Filmy szpital, przemoc, ogień

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szpital, przemoc, ogień. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Oparty na faktach film opowiada o jednej z najsłynniejszych w historii ucieczek z niewoli. Podczas wojny w Wietnamie amerykański lotnik Dieter Dangler (Christian Bale) zostaje zestrzelony nad Laosem i trafia do położonego w dżungli obozu jenieckiego. Straszne warunki życia oraz okrucieństwo żołnierzy Pathet Lao czynią to miejsce piekłem na ziemi. Dieter znajduje w sobie jednak dość siły i odwagi, aby podjąć karkołomną próbę odzyskania wolności. Wkrótce przedstawia swoim współwięźniom – załamanemu psychicznie Duane’owi (Steve Zahn) i na wpół obłąkanemu Gene’owi (Jeremy Davies) – plan ryzykownej ucieczki, której powodzenie graniczyłoby z cudem.
Michael, Steven i Nick dostają powołanie do wojska. Zostają wysłani do Wietnamu. Wpadają w pułapkę Wielkongu i trafiają do obozu jenieckiego. Są tam zmuszani do gry w rosyjską ruletkę o własne życie. Kiedy udaje im się wydostać z niewoli, Michael i Steven wracają do kraju. Nick pozostaje w Sajgonie. Szok, jakiego doznał w obozie pozostawił w jego psychice trwały ślad.


Przed laty Bob Parr i jego żona Helen zawodowo zwalczali zło i ratowali świat z opresji. Dziś muszą znosić prozę życia na przedmieściach i pod przybranym nazwiskiem wychowywać trójkę niezwykłych dzieci: Violę, Maxa i Jack-Jacka. Kiedy nadarza się okazja, by znów wrócić do akcji, Bob nie waha się ani chwili. Zwabiony na odległą wyspę, odkrywa, że aby ocalić świat przed zagładą, będzie potrzebował pomocy całej rodziny.
Gdzie na świecie może dojść do bardziej nieprawdopodobnych tajemnic kryminalnych, jeśli nie w mieście, które nigdy nie śpi i nigdy nie odpoczywa? W mieście, w którym żyje ponad 8 milionów ludzi wszystkich ras, narodowości i religii, pracy dla detektywów jest naprawdę dużo. W tej wybuchowej mieszance pracuje drużyna, która posługując się bardzo nowoczesnym sprzętem wierzy, że każdy ma jakąś ciekawą opowieść i wszystko można połączyć, nawet na tak wielką skalę jaką jest Nowy Jork. Parze detektywów: Macowi Taylorowi (Gary Sinise) i pracoholiczce Stelii Bonaserze (Melina Kanakaredes) potrzebne będą doświadczenie, determinacja i pomoc kompetentnego zespołu.
W trakcie wycieczki Kimberly Corman, ma bardzo realistyczny sen o wielkim karambolu na autostradzie. Jakiś czas później okazuje się, że wszystko co jej się śniło właśnie ma miejsce. Dzięki temu udaje jej się zmienić przyszłość i uratować kilka osób. Niestety przeznaczenia nie można zmienić i kilka dni później szczęśliwcy zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Dwoje dziennikarzy ginie po ukazaniu się publikacji na temat handlu kobietami w Szwecji. Główną podejrzaną staje się genialna hakerka Lisbeth Salander.
W jednej z teksańskich baz wojskowych dochodzi do wypadku i wypuszczenia do atmosfery gazu bojowego zmieniającego ludzi w zombie. Wkrótce cała okolica zaczyna roić się od tych kreatur. Garstka ocalałych na czele z Cherry, striptizerką bez nogi i jej chłopakiem El Wrayem muszą powstrzymać inwazję zombie i porucznika Muldoona przed zniszczeniem świata.
Serial telewizyjny bijący wszelkie rekordy popularności wśród kilku pokoleń widzów. Przedstawia wojenne losy dzielnej załogi czołgu Rudy i psa Szarika. Sformowana daleko od okupowanej Polski załoga czterech pancernych przemierza szlak bojowy prowadzący aż do Berlina. Bohaterowie wiodą codzienne życie żołnierzy, pełne niebezpieczeństw, czasem humorystycznych sytuacji, co cementuje ich przyjaźń. Jako zwycięzcy wracają do Polski uroczyście witani w stolicy Śląska – Katowicach. Wkrótce świętują zaręczyny trzech par. Wojenna historia czterech przyjaciół, harmonijnie godząc odwieczny kontrast między romantyzmem a codziennością, nadaje zwyczajności żołnierskiego trudu walor niezwykłości – dlatego stała się bestsellerem pięćdziesięciolecia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…