dla przedstawicieli wyższych klas - Jean chodzi do prywatnej szkoły, w domu mieszka także służba. Chłopak marzy jednak, by uciec od nadopiekuńczych rodziców. Niespodziewanie nad rodziną zbierają się ciemne chmury. Okazuje się, że interesy ojca (Marcello Novaes) od dawna już nie idą dobrze, a on sam stoi na krawędzi bankructwa.

Machuca

6,6
Rok 1973, Chile. Za rządów Salvadora Allende dyrektor prywatnej anglojęzycznej szkoły dla chłopców przyjmuje grupę biednych dzieci. Od samego początku pomiędzy nowymi uczniami, a dziećmi bogaczy, panuje niechęć i niezrozumienie. Wyjątkiem są fajtłapowaty Gonzalo i pewny siebie Pedro Machuca. Chłopcy, na przekór kolegom i panującej w szkole atmosferze, nawiązują niezwykłą przyjaźń. Gonzalo, wrażliwy i delikatny 11-latek, pochodzi z bogatej, ale niezbyt szczęśliwej rodziny. Machuca, dziecko slumsów, trafia do ekskluzywnej szkoły dzięki stypendium, jakie ufundował jej dyrektor – energiczny ksiądz o lewicowo-socjalistycznych poglądach. Dzięki nowemu przyjacielowi Gonzalo po raz pierwszy trafia do biednych dzielnic miasta, gdzie poznaje Chile, z którego istnienia nie zdawał sobie sprawy. Ulega dziwnej fascynacji brutalnością slumsów, gdzie poznaje również smak pierwszej i zakazanej miłości; zakochuje się w Silvanie, sąsiadce przyjaciela, zaangażowanej społecznie, twardej i odważnej dziewczynie. Silvana staje się współtowarzyszką ich przygód, razem tworzą romantyczny trójkąt, prowadząc pierwsze miłosne igraszki. Trójka przyjaciół pomaga także ojcu Silvany wykorzystać sytuację polityczną w celach zarobkowych: sprzedają flagi demonstrantom różnych przekonań. Machuca,który po raz pierwszy trafia do bogatego domu, nie może nacieszyć się rowerem, adidasami i zabawkami, które dawno już znudziły Gonzalo. Przyjaźń rozwija się aż do momentu, w którym kraj ogarnia polityczne wrzenie.


Po szoku wywołanym atakiem zamachowca-samobójcy w 2015 r. Raphael Mehlman (Arthur Molinier), młody paryski Żyd, ponownie rozważy swoje życie i wiarę. Jego brat, pisarz Joël Mehlman (Franck Zerbib), rozwija powieść, a następnie zatraca się między swoimi bohaterami a rzeczywistością, mieszając w ten sposób swoją fikcję z własnym życiem.
Obsesja właścicielki salonu mody, Dominique (Isabelle Huppert), na punkcie Quentina (Vincent Martinez), młodego biseksualnego kanciarza, zaspokaja jej pragnienie fizycznej miłości, ale pozostawia ją podatną emocjonalnie. Zwroty akcji w związku, z brutalną i obelżywą naturą mężczyzny, zmuszają Dominique do pogodzenia konfliktów stworzonych przez jej namiętność. W tym zadaniu Dominique jest wspomagana przez przyjaciół, klientów oraz byłych i obecnych znajomych Quentina.
Po piętnastu latach życia w małżeństwie i ingerencji teściów, biznesmen przechodzi kryzys wieku średniego. Zakochuje się w swojej atrakcyjnej młodej sekretarce.
Pewnej nocy Jorge (Jerzy Radziwiłowicz) spotka się z japońskim przemysłowcem, który pozwoli mu zrezygnować ze stanowiska nauczyciela i wznowić swoją chemiczną pracę. Jednak gdy wraca do domu, znajduje osobę, która może mu przeszkodzić w jego zamierzeniach.
Betty (Marie Trintignant) zostaje przyłapana na zdradzie z kochankiem. Jej mąż zawiązuje sprawę rozwodową. To kolejna porażka życiowa kobiety. Na dodatek jeszcze zostaje wyrzucona z domu. Kobieta w średnim wieku Laure (Stéphane Audran), zaprasza Betty do swojego mieszkania w hotelu. Postanawia się nią zaopiekować. Rozciąga nad nią przyjaźń i opiekę, i słucha jej historii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…