Filmy misja, eksplozja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje misja, eksplozja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Amerykański oficer Strobel (Peter Lee Lawrence), były aktor, i profesor Aubernet (Philippe Hersent), noblista, działają za niemieckimi liniami w Normandii, przebrani za niemieckich oficerów. Ich misja polega na wyłączeniu skomplikowanego systemu plazm generujących płomienie, przed inwazją aliantów do Francji. W miarę zbliżania się D-Day, 6 czerwca 1944 roku, amerykańscy spadochroniarze dowodzeni przez kapitana Jacka Murphy'ego (Guy Madison) są przypadkowo przedwcześnie zrzuceni w pobliżu miejsca obrony niemieckiej. Garstka Murphy'ego łączy się ze Strobelem i Denise (Erika Blanc), działaczką z ruchu oporu, aby zinfiltrować niemiecką obronę do czasu ataku aliantów.
Agent elitarnej rządowej jednostki Impossible Missions Force wraz ze swoim zespołem musi zmierzyć się z nieuczciwą organizacją międzynarodową Syndicate.
Ethan Hunt (Tom Cruise) wraz ze swoim zespołem wyruszają na najbardziej niebezpieczną jak dotąd misję. Muszą wytropić nową przerażającą broń, która zagraża całej ludzkości, zanim ta wpadnie w niepowołane ręce. Jakby tego było mało, dają o sobie znać mroczne siły z przeszłości, a także pojawia się tajemniczy i wszechpotężny wróg, co prowadzi do śmiertelnego wyścigu dookoła świata. Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie może być ważniejsze niż jego misja — nawet życie tych, na których najbardziej mu zależy.


Harry Tasker (ARNOLD SCHWARZENEGGER) jest tajnym agentem od zadań specjalnych. Włada biegle sześcioma językami, ma nienaganne maniery, ale potrafi też unieszkodliwić każdego przeciwnika. Może pochwalić się doktoratem z fizyki jądrowej i umiejętnością pilotażu samolotu odrzutowego. Ze wszystkich niebezpiecznych misji wychodzi obronną ręką. Jego żona Helen (JAMIE LEE CURTIS) uważa go za nudnego sprzedawcę komputerowego i marzy, aby przeżyć coś ekscytującego. Gdy prawda o podwójnym życiu Harry’ego wychodzi na jaw, oboje zostają wplątani w międzynarodową aferę szpiegowską.
W 1928 roku w Egipcie archeolodzy znajdują tajemniczy obiekt. Dopiero po sześćdziesięciu latach młody naukowiec, Daniel Jackson, odkrywa jego przeznaczenie. Są to Gwiezdne wrota – maszyna skonstruowana przez istoty pozaziemskie i służąca do przenoszenia się między galaktykami. Daniel wraz z grupą żołnierzy wyrusza w podróż do niewiadomego, aby odkryć, dokąd prowadzą wrota i co czeka po ich drugiej stronie.
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Rambo II

7,2
John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny wietnamskiej, odsiaduje wyrok. Jego dawny dowódca pomaga mu odzyskać wolność. Rambo ma wykonać dawną misję, której celem jest uwolnienie amerykańskich jeńców nadal znajdujących się w Wietnamie. Wspiera go piękna wietnamska przewodniczka. Kiedy dziewczyna ginie, zadanie nabiera dla Rambo osobistego wymiaru. Komandos musi się też zmierzyć ze skorumpowanymi amerykańskimi politykami...
Druga część filmu Ridleya Scotta Obcy - 8 pasażer Nostromo. Ripley - jedyna ocalała uczestniczka wyprawy kosmicznej, która przez pięćdziesiąt lat w stanie hibernacji błąkała się samotnie w przestrzeni kosmicznej, musi powrócić na planetę zamieszkiwaną przez potwory. Wszelki kontakt z utworzoną tam w międzyczasie kolonią ziemską został utracony. Dziewczynie towarzyszą żołnierze z grupy "kosmicznych marines" i przedstawiciele kompanii, która budowała kolonię.
John Rambo prowadzi spokojne życie w okolicach Bangkoku, gdzie pracuje przy starych łodziach. Pewnego dnia grupa chrześcijańskich misjonarzy zwraca się do niego z prośbą o przewiezienie ich do Birmy. Rambo zgadza się i przewozi ich na drugi brzeg rzeki. Wkrótce po dotarciu na miejsce misjonarze wpadają w ręce zbuntowanych żołnierzy pod wodzą sadystycznego mjr Pa Tee Tint. John Rambo na wieść o porwaniu decyduje się uwolnić misjonarzy i tym samym zaryzykować życie w jednej z najniebezpieczniejszych misji, jakie zdarzyło mu się wykonać.
Church znów zwołuje najbardziej zabójczą ekipę najemników na świecie. Zadanie jest proste jak dziecinna igraszka: znaleźć, wytropić, zabić! Niestety wkrótce sprawy zaczynają się komplikować, a niezniszczalni po raz pierwszy zaczynają czuć się przyparci do muru. Szczególnie, gdy jeden z nich ginie wciągnięty w pułapkę. "Zemsta" - tego słowa żadnemu z nich nie trzeba powtarzać dwa razy. Uzbrojeni po zęby, wściekli jak nigdy, gotowi na największą zadymę, wyruszają wykończyć wszystkich złych kolesi jacy znaleźli się w scenariuszu. I tylko ktoś, kto nie wie nic o kinie akcji może zapytać: "no i co?". Odpowiedź jest oczywista: "Hasta la vista, Baby!". Jeszcze jakieś wątpliwości? Chuck Norris rozwieje je z półobrotu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…