Filmy broń, misja, eksplozja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje broń, misja, eksplozja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Rambo II

7,2
John Rambo (Sylvester Stallone) to były komandos w „ zielonych beretach” walczący w Wietnamie. Po powrocie do kraju wplątuje się w awanturę z policją i trafia do więzienia. Wyciąga go stamtąd dawny dowódca, by powierzyć mu specjalną misję. Ma odnaleźć Amerykańskich jeńców wojennych uwięzionych w Wietnamie. Jeśli dobrze wypełni zadanie, kara którą otrzymał zostanie mu darowana.
Cameron kontynuuje rozpoczęty wątek w 57 lat po finale pierwszej części, kiedy Ripley i jej kot, wybudzeni ze stanu hibernacji, zostają uratowani w kosmosie przez ekipę ratowników. Władze proponują bohaterce powrót na planetę w towarzystwie oddziału marines i zbadanie przyczyny zerwania kontaktu z istniejącą tam kolonią. Jednak wysłannicy to zespół zuchwałych twardzieli, którym nie uśmiecha się udział w tak szaleńczej misji. Na miejscu odnajdują jednego ocalałego człowieka - słodką, przerażoną, ale jednocześnie bardzo twardą dziewczynkę. Od początku wiadomo, że przewaga wroga jest zastraszająca. Członkowie załogi potykają się z Obcym, w końcu dojdzie do konfrontacji samej Ripley z ostatnim żyjącym potworem.


John Rambo prowadzi teraz spokojne życie w północnej Tajlandii, zajmując się głównie rybołówstwem i łapaniem jadowitych węży. Pewnego dnia przewozi na drugą stronę rzeki grupę chrześcijańskich misjonarzy, podróżujących z dostawą lekarstw i żywności do ogarniętej wojną domową Birmy. Dwa tygodnie później okazuje się, że wkrótce po dotarciu na miejsce misjonarze wpadają w ręce zbuntowanych żołnierzy pod wodzą sadystycznego majora Pa Tee Tint. Miejscowy pastor organizuje grupę najemników, którzy mają odbić uwięzionych. Po raz kolejny niezbędna jest pomoc Johna Rambo, który nie zawaha się zaryzykować własnego życia w jednej z najniebezpieczniejszych misji, w jakiej zdarzyło mu się brać udział. Rozpoczyna się przeprawa przez piekło na ziemi.

Obcy 3

7,4
Po raz trzeci Ripley musi powstrzymać kosmiczne monstrum, ale tym razem może liczyć tylko na uwięzionych wraz z nią skazańców.
Jest 1941 rok, gdy młody Staszek ucieka z niemieckiej niewoli i przedostaje się na radziecką stronę frontu. Okazuje się, że jest niezwykle podobny do schwytanego przez Rosjan porucznika Abwehry Hansa Klossa. Po raz pierwszy polscy widzowie zobaczyli Hansa Klossa w Teatrze Telewizji. Od 1965 do 1967 roku zostało wyemitowanych 14 spektakli o agencie J-23. Spodobały się tak bardzo, że natychmiast zapadła decyzja o produkcji serialu telewizyjnego Stawka większa niż życie.

Załoga G

6,3
Świnki morskie atakują. Genetycznie zmutowane, specjalnie wyszkolone aby chronić ludzkość. Mają misję, którą muszą wykonać. 3 świnki i kret nie zastanawiają się nad konsekwencjami tylko wkraczają do akcji. Jak by tego było mało rząd nie jest zadowolony z istnienia tej tajnej grupy operacyjnej, a multimilioner chce zawładnąć światem. Czy uda im się ocalić ludzkość przed zagładą?
W ciągu każdych 5000. lat Zło Absolutne nawiedza Wszechświat w celu zniszczenia wszystkiego, co żyje. Przed wiekami w obronie wszechświata stawali Mondoshawanowie - dobroczynni kosmici, którzy wynaleźli skuteczną broń przeciw Złu i ukryli ją na Ziemi, w egipskiej świątyni, gdzie przeleżała całe stulecia. Broń ta składa się z pięciu elementów, z których cztery są przechowywanymi w specjalnych pojemnikach żywiołami natury: ziemią, ogniem, wodą i powietrzem. Niech pozostanie tajemnicą, co (a może raczej, kto) jest tym piątym, najważniejszym elementem...
Grupka najemników za pięć milionów dolarów podejmuje się zabicia generała malutkiego państewka Vilena. Podczas rekonesansu okazuje się, że faktyczną władzę w państwie sprawuje Monroe - były agent CIA. Chcąc położyć kres tyranii, Barney i reszta ekipy stają do walki z całą amią na nieznanym sobie terenie.

Ksiądz

6,0
Ekranizacja komiksu pod tym samym tytułem. Świat od wieków pogrążony jest w wojnie pomiędzy ludźmi a wampirami. Tytułowy bohater buntuje się przeciwko prawu kościoła i rusza na krwawe łowy, tropem bandy morderczych wampirów, które uprowadziły jego córkę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…