KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa hd 128 u - problem z czytaniem płyt 48
twardy23

Odtwarzacz posiadam od ponad miesiąca. Zaczęło się od filmów wypalonych na cd-rw, zacinały się itd. Teraz nie chce czytac płyt, które wczesniej szły ( raz czyta raz nie).Płyty te to głownie platinum cd-r. Zaznaczam, że odtwarzacz jest dość intensywnie eksploatowany, kilka fimów dziennie oglądanych przeze mnie + bajki dziecka. Przez pendrive idzie wszystko oki tzn, nic sie nie wiesza i wszystko odtwarza. I jeszcze jedno: robiłem aktualizację ( przez pendrive ) i nic się nie zmieniło. ver08:0210 nadal wyświetla się gdy sprawdzam wersję. Czyżby laser tak słaby?
Thx i pozdrawiam.

tomekp

> twardy23 o 2007-01-24 17:11:06 napisał:
>
>Czyżby laser tak słaby?
> Thx i pozdrawiam.

ludzie tu piszą że w takiej sytuacji wiwe trzeba pindolnąć z boczku.
ludzie piszą że pomaga.

Pawel

A swoją drogą to u mnie Wiwa hd 128 (ta zwykła bez USB) też sobie nie radzi z płytami CD-R Platinum więc już ich nie kupuję :D.

Victorini

Ja mam dwie Wiwki ,jedna bez Usb a druga z usb.Też miałem problem z zacinaniem się płyt w jednej , w tej bez usb.Wysłałem do serwisu,wgrali nowe softy i problem zniknął.Chodzi super.Druga Wiwka ,nowsza z usb chodzi od początku bez zarzutu.Pozdrawiam. Ps. Jedynie słabe działanie pilotów mnie wkurza :-)**__

damagemax

Wiwy maja słabe lasery, cóz – polecam podłaczenie dysku przez usb – wtedy nie ma problemu – w przypadku filmow divx – bo dvd to juz przez usb nie przejdzie.

Moze spróbuje ktos z zewnetrznym napedem cd/dvd na usb? Ciekawe czy to ruszy

kaeres

Kilka rad
1. Wstrzasnac odtwarzaczem gdy jest odlaczony od sieci i nie ma w nim plytki.
2. Wgrac najnowszy soft ze strony producenta (jezeli juz to zrobiles to ok).
3. Wypalac na innych plytkach niz Platinum
4. Wypalac z najmniejsza mozliwa predkoscia.
5. Ostatecznie odeslac do serwisu z opisem problemu – niestety miesiac w plecy.

ZAWSZE TAKIE RADY DZIALAJA I SA UNIWERSALNE.

rutra

> kaeres o 2007-02-14 09:38:27 napisał:
>
> Kilka rad
> 1. Wstrzasnac odtwarzaczem gdy jest odlaczony od sieci i nie ma w nim plytki.
> 2. Wgrac najnowszy soft ze strony producenta (jezeli juz to zrobiles to ok).
> 3. Wypalac na innych plytkach niz Platinum
> 4. Wypalac z najmniejsza mozliwa predkoscia.
> 5. Ostatecznie odeslac do serwisu z opisem problemu – niestety miesiac w plecy.
> ZAWSZE TAKIE RADY DZIALAJA I SA UNIWERSALNE.

niestety mnie pozostał już tylko punkt 5, to co dzieje się z płytami w 128 u to koszmar, sprawdzam płyty jeszcze na 138 B i tam wszystko chodzi, a w 128 u ciągle "znaki zapytania" albo "disk errror" a jeszcze na początku wszystko chodziło bez zarzutu, ale uważam, że nie ma co serwisu traktować, jak zło konieczne, mamy do tego prawo i trzeba koniecznie z tego kożystać, będą naprawiać aż do skutku. Na 138B nigdy nie zastanawiałem sie jaką płytę kupić i z jaką prędkością nagrać, płyty pozyczone i kupione, wszystko chodziło i zawsze jak ktoś mnie pytał co kupić za sprzęt mówiłem kup wiwe, narazie nie zmieniam zdania, ale jeśli serwis nie usunie wady zostanie tylko powiedziec, że WIWA TO WIELKIE BADZIEWIE… ale narazie jeszcze mają szanse

Pawel

Wygląda na to że im nowsza Wiwa tym gorszy czytnik. Może nie zawsze ale czytając do forum można by dojść do takiego wniosku.

Lioness

> Pawel o 2007-01-25 11:02:21 napisał:
>
> A swoją drogą to u mnie Wiwa hd 128 (ta zwykła bez USB) też sobie nie radzi
> z płytami CD-R Platinum więc już ich nie kupuję :D.

A u mnie Wiwa hd 128 z USB nie czyta wogóle DVD-RW nie zależnie czy jest to DVD Sony czy też jakiejś mało znanej firmy. Narazie wiem iż nie czyta płyt (-) minus , pytanie czy DVD+RW poczyta?

A moze to wina programu , lub nagrywarki w kompie, którymi wypalamy DVD?

Neo10

płyty dvd-r czy dvd-rw są ogólnie dużo gorsze, osobiście polecam dvd+r i dvd+rw działaja zawsze bez najmniejszych problemów i głównie polecam płyty PLATINUM nie spotkałem się jeszcze z żadną płytą +r tej firmy która by nie zadziałala ;]

kaeres

> Neo10 o 2007-02-20 09:41:28 napisał:
>
> płyty dvd-r czy dvd-rw są ogólnie dużo gorsze, osobiście polecam dvd+r i
> dvd+rw działaja zawsze bez najmniejszych problemów i głównie polecam płyty
> PLATINUM nie spotkałem się jeszcze z żadną płytą +r tej firmy która by
> nie zadziałala ;]

A co to za dziwna teoria ?
Dowiedz sie do czego sie wykorzystuje plyty minus a do czego plus i na czym polega ich specyfikacja.
To jest tak jakbys powiedzial, ze zegarki sa gorsze od cisnieniomierza.

rutra

> Neo10 o 2007-02-20 09:41:28 napisał:
>
> głównie polecam płyty
> PLATINUM nie spotkałem się jeszcze z żadną płytą +r tej firmy która by
> nie zadziałala ;]

nie ma znaczenia, jaka jest płyta, ma chodzić i koniec, nie można się zastanawiać jaką płytę kupić i jak nagrać (prędkość), DVD ma wsztystko czytać, jeśli producent wypisuje całą listę płyt które czyta DVD to musi tak być, a nie jakieś kombinowanie z płytami żeby działało

Pawel

> rutra o 2007-02-20 11:29:38 napisał:
>
> nie ma znaczenia, jaka jest płyta, ma chodzić i koniec, nie można się
> zastanawiać jaką płytę kupić i jak nagrać (prędkość), DVD ma wsztystko
> czytać, jeśli producent wypisuje całą listę płyt które czyta DVD to musi
> tak być, a nie jakieś kombinowanie z płytami żeby działało

Chyba za dużo oczekujesz od produktu z takiego przedziału cenowego.

rutra

> Pawel o 2007-02-20 11:31:53 napisał:
>
> Chyba za dużo oczekujesz od produktu z takiego przedziału cenowego.

mam WIWE 138 B i wszystko chodzi, nigdy nie myślałem o płytach, orginał czy kopia, czy płyta firmowa, czy szybko nagryana czy wolno, czy zielona czy niebieska … etc., kupiłem 128 U doszło do mnie że są problemy z płytami śmieszne, ale jakoś wcześniej nie myślałem o tym, 138B producent mnie zapewniał ze czyta wszystko i tak było, 6 z plusem dla producenta, ale 128 ma problem z orginałami, badziew i jeszcze raz badziew. Za 138B dałem cyba 180 zło i to ten sam przedział cenowy. Kupiłem wiwe nie ze względu na oszczedzanie, gdyby kosztowała 500 tez bym kupił bo 138 czytała wszystko, nigdy sie nie zacinała nie było problemów. Wszyscy znajomi mi polecali 138B i dlatego warta jest kazdych pieniedzy, krótko mówiąć 128U posuli sobie opinie.

Lioness

> kaeres o 2007-02-20 11:25:32 napisał:
>
> A co to za dziwna teoria ?
> Dowiedz sie do czego sie wykorzystuje plyty minus a do czego plus i na czym
> polega ich specyfikacja.
> To jest tak jakbys powiedzial, ze zegarki sa gorsze od cisnieniomierza.

No dobra, skonczmy z kąśliwymi uwagami.
Ja jestem laikiem jesli chodzi po CD, DVD + /-.
Moze mi ktoś powie , które pyty są trwalsze i dlaczego. I jakich uzywac, bo w sumie te markowe to kolo 4-6 zł chodzą, a do niefimowych podchodzę scepycznie (HAWK- nie znoszę pasjami)
I jakie płyty preferuje Wiwa 128 z USB?

Jedno co wiem to nie czytała mi plikow z dysku sformatowanego pod XP.
Co Do pendraw’u nie mam pojecia , bo jeszcze takowego -1BG nie posiadam.

Neo10

ja mam 128 bez u i jest to całkiem udany model ;] czyta dosłownie wszystko ;]

miałem 138b i była ok do póki nie wymyśliłem że chce mieć tanie głośniki 5.1 czyli potrzebowałem analogowych wyjsc audio ;D potem była 238b na ktorej niby wiekszosc dzialala ale pozniej i tak kupilem wiwe 128 i od tego czasu (ponad rok) dziala idealnie ;]

Pawel

> Neo10 o 2007-02-20 16:11:04 napisał:
>
> ja mam 128 bez u i jest to całkiem udany model ;] czyta dosłownie wszystko ;]
> miałem 138b i była ok do póki nie wymyśliłem że chce mieć tanie
> głośniki 5.1 czyli potrzebowałem analogowych wyjsc audio ;D potem była 238b
> na ktorej niby wiekszosc dzialala ale pozniej i tak kupilem wiwe 128 i od tego
> czasu (ponad rok) dziala idealnie ;]

Również mam 128 bez u i też jest OK, tyle że faktycznie niektórych płyt ni z tego ni z owego nie czyta. Może metoda wstrząsowa by pomogła ale obawiam się że mogło by się całkiem popsuć i nic nie czytać.

kaeres

Niestety nie kazde plyty powinien czytac kazdy odtwarzacz z taka sama latwoscia.
Nie od parady sa testy plyt cd, dvd.
Rowniez na pclabie w testach odtwarzaczy kilka plytek wogole nie chodzilo podczas gdy inne chodza pieknie.
Mnie sie zdazalo, ze HAWK nie chodzily na moim CDromie ASUSA (8 na 10 plyt wogole nie ruszaly).

balagan23

Pisze poeaz 10 raz że te odtwarzacze to cieniasy u mnie laser padło po 4 miesiącach gdzie odtwarzacz był mało używany to ludzie piszą że zła partia się trafiła. Na początku czytał wszystko póżniej już co 10 płyte

kaeres

No pewnie, ze cieniasy !
Czego sie spodziewales po cenie 100 za korr, 150 za WIWE co wszystko czyta ?
Kup sobie DVD DENONA za 1000,00 pln to nie bedziesz mial prawa narzekac.
Ja mam WIWE 238U ponad 7 miesiecy i czyta wiecej plyt niz na poczatku (pomoglo mi wgranie nowego oprogramowania).

qqryq1970

> Pawel o 2007-02-20 11:31:53 napisał:
>
> Chyba za dużo oczekujesz od produktu z takiego przedziału cenowego.

kolego – a co ma tu do rzeczy pieniądz>??
Towar to towar! Gwarancja to gwarancja!
Wiec nie o tym tu mowa.
Niech cos i nawet kosztuje przysłowiowy grosz – i nie zmieni to faktu ze cos ma gwarancje czy nie!
Pozdrawiam serdecznie, bardzo serdecznie
QQryQ

Pawel

> qqryq1970 o 2007-02-22 10:48:37 napisał:
>
> kolego – a co ma tu do rzeczy pieniądz>??
> Towar to towar! Gwarancja to gwarancja!
> Wiec nie o tym tu mowa.
> Niech cos i nawet kosztuje przysłowiowy grosz – i nie zmieni to faktu ze cos ma
> gwarancje czy nie!
> Pozdrawiam serdecznie, bardzo serdecznie
> QQryQ

Jak to co ma tutaj do rzeczy pieniądz? Chyba nie spodziewałeś się że odtwarzacz z tego przedziału cenowego będzie ekstra super niezawodny.
Jasne że jest gwarancja. Ale jakby dla każdego powodu wysyłać tą Wiwe do serwisu to zapewne więcej czasu Wiwa spędziłaby w serwisie niż u ciebie w domu. No chyba że już w ogóle nic nie czyta i tylko się tnie ;). Ale tak jak mówię, jaki przedział cenowy taka jakość wykonania. Akurat w tym przypadku się to sprawdza.

micek1968

miałem jedną WIWĘ 138 i tylko jej brakowało do szczęścia wyjścia 5.1 … kupiłem trochę sprzetu i potrzebowałem DVD z takim wyjściem… więc kupiłem NIESTETY Wiwę 128USB i to był mój błąd… żeby ona działał choć w połowie tak ja kta stara to bym nic nie mówił a to gówno w błyszczącej obudowie nie dość że cielo filmy, przestało czytać DVDRW to teraz jeszcze przestao czytać DVDR a dokladnie to czyta ale wyświetla filmy w pixelach i stopklatkach… a DivXy czyta .. najpierw wczytuje po kilka minut a potem bzyka cały film co przy "cichych" filmach może doprowadzić do szaleństwa…. Na razie spróbuję oddac to do serwisu… nie będę się bawił w jakieś wgrywanie softu bo jak mi jeszcze podczas upgrade nie przeczyta mi płyty i będe musial płacic za naprawe to mnie $^%#$^%$#^ weźmie…
PS. Pierdyknięcia pięścią przestaly działąć po 2 razie (jakieś dwa miesiące temu)

micek1968

nie uwierzycie !!!!! dostałe modpowiedź z serwisu WIWY że trzeba otworzyć klape i przestawić Video na PAL i będzie OK.. Jak poradzili tak zrobiłem i zaczęło czytać DVDR i nawet DVDRW… teraz tylko pytanie … czy ktoś może mi powiedziec co ma wspólnego czytanie plyt z systemem video ??????/

Neo10

mam znajomego który sprzedał denona za 1500zł i kupił wiwe do kina domowego za 20.000zl ;] bo okazała się bardziej niezawodnym sprzętem ;]

ogólnie ja i moi znajomi mają już ok 30 tych odtwarzaczy, co prawda różne modele i żaden niema 128u ;] ale każdy używa ich całkiem hardkorowo od paru lat i nikomu jeszcze ani razu zadna wiwa nie siadla itp… ;]

swoja 128a mam juz tez ponad rok, codziennie chodzi przynajmniej po 2-3 godziny a w okresie wakacyjnym chodzila co dziennie od 7 do 23 gdyż stała w barze jako odtwarzacz mp3-teledyski no i filmy ;]

ani razu nie miałem z nią żadnych problemów ;] no moze poza kupnem gdyż jak kupiłem to w sklepie po ok 30 minutach testów wszystko działało a jak dostala troche wstrząsów jadąc do domu autobusem to nic prawie nie mogla odczytac a jak czytała to z pikselami ;] potem pojechalem ja wymienić ale z kolei dostala lekkich wstrzasów w autobusie jak jechalem do sklepu i tam juz dzialalo wszystko ;] pózniej w domu dodatkowa kuracja wstrząsowa no i od tamtego czasu działa wszystko ;] jedynie przez niedopatrzenie niedawno odkrylem ze przy testowaniu paru egzeplarzy sie walnałem i mam gwarancje z innym numerem seryjnym niz wiwe ;D

micek1968

problem jest że ja kte mam 138 która torturują moje dzieciaki i nigdy nie zawiodła… i niegdy nie było takich czarodziajskich zmian na PAL aby odtwarzałą filmy… nie wiem czemu ale od samego początku jak tylko ją podłączyłem nie podobałoa mi się ona :(

rutra

NEO masz racje stare modele były nie do zajeba….. Były fenomenalne i nic na rynku nie mogło konkurować z wiwą, miałem 138 i nic nigdy się nie zacieło, wszystko szło co miało iść, ale nowe modele z USB to porażka, i właśnie ludzie jak opisujecie swój problem to piszcie dokładnie jaki macie model, bo w starych modelach coś można jeszcze wymyśleć ,ale w nowych już tylko serwis może pomóc.
A POZA TYM CO MA SYSTEM PAL DO PŁYT DVD, CZY KTOŚ TO MOŻE WYTŁUMACZYC< MOŻE KTOŚ Z SERWISU.

rutra

No i odebrałem swoją wiwe z serwisu. napisano, że wymieniono optykę, rzeczywiście czyta troche lepiej, ale laser jak "szeleścił i wydawał dziwne dźwięki dalej tak robi", wczytać wczytuje, jest to lepiej niż wcześniej, ale i tak trwa to dłużej niż w poprzednich modelach wiwy. Najbardziej mnie śmieszy, że mam napisane na kartce "przywrócono ustawienia fabryczne" i przełączono na PAL, proszę tak użytkować. Po jaką cholere są te ustawienia, jęsli musi być tak jak producent chce, aby się nie zawieszało, poza tym napisane jest dalej, że trzeba czekać na nowy soft, który wszystkie te usterki naprawi, i to jest mydlenie oczu, bo jak już nie radzi sobie z jakim kolwiek przetważaniem sygnału w innych konfiguracjach, to nic nie pomoże, to jak próba grania w gierki z dużymi wymaganiami sprzętowymi na starym kompie, nie ma szans. Aha, wiwa jak zakłócała sygnał telewizyjny dalej to robi i powiedziałbym, że po odbiorze od serwisu jeszcze bardziej zakłóca, nie masz szans oglądania telewizji, przy włączonym DVD, najgorsze jest to, że trzeba wstać i wyłączyć głównym włącznikiem, i jak zwykle pan napisał, że zasilacz jest ok, ale zakłócenia są, może też trzeba czekać na nowy soft. Prawda jest taka, że muszą coś wciskać ludziom, bo jeżeli sprzęt nie działa, i ma błędy produkcyjne, to powinni go wymieniać, albo przyjmować zwroty, ale firma by zbankrutowała. Najważniejsze jest jednak to, że główną usterkę jakoś usuneli, czyta płyty DVD bez problemów. Pomęczę ją znowu, ciekawe jak długo teraz wytrzyma.

Dewasto

Hmm….. PAL a DVD? szeroki i dość skąplikowany temat.
Na początek trzeba by było zapoznać sie z obecnymi systemami kodowania TV.Następnie z zasadami cyfrowej ich obrubki,systemami zapisu płyt,zależnościami po między procesorem a przetwornikami analogowo-cyfrowymi(programem do ich obsługiwania przez procesor) i parę jeszcze pośrednich szczegułów.
DOŚĆ SPORO JEST WSPULNEGO :-))))
A co do wad sprzętu-Jak wiadomo nic nie jest trwałe(szczegulnie elektronika) i po jakimś czasie parametry poszczegulnych układów ulegają zmianie.Np.rezystor po wlutowaniu w płyte zmienia swoją wartość o około 0,5%.
Tak też jest z produktem końcowym,produkowanym masowa.Tolerancja zazwyczaj wynosi + – 25% i w trakcie urzytkowania ulega zmianie mieszcząc się jednak w 50% skali.Ale do żeczy.
Jedną z wad WIWY jest mała obudowa i co za tym idzie kiepska możliwość chłodzenia.Zalecił bym zaopatrzenie procesora WIWY w niewielki radjator(doskonale nadaje się do tego radjator z procka grafiki ze starej płyty głuwnej kompa),nie używać klei,sylikonów i innych specyfików,wystarczy odrobina cienkiej tasmy 2-stronnej.To powinno przyśpieszyć czas reakci WIWY.
Płyty-Rodzaj nie jest istotny,chodzi o format samego filmu który powinnien mieścić sie w parametrach danego modelu WIWY.Byle jaki format np.Avi mozna sformatować na milion sposobów.Ja zalecił bym
DLA WIDEO Bit rate 625kbps
DLA AUDIO niema różnicy,ja stosuje 128 kbps
wuwczas i pretkość nagrywania niema znaczenia.
Jesli pojawiają się problemy z odtważaniem orginalnych płyt należy wyczyścić optykę.W tym celu należy wyciągnąć wtyczkę zasilającą sprzet,zdjąć górną część obudowy,wykręcić kieszeń napędu,delikatnie odłaczyć szynę lasera i serwomechanizmów(wygodniej odłonczyć je od płyty głuwnej i bezpieczniej).Odwracamy kieszeń dogury nogami i na głowicy lasera pwina być widoczna nalepka,olepiamy ją bardzo delikatnie,po odklejeniu widoczny jest pryzmat i zwierciadło djud które czyścimy tylko i wyłącznie przy użyciu sprzężonego powietra.Po operaci czyszczenia zaklejamy nalepkę i wkladamy kieszeń na swoje miejsce(nie przykręcaj jej jeszcze)Teraz możemy oczyścić soczewke lasera.Użyj do tego patyczka do uszu i płynu do czyszczenia optyki bądź spirytusu(denaturat się nie nadaje gduż zostawia osad) Teraz podłanczamy Wiwę i sprawdzamy efekt naszej pracy.Jesli jest OK składamy do kupy.
Jeśli nie ponownie odwracamy kieszeń i na glowicy lasera powinny być widoczne 2 potecjometry nastawcze przypominające główki śrubek.Rusz delikatni potecjometr po lewaj stronie(Jeśli kieszeń napędu masz napisem zwróconą do siebie)dosłownie o milimetr w ruchu przeciwnym do wskazuwek zegara.I ponownie sprawdamy jasli nie pomoglo wracamy do poprzedniej pozyci i podobny ruch wykonujemy w odwrotną stronę.Ten potecjometr jest odpowiedzialn za szerokość czytanej śćieżki 2 odpowiada za zapiecie zasilające laser NIEDOTYKAĆ.
Opisane powyżej czynność wiążą się z utratą gwaranci,o ile takową posiadasz i z pewnymi umiejętnośćiami manualnymi.Jeli nie jesteś pewien ani gwaranci ani umiejetności pozostaje Ci pruba wyczyszczenia soczewki prz pomocy płyty czyszczącej lub ewętualne serwisowanie sprzętu.
Pozdrawiam gdybaczy i malkontętów :-)))))))))))))

rutra

akurat to wszystko wiem, ale jest problem jak wspomniałeś z gwarancją, i tu jest pies pogrzebany, bo chętnie już dawno bym pokręcił tymi potencjometrami, ale nie chciałem stracić gwarancji i dobrze bo sprzęt oddałem do naprawy i przyjeli i naprawili, ale już niestety teraz przeskakuje do przodu. Ale dzieki za wskazówki, mysle, że jeśli ktoś już ma zerwaną plombe napewno warto pokręcić, miałem kiedyś wieże co nie chciała odtwarzać płyt muzycznych nagranych na kompie, malutka, precyzyjna regulacja i jest ok. Pozdrawiam

Dewasto

A tak przy okazi-Aby uniknąć nieporozumień co do czytania płyt i mieć pewność czy to wada płyty czy czytnika,polecam ciekawy i bardzo funkcjonalny konwenter.Z aplikacją instaluje sie też odtważacz i drobna aplikacja do wypalania płyt.Interfejs jest w angielskim,lecz bardzo intuicyjny i zautomatyzowany.Wystarczy pare kliknięć i mamy film dostosowany do parametrów odtważacza DVD.
Można go pobrać z tąd: http://rapidshare.com/files/23800439/Total_Video_Converter_3.rar
Reszta jest prosta.Typ płyty i metody nagrywania są opisane w instrukci obsługi sprzętu.
Od momentu jak z niego korzystam rodzaj płyty nie stanowi problemu i nie wiem nic o przeskokach czy pikselizaci filmów :-)))))))
To miłej zabawy.

kaeres1

Dewasto !!!
Wiedze o odtwarzaczach posiadasz ale przy tych bledach ortograficznych nie da sie tego czytac !

rutra

> Dewasto o 2007-04-03 08:32:21 napisał:
>
> A tak przy okazi-Aby uniknąć nieporozumień co do czytania płyt i mieć
> pewność czy to wada płyty czy czytnika,polecam ciekawy i bardzo funkcjonalny
> konwenter.Z aplikacją instaluje sie też odtważacz i drobna aplikacja do
> wypalania płyt.Interfejs jest w angielskim,lecz bardzo intuicyjny i
> zautomatyzowany.Wystarczy pare kliknięć i mamy film dostosowany do parametrów
> odtważacza DVD.
> Można go pobrać z tąd:
> http://rapidshare.com/files/23800439/Total_Video_Converter_3.rar
> Reszta jest prosta.Typ płyty i metody nagrywania są opisane w instrukci
> obsługi sprzętu.
> Od momentu jak z niego korzystam rodzaj płyty nie stanowi problemu i nie wiem
> nic o przeskokach czy pikselizaci filmów :-)))))))
> To miłej zabawy.

Mając dużą ilość filmów na płytach nie będe ich chyba przerzucał do kompa, aby je dopasowac do mojego DVD i potem je jeszcze nagrac (co ze starymi płytami – na pralke se powiesze). Dla mnie jest istotne, że na tysiące płyt na starej wiwie 138B zacieło się może z 5 płyt, a w nowej wiwie zawsze jest coś nie tak, więc mi nie mów mi że nie jest to wina czytnika. Kiedyś już o tym gdzieś wspominałem, że na starej wiwie, nie trzeba się było zastanawiać jaka płyta, jaka prędkość, jakie bitrate, jaki kodek itp.itd, chodziło, a teraz mam się martwić, czy sobie obejrze film.

EDIT: A co z orginałami z wypozyczalni, czy mam też ripować DVD, aby se film obejrzeć,?

wiking78

Moja Wiwa 128u wysypała się po miesiacu użytkowania. W lutym była w Warszawie w serwisie – niby wymienili optyke.
Przyszła po 3 tyg. Używałem jej ok m-ca i znowu się wysypała – zacięcia, pixelogia itp. Dziś odesłałem znowu.

ogryzek1974

Ja zakupiłem HD228U i od razu mowie – jesli ktos ma zamiar ogladac filmy, ktore sa coraz lepiej kodowane i z wysokim bitrate, to niech sie zaopatrzy w b.szybkiego pendrive’a, bo innny po prostu nie nadazy przekazywac danych do wiwki i bedzie na ekranie ladny film w zwolnionym lub poklatkowym tempie. W spokojnych scenach nie ma problemu, gorzej kiedy jakas akcja i szybkie sceny sie zaczynaja.
Ja akurat mam Kingstona 1GB DataTraveler z odczytem 6MB/s i niestety wymieka on przy filmach. Muzyka czy fotki bezproblemowo, ale filmy juz nie.
Wiec moge sie domyslac ze ten sam problem istnieje na HD128U, bo te same wnetrznosci maja i soft pewnie tez.
Moze w przyszlosci jakis nowszy soft rozwiaze ten problem, poczekamy, zobaczymy. Albo pozostaje kupic super szybkiego pena:)

kaeres1

"a zakupiłem HD228U i od razu mowie – jesli ktos ma zamiar ogladac filmy, ktore sa coraz lepiej kodowane i z wysokim bitrate, to niech sie zaopatrzy w b.szybkiego pendrive’a, bo innny po prostu nie nadazy przekazywac danych do wiwki i bedzie na ekranie ladny film w zwolnionym lub poklatkowym tempie. W spokojnych scenach nie ma problemu, gorzej kiedy jakas akcja i szybkie sceny sie zaczynaja.
Ja akurat mam Kingstona 1GB DataTraveler z odczytem 6MB/s i niestety wymieka on przy filmach. Muzyka czy fotki bezproblemowo, ale filmy juz nie.
Wiec moge sie domyslac ze ten sam problem istnieje na HD128U, bo te same wnetrznosci maja i soft pewnie tez.
Moze w przyszlosci jakis nowszy soft rozwiaze ten problem, poczekamy, zobaczymy. Albo pozostaje kupic super szybkiego pena:)"

To nie zalezy od czytnika (cd czy USB). USB nie przesle Ci 6MB/s wiec Twoj kingston i tak jest ponad jego mozliwosci.
To po prostu slaby procek w tego typu odtwarzaczach nie wydala z szybkimi scenami badz zlozonymi elementami (trawa, fale morskie, itp.).

ogryzek1974

> kaeres1 o 2007-04-05 15:17:33 napisał:

> To po prostu slaby procek w tego typu odtwarzaczach nie wydala z szybkimi
> scenami badz zlozonymi elementami (trawa, fale morskie, itp.).

Pewnie prawda lezy gdzies po srodku.
Dla przykladu: odpalilem Klatwe 2 i od samego poczatku juz przycinal, odcinki Lost przy scenach w dzungli lub jakichs szybkich tez przycinal (z plyty nie bylo zadnego problemu), ale np Szybcy i Wsciekli Tokyo Drift nie przycial ani razu, caly film poszedl z pena bez zajakniecia a przeciez jest tam sporo scen dynamicznych.
Tak wiec moim skromnym zdaniem, filmy z wysokim bitrate beda z pena przycinac (co nawet sam producent przyznaje w instrukcji obslugi) i byc moze szybka pamiec tu pomoze lub jakies zmiany w sofcie.

micek1968

> ja mam 128 bez u i jest to całkiem udany model ;] czyta dosłownie wszystko ;]
> miałem 138b i była ok do póki nie wymyśliłem że chce mieć tanie
> głośniki 5.1 czyli potrzebowałem analogowych wyjsc audio ;D

no to naprawdę tylko się cieszyć …. ja niestety tez mając 138 połakomiłem się na analogowe wyjście 5.1 i kupiłem 128USB… w porównaniu z 138 jets to kupa złomu a nie odtwarzacz.. teraz 128 dałem dzieciom do bajek w DIVx a sam ogłądam na starej poczciwej 138-ce

Dewasto

Co do orginałó-Napisałem że jest to jakiśwyznacznik co do testów optyki i nie trzeba ich zmieniać.Nie polecał bym jednak stosowania płyt z wypożyczalni ich stan i to co sie na nich znajduje zawsze budzi moje wątpliwości.
Co do błedów ortograficznych-Jestem elektronikiem nie polonistą i nie we wszystkim można być dobrym :-)
To troszkę teori jeszcze.Jak wiadomo sposoby kodowania ciagle się zmieniają,wchodzą nowe kodeki audio i wideo(szczegulnie filmy ściągane z internetu przy pomocy p2p,torrentów itd.wykazują wielka gamę różnic i brak standardów) i właśnie dla tego pojawiają się aktualizacje oprogramowania WIWY.Ma to na celu dążenie do spełnienia oczekiwań kosumętów.Wiadomo też że nie wszystko da się zrobić dobrze za 1 razem i czasem zdarzają się błedy,które są usuwane w kolejnej aktualizaci.
Widzę że troszkę,co poniektórym brak wyobraźni i praktycznego myślenia wiec.
Nie trzeba odrazu po ściagnięciu wszystkiego przetważac :-) Wystarczy zakupic płyte rw i sprawdzić sobie czy dany film zostanie dobrze odtworzony w odtważaczu(zwracaj uwagę w oknie djalogowym odtwarzacza jakie czyta kodeki audio i wideo.Zapisując je stworzysz sobie liste czytanych kodeków) i wtedy nagrywasz film na plyte.
Potem jak już wiesz jakie kodeki obsługuje odtwazacz wystarczy po ściagnięciu filmu sprawdzić jego parametry i już wiadomo co z nim robić.
Dodatkowo filmy z netu czesto bywają uszkodzone.Programy do ich odtwarzania radzą sobie z tym i niewidać zamrożenia obrazu czy piksalizaci,ale stacjonarny odtważacz nie poradzi sobie z tym.A przetworzenie przez program do kturego podalem link to naprawia.
Wcale nie zmuszam do konwerterowania wszystkich posiadanch filów,zawsze zostaje komp jako stacjonarny odtważacz filmów.Gwarantuje odtważanie wszelkich formatów i ich hybryd.Można też zareklamowoć sprzet i liczyć na to że reklamacja zostanie uwzględniona.
Dziele sie tylko informacjami,a czy ktoś z nich skożysta czy nie pozostaje kwestją indywidualnego wyboru.
Pozdrawiam.

twardy23

wrzuciłem soft Wiwa HD 128U ver. 210 rev. 11U( cd rw o dziwo przeczytało ) i nic

ogryzek1974

Coz, moja Wiwka HD228U praktycznie wogole nie chce czytac zadnej nagranej plyty DVD. CD-r zdarzylo sie jakiejs nie przemielil, ale ogolnie czyta wszystkie.
Ostatnio napisalem do dzialu wiwy maila w sprawie softu i o dziwo po tygodniu dostalem odpowiedz. Faktem ze nie wspomnialem wtedy o problemach z nagranymi DVD i wyslalem dzisiaj nastepnego @, wiec zobaczymy czy odpowiedz bedzie rownie "szybko".
Ale w sumie nie to powinno byc problemem czy odpisuja szybko czy wcale, ale to ze faktycznie cos z tymi nowymi wiwami jest nie tak.
Ja na razie sie ludze ze nowy soft mi pomoze, a jak nie… no to coz, wpierw pierdykne go z boku, a potem pewnie dolacze do szanownego grona ludzi majacych problem z serwisami.

kaskader_w

czytając wszystkie wasze recenzje okazuje się że wszystko jest do d… i co mam teraz kupić?

jankox

> ogryzek1974 o 2007-04-11 08:18:34 napisał:
>
> Coz, moja Wiwka HD228U praktycznie wogole nie chce czytac zadnej nagranej plyty
> DVD. CD-r zdarzylo sie jakiejs nie przemielil, ale ogolnie czyta wszystkie.
> Ja na razie sie ludze ze nowy soft mi pomoze, a jak nie… no to coz, wpierw
> pierdykne go z boku, a potem pewnie dolacze do szanownego grona ludzi majacych
> problem z serwisami.

Mam dokładnie to samo i też się łudzę nowym softem, tyle że mija prawie rok
a softu (nowego) ani słychu,ani widu.Też najpierw go pierdyknę, a jak nie pomoże,to nie dołączę do sfrustrowanych,bo wpierw wyląduje na śmietniku.Nie ja tylko wiwa.:)
Pozdrawiam i wszystkim szczęśliwym i nieszczęśliwym posiadaczom tego sprzętu życzę Wszystkiego Naj, w Nowym Roku.

Neo10

Kupno denona za 1000zł też nie zawsze skutkuje ;] mój znajomy jakieś 3 lata temu kupił kino domowe denona +subwoofer magnata z bardzo wysokiej półki samo dvd kosztowało ponad 1000zł a nie czyta divixów itp.. i skończyło sie to na tym że w tej chwili pod ten cały zestaw kina domowego ma podpiętą wiwe która lepiej sobie ze wszystkim radzi niż ten denon ;D hehe

antek

Dlugo sie zastanawialem ale wkoncu sie zdecydowalem i kupilem. Jestem zadowolony.
Kupilem przez Allegro. Jakby ktos chcial to mozna kupic tutaj http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3338941

Neo10

Długo się zastanawiałeś i kupiłeś niestety stary model wiwy :(

Najnowszy model to: http://www.allegro.pl/item348466752_nowosc_dvd_wiwa_hd280_hdmi_usb_sklep_waw.html

Ma lepszy zasilacz, lepszy procesor, port hdmi itp… :( sam właśnie próbuję sprzedać swoją 128u aby zmienić na nową ;]

_radek_

Ja tam na WIWkę nie narzekam. Wszystko czyta bez problemu, zajmuje mało miejsca [kupiłem ten 'pomniejszony' model hd 128] i ma całkiem sporo opcji. Ostatnio więc wpadłem na pomysł – chciałem podłączyć głościki 5.1 pod odtwaracz, ale zapomniałem, że będę potrzebował amlitunera do podłączenia głośników. Niestety, są one bardzo drogie [ok. 1500 zł.] , a dvd z wyściami audio też najtańsze nie są. Więc czy istnieje sposób, by cieszyć się dźwiękiem 5.1 za mniejszą cenę [na przykład jakieś podrasowania] czy muszę kupić sobie coś lepszego?

bernadeta48

umnie natomiast nie chce czytać DVD+R.Mam 128U od prawie roku i początkowo nie zwracałem uwagi jaka płytę kupić, a teraz coraz wieksze problemy.Po włożeniu płyt które czytała bez problemu pisze 'brak dysku' zaskakuje dopiero po kilkakrotnym otwarciu i zamknięciu szuflady.Powtarza sie to coraz częściej.Co do płyt których nie chce czytać to zaczęło się z płytami TDK DVD+R , TDK -R czytał , ale gdy kupiłem natępną paczkę
TDK -R to też nie chce czytać .Czyżby nie lubił TDK ?

Neo10

Wiwa najbardziej lubi płyty platinum dvd+r ;] przynajmniej moja lubiła ;] Aktualnie mam fergusona d880 który jest w skrócie wszystkim tym czego brakowało w wiwie ;D

Proszę czekać…