Aktywność

wiwa 128/ nowy soft KINO DOMOWE

Spróbuj proszę przełączać ustawienia wyjścia Video pomiędzy RGB a Composite Progressive Scan (skrót chyba PrYBr, nie pamiętam w tej chwili). Nie wiem dokładnie dlaczego, ale sygnał jest zawsze podawany na oba, a pomimo nieobciążania drugiego wyjścia podłączonym urządzeniem, tylko w jednym trybie obraz ma właściwą barwę tonalną.

Co do nowego softu – to jest lepiej. Ale pamiętajcie, że to soft tak jakby "work in progress". Ja jestem zadowolony. Dźwięk 5.1 na analogu się pojawił, poprawiła się barwa dźwięku (nie ma już tak dużego podbicia basów), szybciej czyta katalogi. Ja jestem zadowolony.
WIWA HD-128 chyba nie jest tak najgorzej ? KINO DOMOWE

Tak się składa, że ja mam porównanie do wielu innych odtwarzaczy, więc co nieco dorzucę do pieca.
Rzeczywiście Wiwa128 jest modelem, który lepiej kupić samemu w sklepie z możliwoiścią sprawdzenia towaru przed zakupem, a nie przez internet-gdzie nie wiadomo co dostaniesz. Powód? Chińska masówka nie trzymająca norm jakości.
Ja sprawdziłem mój egzemplarz przed zakupem i nie mam problemów z czytaniem płyt, głośnym napędem, rysowaniem itp. zmorami tego forum.
_ Wiwa128_ ma na pokładzie znakomity chip ESS Phoenix, którego specyfikacja dłuuugo była trzymana w tajemnicy, ale niedawno w końcu ją pokazano światu (http://www.esstech.com/products/AVplayer/avplayer.shtm ), odpowiedzialny za obróbkę danych Audio/Video i to mnie przekonało do zakupu. To jest jak na razie jedyny chip, który wg danych producenta i po dostosowaniu firmware do rozpoznawania tego, będzie zdolny do odtwarzania filmów kodowanych DivX6 (tu wymieniany jako zgodność z DivX Ultra http://www.divx.com/company/press/press_detail.php?pr_id=150 ).
Teb model nie ma już problemów ze skalowaniem obrazu, znanych z poprzednich modeli Wiwy/Bellwood’a (skaler miał zafiksowanych kilka trybów których się trzymał, tak więc film w rozdzielczości 608×352 miał na ekranie TV wielkie czarne ramki po bokach).
Muszę przyznać, że_ soft 080:202_ jest faktycznie mocno niedopracowany, a raczej nieprzetestowany. Odtwarzacz potrafi się zawiesić, dźwięk z filmów DivX zawsze jest poddawany operacji Downmix-Stereo, połowa napisów OSD nie jest przetłumaczona, czcionki mają drobne błędy w kerningu, niepotrzebnie mieli płytami przy sortowaniu katalogów na płytach i popełnia drobne błedy w sortowaniu. Niemniej odtwarzacz pracuje i można go zdrowo przetestować a wyniki błędów podesłać do producenta. Błędy z czasem zostaną usunięte. Proszę przypomnieć sobie jak rok temu działały odtwarzacze z chipset’em MTK -porażka. A jak działały te z chipsetami ESS? Szkoda czasu na takie wspomnienia.

Podsumowując: Nie jest źle – a jest szansa, że będzie o niebo lepiej. Pod warunkiem, że na dzieńdobry nie kupi się "rdzewiejącecego szajsu".
Kilka pytań / Wiwa DVD/DIVX HD 128 KINO DOMOWE

Dziś po południu dostałem z Proabitu podziękowania za przesłany raport błędów oraz informację, że nowy-poprawiony soft, uwzględniający większość z nich, będzie za mniej więcej 3 tygodnie.

Kilka pytań / Wiwa DVD/DIVX HD 128 KINO DOMOWE

Odnośnie pytania 6:
Mam nadzieję, że to tylko przejęzyczenie bitrate (pasma, lub tłumacząc dosłownie przepływności) z rozdzielczością. Tak więc rescaller HDTV nie ma tu nic do rzeczy.
Mam kilka nagranych seriali o sporym bitrate (średnio 1400b/s) i nie ma z tym problemu. Gorzej z rozdzielczością, bo HDTV (w tym przypadku 960×540) nie daje rady odtworzyć. Ale o dziwo 800×600, przy niskim paśmie Video (tutorial Blender’a) bez problemu. Jedynie obcina z każdej strony po 40 pixeli, żeby się na standartowej _PAL_owskiej rozdzielczości 720p zmieścić.

WIWA 138B - Komunikat KINO DOMOWE

Loozak – wczytaj się dokładnie w instrukcje uzytkownika, która mówi że istnieje mozliwość przeskalowania obrazu wyjściowego do formatu 1280×720. Jest to tzw. skaler HDTV. Ma to sens o tyle, że odtwarzacz mając informację o rozdzielczościach wejściowej (filmu) i wyjściowej (TV) potrafi zrobić ładny aliasing już o źródła, więc na obrazie nie będzie kantów i pixelozy. Istnieją TV z tą opcją, jednak nie dysponując informacją źródłową nie są w stanie zrobić aliasingu w tej samej jakości.
W tej samej instrukcji pisze również, że odtwarzacz nie wspiera filmów o zbyt dużej rozdzielczości – bez sprecyzowania jednak o co chodzi.
Zgodzę się z faktem, że informacja na pudełku jest podana w taki spośób, że dezinformuje potencjalnego klienta!!!
Mi osobiście udało się namówić sprzedającego w sklepie na testy przed zakupem i stąd wiedząc co model faktycznie potrafi nie kupiłem go w ciemno. Testowałem go kilkoma nagraniami w HDTV, które posiadam i WIWA 128HD po pomimo poprawnego rozpoznania formatu i rozdzielczości filmu (przycisk OSD z pilota na podświetlonym pliku AVI) nie potrafi go odtworzyć.

WIWA 138B - Komunikat KINO DOMOWE

To znaczy, że wspomniany(e) film(y) są w rozdzielczości nie wspieranej przez Twój odtwarzacz. Najczęściej można spotkać się z tym, gdy rozdzielczość filmu jest większa, niż max rodzielczość pozioma obrazu PAL (720 punktów), czyli np. Twój film jest przystosowany do HDTV (rozdzielczość np. 1280×720 bez interlace’u dla standartu NTSC, lub 960×540 PAL).
Na dzień dzisiejszy nie znam żadnego stacjonarnego odtwarzacza DivX/XviD potrafiącego poradzić sobie ze wspomnianymi rozdzielczościami. Ale świat idzie do przodu i może Wiwa 118XYZ będzie to robic już jutro?

Proszę czekać…