Rybka zwana Wandą

1988

A Fish Called Wanda

Film
Film ukazuje zabawne różnice pomiędzy "Jankesami", czyli Wandą (Jamie Lee Curtis) i jej kochankiem Otto (Kevin Kline) oraz typowymi "Angolami": adwokatem Archie Leachem (John Cleese) i Kenem (Michael Palin), złodziejem i wielbicielem zwierząt w jednej osobie. Tę zwariowaną czwórkę niespodziewanie połączy chęć zdobycia… zobacz więcej
7,1
117
ocen
oceń
film
Reżyseria
Scenariusz
12 lubi
5 obejrzy
118 obejrzało

Gdzie obejrzeć

  • oraz inne 2 nagrody, 13 nominacji i 1 udział w konkursie zobacz więcej
Zwiastuny 1
Zdjęcia 17 dodaj zobacz wszystkie
Obsada dodaj zobacz obsadę
John Cleese
jako Archie Leach
Jamie Lee Curtis
jako Wanda Gershwitz
Kevin Kline
jako Otto
Michael Palin
jako Ken Pile
Maria Aitken
jako Wendy
Tom Georgeson
jako George Thomason
Patricia Hayes
jako Pani Coady
Geoffrey Palmer
jako Sędzia
Cynthia Cleese
jako Portia Leech
Mark Elwes
jako Klient sklepu jubilerskiego
Neville Phillips
jako Kierownik sklepu jubilerskiego
Peter Jonfield
jako Insp. Marvin

Fabuła

Opisy 1 dodaj

Film ukazuje zabawne różnice pomiędzy "Jankesami", czyli Wandą (Jamie Lee Curtis) i jej kochankiem Otto (Kevin Kline) oraz typowymi "Angolami": adwokatem Archie Leachem (John Cleese) i Kenem (Michael Palin), złodziejem i wielbicielem zwierząt w jednej osobie. Tę zwariowaną czwórkę niespodziewanie połączy chęć zdobycia bezcennych diamentów... a podzieli pragnienie przejęcia łupu. Anonimowy

Gatunek
Komedia, Kryminał
Słowa kluczowe
anglia, seks, ryba, nagość zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły
dodaj
Premiera
1988-12-31 (kino), 1988-07-15 (świat), 2001-01-31 (dvd)
Wytwórnia
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Prominent Features
Star Partners Limited Partnership
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
108 minut
Budżet
7 500 000 USD
Recenzje 1 dodaj
agata użytkownik
10
Błyskotliwa komedia w angielskim stylu przeczytaj recenzję
Czy wiesz, że?
dodaj
Ciekawostka
Jest to ostatni film wyreżyserowany przez Charlesa Crichtona. zobacz więcej

Komentarze do filmu

5
9

Jedna z moich ukochanych komedii ever. Genialne aktorstwo. Otto "Don’t call me stupid!" (łączę się z nim w bólu w niekumaniu Nietzsche’ego), Palin z tymi frytkami w nosie, piękna Jamie Lee i mój ulubiony Python.

5

Mógłbym dodać dodać jedną gwiazdkę bo to klasyk, ale nie.Pod koniec uśmiechnąłem się z dwa razy tak to przez większość seansu miałem grobową minę.

Ma swoje momenty, ale nie wciągnął mnie tak jak przypuszczałem na początku. Aktorsko wypada jednak świetnie, historia niby też ciekawa. Mnie chyba najbardziej urzekł Michael Palin.

7

Kevin Kline w tym filmie to mistrzostwo świata. Warto zobaczyć ten film chociażby dla niego. Sam film całkiem zabawny, mimo że fabuła zbytnio nie porywa.

Współtworzą dodaj zobacz wszystkich
1
Redox
119 pkt.
2
roksana_goly
72 pkt.
3
agata
39 pkt.
4
jacks
35 pkt.
5
Timothy
23 pkt.
6
Sweet_Foxy
18 pkt.
7
kaskader
9 pkt.
8
Czejen71
8 pkt.
Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Zarządzanie