Filmy tybet, buddyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje tybet, buddyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dargye i jego żona Drolkar mają trzech synów i wiodą spokojne, zwyczajne życie. Razem z dziadkiem zajmują się hodowlą owiec. Młodsi synowie wciąż dokazują. Biegają po łące i bawią się „balonem”, czyli pochodzącą z malejących zapasów prezerwatywą należącą do rodziców. To wydarzenie wywołuje serię dylematów, które burzą harmonię rodziny. Co jest ważniejsze w kręgu życia i śmierci — dusza czy rzeczywistość? Magiczna, pełna ciepłego humoru historia, w której wierzenia buddyjskie zderzają się z rzeczywistością współczesnego społeczeństwa. Spektakularnie piękna opowieść o płodności, pasji, miłości i stracie rozgrywająca się wśród tybetańskich pastwisk.
Prawdziwa historia austriackiego sportowca i alpinisty Heinricha Harrera, który ucieka z jenieckiego obozu w Indiach do Tybetu. Po wielu przejściach trafia do stolicy Dachu Świata - Lhasy. Wzbudza tam wielkie zainteresowanie, jak sie okazuje, nie tylko zwykłych mieszkańców, ale także i samego Dalai Lamy, młodego buddyjskiego mnicha, będącego przywódcą duchowym Tybetu. Nawiązuje się między nimi wielka przyjaźń, która odmienia życie Harrera.
Jak wygląda codzienne życie mieszkańców wysokich partii Himalajów? Zobacz jak rezydenci małej wioski położonej w wysokich górach raz do roku odbywają dalekie wędrówki przez masywy górskie do dolin Nepalu. Przekonaj się jak zdobywają niezbędne do życia produkty płacąc solą, którą przez cały rok wydobywają z okolicznych odkrywek. Poznaj zagadkowe, wciągające i przejmujące losy mężczyzn, kobiet i dzieci przemierzających niebezpieczne szlaki w towarzystwie olbrzymich stad jaków.


"Nie chcę być czyimś cieniem" – mówił przed laty Yeshi, młody Włoch, który jest synem znanego buddyjskiego guru, Chögyala Namkhai Norbu. Tybetańczycy rozpoznali w Yeshim wcielenie jednego z duchowych mistrzów, chłopak musi więc zdecydować, czy dalej wieść normalne życie w Europie czy też poświęcić je nauczaniu w tybetańskim klasztorze. Z ojcem, który rzadko bywał w domu, łączy go skomplikowana relacja emocjonalna. Jednocześnie Yeshi czuje ciężar odpowiedzialności za losy tybetańskiego narodu i jego ginącej kultury.
Rok 1937. Tenzin Gyatso, rozkoszny dwulatek z biednej, tybetańskiej rodziny, przygląda się rozłożonym przed nim przedmiotom. Dla niego to tylko zabawa, ale dla obserwujących tę scenę mnichów buddyjskich bezbłędne rozpoznanie przez malca przedmiotów należących do zmarłego właśnie XIII Dalaj Lamy i uznanie ich za własne to znak, że ów malec jest XIV Dalaj Lamą - XIV wcieleniem (reinkarnacją) Buddy Miłościwego. W przyszłości sądzone mu zatem będzie stać się religijnym i politycznym przywódcą Tybetu...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…