Filmy spalone ciało, rozbryzg krwi

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje spalone ciało, rozbryzg krwi. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
W roku 1967 umierająca kobieta zaatakowana przez niezidentyfikowanego sprawcę wydaje na świat dziecko. Trzydzieści lat później okazuje się, że chłopiec, który przyszedł wtedy na świat, jest istotą łączącą w sobie cechy człowieka i wampira. Służy ludziom, zwalcza wampiry, przyjmuje rady i naukę od swojego opiekuna - sędziwego uczonego, mistrza wiedzy tajemnej. Ten chłopiec to Blade.
Adaptacja, opartej na faktach, powieści Jamesa Ellroya (autora "Tajemnic Los Angeles"), której akcja rozgrywa się pod koniec lat czterdziestych w Mieście Aniołów. Bohaterami filmu są dwaj policjanci, Bucky Bleichert (Josh Hartnett) i jego partner, Lee Blanchard (Aaron Eckhart), ścigający zabójcę początkującej aktorki, Elizabeth Short. Wkrótce Bucky odkrywa, że jego dziewczyna miała pewne powiązania z ofiarą. Śledztwo ujawnia korupcję i spisek w policyjnych kręgach...


Agentka specjalna FBI prowadzi bardzo skomplikowane śledztwo w sprawie nieuchwytnego od 20 lat mordercy. Ten niebezpieczny psychopata nie tylko brutalnie morduje swoje ofiary, lecz także przejmuje ich osobowość.

Nieznani

6,4
Pięć osób budzi się w zamkniętym magazynie nie pamiętając kim są. Muszą dowiedzieć się kto jest dobry a kto zły aby pozostać przy życiu.

Rok smoka

6,7
W chińskiej dzielnicy Nowego Jorku, dochodzi do serii brutalnych morderstw. Jedną z ofiar jest szef lokalnej mafii Jackie Wong. Wyjaśnienia sprawy zabójstw podejmuje się wzorowy policjant Stanley White (Mickey Rourke).
"Home of the Brave" to historia żołnierzy stacjonujących w Iraku, którzy właśnie zostają powiadomieni o powrocie do domu. Jednak ich ostatnim zadaniem jest transport konwoju humanitarnego ze środkami medycznymi podczas którego zostają zaatakowani przez Irakijczyków. Po powrocie do domu nic nie jest już takie samo. Każdy z bohaterów czuje się wyobcowany, patrzą na otoczenie z dystansu, a rodziny i najbliżsi traktują ich tak, jakby nic się nie wydarzyło. Jednak każdy z nich przeżył osobisty dramat, utrcił przyjaciela, zabił niewinnego cywila. Jedym z bohaterów filmu jest Will Marsh, który jest lekarzem. Stacjonował w Iraku niosąc pomoc rannym żołnierzom i cywilom. Jednak pewnego dnia w czasie swojego dwunastogodzinnego dyżuru jego jednostka została zaatakowana, szpital zapełnił się rannymi, którym musiał amputować kończyny, ratować życie… Mężczyzna poczuł się bezradny, gdy stracił tylu pacjentów, ponieważ nie zdołał im pomóc. Vanessa była jednym z kierowców ciężarówki, która wjechała na minę. Dziewczyna straciła dłoń. Po powrocie do domu odnosiła wrażenie, że wszyscy się nad nią litują…

Patologia

6,4
Wierzymy i ufamy, że lekarze przestrzegają przysięgi Hipokratesa. Powierzamy w ich ręce nasze życie z ufnością i wiarą. Patolog to też lekarz i mimo, iż nie ma do czynienia z żywymi ludźmi powinien swoich "pacjentów" traktować z szacunkiem i godnością. Czy aby na pewno tak jest i czym zajmują się młodzi rezydenci, którzy na co dzień mają do czynienia z wieloma zwłokami?
Scenariusz został oparty na autentycznych wydarzeniach z marca 2006 roku, jakie rozegrały się w Mahmudiyah w Iraku. Grupa amerykańskich żołnierzy zgwałciła i spaliła czternastoletnią Irakijkę oraz zastrzeliła członków jej rodziny. Narracja główna filmu stylizowana jest na dziennik prowadzony przez bohaterów za pomocą camcorderu. Jest to jednak tylko jeden ze środków zwiększąjących wiarygodność wydarzeń przedstawionych w filmie. Pojawiają się w nim również zapisy z kamer przemysłowych, wideoblogi, filmiki zamieszczane przez żołnierzy na portalu YouTube, newsy telewizyjne, francuski dokument oraz rozgrywający się już w USA "obiektywny" epilog. Ta wielość formatów pokazuje wyraźnie, w jaki sposób media konstruują przekaz i ukierunkowują widzów na konkretny jego odbiór. Pierwsza wojna iracka była przez niektórych nazywana telewojną. Obecnie media prześcigają się w jak najszybszym i jak najbliższym prawdy relacjonowaniu tragedii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…