Filmy dalajlama

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dalajlama. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieść o Charlie, młodej kobiecie przygotowującej się do małżeństwa ze wspaniałym mężczyzną. Wszystko układa się cudownie, dopóki przyszła panna młoda nie spotyka matki swojego ukochanego. Okazuje się, że kobieta ma zadatki na najgorszą teściową na świecie.
Rok 1937. Tenzin Gyatso, rozkoszny dwulatek z biednej, tybetańskiej rodziny, przygląda się rozłożonym przed nim przedmiotom. Dla niego to tylko zabawa, ale dla obserwujących tę scenę mnichów buddyjskich bezbłędne rozpoznanie przez malca przedmiotów należących do zmarłego właśnie XIII Dalaj Lamy i uznanie ich za własne to znak, że ów malec jest XIV Dalaj Lamą - XIV wcieleniem (reinkarnacją) Buddy Miłościwego. W przyszłości sądzone mu zatem będzie stać się religijnym i politycznym przywódcą Tybetu...
Przez ponad 30 lat, w ramach osobistych poszukiwań, Hermann Vaske zadawał dziesiątkom słynnych na całym świecie osobistości to samo pytanie: dlaczego jesteś kreatywny? Odpowiedzieli mu m.in.: David Bowie, Ai Weiwei, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, David Lynch, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Stephen Hawking, Dalajlama, Marina Abramović, Vivienne Westwood, Takeshi Kitano i wielu innych. „Einstein chciał wiedzieć, dlaczego Bóg stworzył świat, a ja chciałem wiedzieć, dlaczego ludzie są kreatywni. Naiwne i głupie pytanie, które przyniosło mi najbardziej unikalną obsadę na świecie”.


Prawdziwa historia austriackiego sportowca i alpinisty Heinricha Harrera, który ucieka z jenieckiego obozu w Indiach do Tybetu. Po wielu przejściach trafia do stolicy Dachu Świata - Lhasy. Wzbudza tam wielkie zainteresowanie, jak sie okazuje, nie tylko zwykłych mieszkańców, ale także i samego Dalai Lamy, młodego buddyjskiego mnicha, będącego przywódcą duchowym Tybetu. Nawiązuje się między nimi wielka przyjaźń, która odmienia życie Harrera.
Pierwsza część serii dokumentów traktujących o religijnym tekście buddyjskim - Tybetańskiej Księdze Umarłych. W tej części przedstawiono historię tego tekstu oraz jej praktyczne zastosowanie wśród społeczności północnych Indii oraz w hospicjach na Zachodzie. W dokumencie zawarto także rozmowę z XIV Dalajlamą na temat śmierci ukazującą buddyjską perspektywę na to zagadnienie.
Kilka skandali seksualnych wśród społeczności buddyjskich we Francji. Gdy sprawy zamiatano pod dywan, zaniepokojona grupa świeckich i duchownych buddystów udaje się z tym problemem do samego Dalajlamy. Pomimo początkowych deklaracji pomocy – w ciągu 25 lat od tego spotkania – nie wydaje się, by przywódca tybetański cokolwiek w tej sprawie zrobił.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…