Filmy kandydat

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kandydat. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia amerykańskiego patologa, Jacka Kevorkiana (Al Pacino), który asystował przy eutanazji ponad 130 nieuleczalnie chorych ludzi. Przez wzgląd na poglądy etyczne stawiano mu często zarzuty pomocy w samobójstwie. Film ukazuje walkę lekarza z systemem o prawo do decydowania o własnym życiu.
Film jest adaptacją sztuki Beau Willimona "Farragut North". To historia młodego człowieka, który dołącza do sztabu wyborczego jednego z kandydatów na prezydenta USA. Pełen ideałów i zapału mężczyzna szybko orientuje się, iż realia prawdziwej polityki są zupełnie inne niż sobie wyobrażał. Z czasem coraz mocniej angażuje się w świat pełen brudnych trików i socjologicznych zagrywek.
Ta współczesna baśń, kontynuacja kasowego przeboju rozpoczyna się dokładnie w miejscu, w którym rozstaliśmy się z uroczą Anne Hathaway (I) (Ella zaklęta) i zdobywczynią Oscara Julie Andrews (Najlepsza Aktorka, Mary Poppins, 1964) w Pamiętniku Księżniczki. Jako następczyni tronu Genovii, Księżniczka Mia (Hathaway) ma wszystko, czego pragnie każda dziewczyna... oprócz wyśnionej miłości. Mia jest zszokowana, gdy odkrywa, że musi wziąć ślub, w przeciwnym bowiem razie jej rodzina straci prawa do korony. Na znalezienie odpowiedniego kandydata pozostał tylko miesiąc, co powoduje to szereg zabawnych sytuacji.


Karen i Gene Yorkowie adoptują niemowlę z jednego z sierocińców. Dziewczynka od początku wydaje się dziwna, a każdy kto jej zagraża ginie w tajemniczych wypadkach. W końcu Karen postanawia dowiedzieć się kim byli jej biologiczni rodzice.
Bulworth jest senatorem z ramienia partii demokratycznej ponownie kandydującym w wyborach w Kalifornii w 1996 roku. Przygnębiony prawicową tendencją w polityce, każe zorganizować zamach na siebie. Po sfingowanej śmierci jako muzyk wypowiada się w brutalnie szczery sposób, będąc wiernym swoim przekonaniom w formie hip-hopu...

Przyjęty

6,8
Głównym bohaterem filmu jest pewien nastolatek, który obmyśla bardzo niekonwencjonalny sposób na przechytrzenie swoich dość stanowczych rodziców.
Członkini Parlamentu, Laine Hanson (Joan Allen) wyrastała w „seraju” i renoma osiągnięta w ciągu 20 lat błyskotliwej kariery i solidnego doświadczenia miała wartość fotela senatorskiego. Prezydent Demokratów, Jackie Evans (Jeff Bridges) myśli, że Laine ma wszystkie cechy, aby zostać pierwszą kobietą vice-prezydent w USA; i postanawia jej w tym pomóc. Główny przeciwnik Evansa, senator Shelly Runyon (Gary Oldman) bez zwłoki staje w szranki o fotel vice-prezydenta. Przede wszystkim, aby zdyskredytować Laine i przeszkodzić w jej (zaprzysiężeniu) przez Kongres, przeszukuje przeszłość Kandydatki i wyciąga na światło dzienne jej wybryki młodości, nadające się do złamania jej kariery. Odizolowana od świata w swoim obozie w konfrontacji z uprzedzeniami starej gwardii, ambicjami młodych wilków i skrytymi marzeniami? wielu z deklarowanych „zwolenników” Laine musi bić się na wszystkich polach, aby obronić swe prywatne życie i swoją przyszłość polityczną.
Młody, czarnoskóry idealista Henry Burton (ADRIAN LESTER), wnuk bojownika o prawa obywatelskie Murzynów, poszukuje swego miejsca w życiu. Obejmuje stanowisko zastępcy szefa kampanii wyborczej gubernatora Jacka Stantona (JOHN TRAVOLTA), który ubiega się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Stanton chce uchodzić za postępowego polityka. Jest gubernatorem niewielkiego południowego stanu, gdzie przodkowie Henry'ego Burtona byli niewolnikami. Ale Stanton to również zręczny polityczny gracz. Namawiając Henry'ego do włączenia się w kampanię, chce zdobyć głosy czarnych wyborców . . .

Kandydat

6,6
Bill McKay jest prawnikiem i szczęśliwym człowiekiem. Robi to co lubi - pomaga ubogim. Zaczyna się nim interesować komitet wyborczy partii demokratycznej, proponują mu kandydowanie w wyborach do senatu USA, ze stanu Kalifornia. Akcja wyborcza zaczyna wciągać kandydata, traktuje on swoje zadanie coraz poważniej i zdobywa coraz większe poparcie.
Polityk wygłaszający przemówienie ma 120 sekund na przekonanie tłumu do głosowania na niego. Widząc wiwaty szybko przechodzi od obietnic pracy do obietnic obniżenia podatków, wysłania biednych do obozów pracy i zebrania pieniędzy na armię. Tłum szaleje.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…