Komedia 1935

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 313 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1935 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wincenty Poziomka, lekkoduch, ma duże problemy z utrzymaniem. Prowadzi szkołę rewiowo-filmową, ale nie jest to wystarczające źródło dochodów. Los się do niego uśmiecha, ponieważ otrzymuje spadek - połowę sklepu. Na miejscu zastaje piękną pannę Helenkę, w której z miejsca się zakochuje. Okazuje się jednak, że właścicielką drugiej połowy sklepu jest kilkuletnia Basia.
Marysia, urzędniczka pocztowa, w wyniku zniekształconej depeszy wyjeżdża do Wiednia, aby tam pełnić funkcję sekretarki pana Olszewicza. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem jest podpisanie umowy z przemysłowcem amerykańskim Smithem przed którym udają młode małżeństwo. Zabiera on ich na jacht w Dubrowniku i tam odmawia podpisania umowy, gdyż domyślił się mistyfikacji i czuje się oszukany.
Rodzina koniecznie chce zmusić do ożenku porucznika Niko, lecz ten zakochuje się w pięknej baronowej. Do wybranej mu przez rodzinę narzeczonej jedzie więc w przebraniu swego ordynansa. Ten zaś udaje porucznika. Okazuje się, że narzeczoną jest właśnie baronowa. Ona tymczasem też się przebrała za swoją pokojówkę, ta zaś za swoją panią.


Zubożały potomek szkockiego rodu Glourie sprzedaje swój zamek. Rozebrana na kawałki historyczna budowla przetransportowana zostanie do USA, by uświetnić sukces amerykańskiego milionera. Wraz z ostatnim potomkiem rodu, mającym nadzorować rekonstrukcję, udaje się za ocean duch przodka sprzed kilkuset lat, jego... sobowtór. Konkurent milionera okazuje się zaś potomkiem klanu, z którym ród Glourie od wieków toczył zacięte boje.
Komedia pomyłek, której głównymi bohaterami są gwiazda rewiowa Lidia Relska i sekretarz potentata naftowego Stefan. Podczas pobytu w Krakowie dziewczyna podaję się za inną osobę, co prowadzi do wielu zabawnych nieporozumień, a jest to dopiero początek zamieszania...
Joasia (Jadwiga Smosarska) postanawia zmienić swój wizerunek ponieważ nie może znieść zalotów swoich pracodawców.
Antek Król trudni się handlem królikami w Warszawie. Polska jest wciąż pod zaborami i w wyniki pomyłki Antoni zostaje wzięty za wroga systemu. Salwuje się ucieczką z miasta. W pociągu znajduje pijanego policmajstra i korzystając z jego nieświadomości, zabiera jego mundur. W miasteczku wita go komitet powitalny jako nowego funkcjonariusza i czekają całkiem nowe obowiązki.
Flip i Flap przybywają do Szkocji, gdzie mają wziąć udział w odczytaniu testamentu zmarłego niedawno bogatego wuja Flipa. Przyjaciele spodziewają się odziedziczyć całkiem sporą sumkę. Niestety, testament wyraźnie określa, że jedyne, co przypadnie Flipowi w udziale po wuju, to... stara tabaka i kobza. Zrozpaczeni towarzysze całkiem nieświadomie zaciągają się do wojska i trafiają do Indii, gdzie narobią niezłego zamieszania.
Król Midas jest odwiedzony przez elfa. Pokazuje on królowi sztuczkę. Zamienia kota w złoto, a następnie klaska w dłonie i kot znów jest żywy. Midas prosi elfa o dar złotego dotyku, ale elf ostrzega króla, że ten dar może być przeklęciem. Midas jednak nalega. Na początku król tańczy ze szczęścia, jednak potem przy obiedzie odkrywa wady daru. W obawie przed śmiercią głodową, przywołuje elfa i obiecuje mu cały majątek w zamian pozbycia się "złotego dotyku".
Sfrustrowany dyrygent Miki musi radzić sobie z nieznośnym sprzedawcą orzeszków i flecistą Kaczorem Donaldem, który chce zagrać piosenkę o indyku. Gdy wybrzmiewa uwertura „Wilhelma Tella”, koncert przerywa uderzenie cyklonu. Kreskówka odniosła ogromny sukces i przyniosła popularność Kaczorowi Donaldowi. Znalazła się także w jubileuszowej kompilacji z 1974 roku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…