Filmy historia francji

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje historia francji. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Danton

7,3
Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1794 r. W rewolucyjnej Francji szaleje terror. Billaud Varenne oskarża Dantona i jego przyjaciół o działalność kontrrewolucyjną. Robespierre nie zgadza się wprawdzie na sądzenie Dantona, ale inni członkowie Komitetu przytaczają wciąż nowe argumenty przeciwko niemu. Jednocześnie dochodzi do konfiskaty redagowanej przez Desmoulinsa gazety dantonistów „Vieux Cordelier”. Wkrótce Danton otrzymuje poufne ostrzeżenie, że rząd nosi się z zamiarem aresztowania go. Z inicjatywy Robespierre'a dochodzi do spotkania obu przywódców, ale nie udaje im się osiągnąć porozumienia. W Komitecie Ocalenia Robespierre domaga się aresztowania Dantona. Nalega, by nastąpiło to szybko, gdyż czas pracuje na korzyść jego przeciwnika, który może w ciągu paru dni zmobilizować przeciw rządowi armię. Na podstawie raportu Saint-Juste'a zostaje przygotowana lista osób do aresztowania.
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Kirsten Dunst wcieliła się w postać Marii Antoniny, która w wieku zaledwie 14 lat została wydana za mąż za króla Francji Ludwika XVI. Za młoda i zbyt naiwna by być królową, szybko została wciągnięta w pełne intryg i skandali pałacowe życie. Szybko stała się synonimem próżności i niepohamowanej rozrzutności, zyskując przydomek Madame Deficyt.


Klasycznie opowiedziany kostiumowy dramat historyczny, rozgrywający się podczas francuskich wojen religijnych drugiej połowy XVI wieku. Adaptacja XVII-wiecznego opowiadania Madame de La Fayette, autorki "Księżnej de Clèves". Historia pięknej Marie de Mézières, w której kochają się najpotężniejsi mężczyźni ówczesnej Francji (Gwizjusz i książę Anjou – przyszły król Polski, Henryk Walezy), ale która rozdarta jest między miłością a obowiązkiem. Portret nietuzinkowej kobiety, która, wbrew wymaganiom stawianym wówczas jej płci, nie zgadza się na bycie uległą żoną, ma własne zdanie, pasje i jest zdecydowana za nimi podążać. Choć sceneria historyczna może przywodzić na myśl Królową Margot (niektóre postaci pojawiają się zresztą w obu filmach), jednak Tavernier daleki jest od naśladowania stylu Patrice’a Chéreau.
Klasyka filmu "płaszcza i szpady". Nakręcona z rozmachem błyskotliwa adaptacja znanej powieści Michela Zevaco.Za czasów młodości Ludwika XIII, młody szlachcic (Jean Marais) przyjeżdża do Paryża ze swoim wiernym towarzyszem (Bourvil) w poszukiwaniu młodej kobiety, pięknej i tajemniczej, która kiedyś uratowała mu życie (Elsa Martinelli). Obaj zostają wplątani w dworskie intrygi, a pojedynki i spektakularne wyczyny przeplatają się w walce o obronę młodego króla.
1942 rok. Okupowany Paryż. Zastępca reżysera a zarazem członek francuskiego ruchu oporu Jean-Devaivre przyłącza się do niemieckiego studia filmowego "Continental Films" aby uniknąć podejrzeń i uzykać namiastkę bezpieczeństwa. Przez wiele następnych lat szpieguje reżyserując francuskie filmy produkowane przez Niemców...
Grupa brytyjskich komików pokazuje tę stronę historii, jakiej nie uczą w szkołach - od epoki kamienia łupanego do problemów XX wieku.
Młody król Ludwik XIV, postanawia zmienić stary pałacyk myśliwski w najwspanialszy pałac na świecie.
Film przedstawia losy Francji w latach 40. podczas trwania drugiej wojny światowej. Pokazuje jak ówczesne władze Francji współpracowały z nazistowskimi Niemcami. Ukazane są archiwalne materiały z tamtych czasów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…