FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Najlepszy film katastroficzny? 15
Mantykora

Szukam jakiegoś dobrego filmu katastroficznego, ale wszystko co polecają mi znajomi już widziałam, więc szukam inspiracji tutaj…

tramp

W kontekście katastroficznym, ale bez wielkich efektów: three days, tres dias, czyli trzy dni. W miarę nowy, bardziej psychologiczny, nastrojowy.

Darth_Artur

Moim zdaniem w tej kategorii najlepszy jest dzień zagłady, ale to pewnie widziałaś. Z trochę innych klimatów góra dantego, albo wulkan. Z jeszcze innych tunel, ale to też raczej znany film.

BartoszB

Władcy Ognia…chociaż nie wiem czy można nazwać go filmem katastroficznym :P

kamil_ka

Z nowych całkiem fajna "Andromeda znaczy śmierc".

Mantykora

dzięki, widzę kilka nieznanych mi dotąd tytułów więc skorzystam :)

mysza_007

a ja chciałem właśnie napisać , że można sobie wejść na ranking i tam wybrać gatunek , ale właśnie zobaczyłem , że coś takiego jak "katastroficzny" to tu nie istnieje….dziwne

Darth_Artur

> mysza_007 o 2009-03-05 16:46 napisał:
> a ja chciałem właśnie napisać , że można sobie wejść na ranking i tam wybrać
> gatunek , ale właśnie zobaczyłem , że coś takiego jak "katastroficzny" to tu nie
> istnieje….dziwne

Tak samo chciałem zrobić:) Ale na IMDB też nie ma. Widać katastroficzny to nie gatunek. Sporą część filmów można by podpiąć pod SF, część pod thriller. No ale w sumie są filmy które są czysto katastroficzne, jak np. wcześniej wymieniony płonący wieżowiec.

Mantykora

no bo "katastroficzny" to widać nie gatunek http://pl.wikipedia.org/wiki/Gatunki_filmowe ;)

krzysioPL

Jak juz tutaj sie pojawilo, wiec oryginalny nie bede: "the day after tommorow" (sie znaczy po poslku "Pojutrze") wypasny film ;) ;)

cattac

Witam.
Szukam filmu katastroficznego z pogranicza s-f, ktory konczy sie wyjatkowo tragicznie dla ziemi.
Widzialem go dwa razy w tvp w latach jakos 1998-2000, ale nie pamietam tytulu.
Nie pamietam dokladnie fabuly, ale przedstawialo sie to mniejwiecej tak:
Wybrani ludzie, czy tez i dzieci otrzymuja jakies przekazy, mowia w nieznanych jezykach itp.
Okazuje sie, ze w kierunku ziemi leci jakis asteroid czy cos takiego, i po wyliczeniu trajektorii ow asteroid ma uderzyc w jakies miasto, bedace chyba stolica jakiegos kraju.
I tu fabula nieco podobna do filmu Armaggeddon, udaje sie zorganizowac jakas akcje i asteroid zostaje zniszczony.
Wszyscy sie ciesza, jest cool, ale nagle naukowcy odkrywaja, ze leca setki asteroidow i wszystkich trajektorie wycelowane w stolice wszystkich krajow na ziemi.
Dowiadujemy sie, ze jest to atak obcej cywilizacji, a film konczy sie przekazem z dziennika telewizyjnego gdzie dziennikarze zegnaja ludzi i informuja po kolei, jakie miasta zostaly zniszczone, az sygnal sie urywa.
Niedlugo po tym filmie widzialem wlasnie Armaggeddon i byl dla mnie tylko marna kopia fabuly tego filmu.
Jakby ktos wiedzial cos o tym filmie, szczegolnie chodzi mi o tytul, bylbym zobowiazany.
Moj mail trahdius@op.pl
Przeszukiwalem zasoby internetu, wszelkie portale tematyczne itp, ale nic nie znalazlem.
Wedlug mnie, byl to jeden z najlepszych filmow tego typu jakie widzialem.
Wiekszosc podobnych filmow jest poprostu za slodka. Ten film ujmowal swoja prostota.
Pozdrawiam.

cattac

Czyzby nikt nie kojarzyl tego filmu? Szkoda.

Deadbeat

Właśnie … przychylam się do prośby przedmówcy … pamiętam podobny bądź ten sam film ale z innymi szczegółami a mianowicie … w kierunku ziemi leci asteroida a po niej chyba jeszcze 2, lecz ktoś w trakcie filmu dochodzi do wniosku że miejsca w które uderzyły (mają zamiar uderzyć) asteroidy to wzór który kiedyś ludzie zamieścili w satelicie i wysłali ja w nieznane dochodząc do wniosku że to jest sposób komunikacji pozaziemskiej cywilizacji, ludzkość staje przed dylematem czy zniszczyć kolejną czy nie, ostatecznie ja niszczą zażegnując niebezpieczeństwo … lecz na moment gdyż na monitorach pokazują się kolejne dziesiątki asteroid lecących ku ziemi.

Jak by ktoś znał tytuł takowego filmu prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

mysza_007

ja kojarzę ten film ale też tytułu nie pamiętam…próbowałem sobie jakiegoś aktora/aktorkę z niego przypomnieć chociaż ale też nic….

Deadbeat

OK … po kilku godzinach czytania recenzji i cofnięcia się do czasów sprzed ponad 10 lat chyba go znalazłem ale nie dam za to głowy … http://www.filmweb.pl/f35137/Bez+ostrze%C5%BCenia,1994 … (link do innego serwisu gdyż tu brak opisu ;( ) czekam na jakie kolwiek potwierdzenie na trafność z tytułem bo jak wspomniałem film oglądałem dawno a zakończenie było inne niż w jego następstwach i dlatego mi utkwił w pamięci.

pozdrawiam

Proszę czekać…