Historia zmagań garstki żołnierzy walczących z przeważającymi siłami niemieckimi, to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń kampanii wrześniowej 1939 roku. Mieli wytrwać 12 godzin... Walczyli 7 dni. Tajemnica Westerplatte to opowieść o dramacie walki i wyborach człowieka w obliczu śmiertelnego zagrożenia. To obraz wojny, w którym heroizm przeplata się z lękiem, a obok wielkości i poświęcenia jest także małość i słabość. opis dystrybutora
Trailer – Sądząc po ocenie to wybitny film nie jest, ale w trailerze Żebrowski, na początku brzmi tak sztucznie jak ci "aktorzy" z tych rozpraw sądowych w telewizji (Sędzia jakaśtam).
Dobrze to nie wróży :(
A nie wiedzieć czemu lubiłem Żebrowskiego, chociaż po Sępie i wcześniej po Wiedźminie chyba nie powinienem. Obejrzę i może zmienię zdanie.
2/10 – "Nie zginiesz Benek, to jest rozkaz" – uwielbiam takie teksty w filmach. Nazwałbym go nudniejszym i zdecydowanie słabszym prequlem "Czasu honoru". Nawet kilku aktorów z serialu znalazło się w obsadzie filmu Chochlewa.
Zresztą nic by się nie stało gdyby w ogóle ten film nie powstał. Fatalne CGI, wystrzały z broni, wybuchy, wszystko amatorka straszna i naprawdę wyglądało to jak jakaś produkcja telewizyjna. Aktorsko również wypada to z lekka żałośnie. Dialogi to chyba były pisane na kolanie długopisem bez wkładu.
Ale rozumiem, że szkoły musiały zorganizować swoim uczniom jakieś wycieczki :)
Pozostałe
Kiepski! – CHAŁA! Medal należy się tym którzy dotrwają do końca filmu !!! Żenada!Obsada przymulona …Obraz nędzy i rozpaczy!!!