Filmy nagość, strajk

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nagość, strajk. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Danton

7,3
W rewolucyjnej Francji szaleje terror. Na posiedzeniu Komitetu Ocalenia Publicznego Billaud Varenne oskarża Dantona i jego przyjaciół o działalność kontrrewolucyjną. Robespierre nie zgadza się w sprawie sądzenia...
Bohaterami filmu są młody czeski chirurg, jego kochanka i żona, a wszystko to na tle rozruchów politycznych 1968 roku. Ale najważniejsze jest to, jak cała trójka podchodzi do życia. Tomasz i Sabina są wolnymi ptakami żyjącymi chwilą i lekko traktującymi życie. Teresa jest prostą kobietą chcącą tego, aby mąż ją kochał i był jej wierny - nie potrafi znieść jego "lekkości bytu". Co wyniknie z zestawienia tak różnych charakterów?
Ron już za kilka dni ma stanąć na ślubnym kobiercu. Zanim jednak to nastąpi czeka go wieczór kawalerski urządzony przez jego trzech najlepszych kumpli. Ich plany zmieniają się jednak, gdy zazdrosny o rodzinna fortunę szwagier Todd urządza Ronowi, imprezę w jednym z hawajskich hoteli. A wszystko by skompromitować Rona w oczach narzeczonej.


Nie najmłodsza już Constance wiedzie nudne życie u boku nudnego i niepełnosprawnego męża. Gdy przypadkiem zobaczy na spacerze półnagiego Parkina, który dla męża jest po prostu wynajętym służącym dbającym o rozległe włości, obudzi się w niej tłumiona od dawna seksualność. Stopniowo związek między panią z wyższych sfer i "prostakiem" z leśnej głuszy zmieni się w namiętny romans, którego bezpośrednim świadkiem będzie dzika i piękna przyroda. Ale jak ten związek zmieni ich oboje?
James (William Eadie) nie lubi grać w piłkę na ulicy, nienawidzi futbolu, nie lubi też włóczyć się z kumplami bez celu po okolicy. Przyjaźni się młodszym kolegą, którego pasją są zwierzęta, a zwłaszcza pewna mała biała myszka, nazwana przez niego Śnieżką. Pewnego dnia malec wyśle Śnieżkę na Księżyc, przywiązując ją za ogon do balonika. Przynajmniej jej udaje się opuścić ponurą okolicę, w której przyszło dorastać chłopcom. Są wakacje, większość dzieci spędza je w domach, a raczej wokół nich. Właśnie trwa strajk służb miejskich - cała okolica zawalona jest czarnymi workami ze śmieciami, pośród których kręcą się szczury. James nie lubi, gdy ojciec, Da (Tommy Flanagan), w przybrudzonym podkoszulku, całymi dniami ogląda piłkarskie mecze w telewizorze, popijając piwo. Powinien lepiej zadbać o rodzinę, traci szacunek syna. Odzyskuje go na moment, gdy dokonuje bohaterskiego 0czynu - ratuje z kanału tonącego syna sąsiadki. Zostaje odznaczony za męstwo przez burmistrza. Po ceremonii ojciec idzie do pubu, a szczęśliwa rodzina oczekuje na niego w domu. James tańczy z matką (Mandy Matthews), jest szczęśliwy. Jednak w drodze do domu podpity Da zostaje napadnięty przez miejscowych chuliganów. Gdy staje na progu domu, jest cały zakrwawiony, bełkocze, szarpie się z żoną. Przyniósł synowi korki do gry w piłkę. James nienawidzi futbolu, na powrót nienawidzi ojca. Ucieka. Drugą bratnią duszą Jamesa jest starsza od niego Margaret Anne (Leanne Mullen). Włóczy się co prawda ze starszymi chłopakami i coś z nimi robi na osobności. Jest jednak miła dla Jamesa, raz nawet razem się kąpią. Chłopiec wyznaje jej miłość i pragnie zamieszkać z nią w nowym domu poza miastem, pięknie położonym pośród pól. Marzy o tym, że przeniosą się tam wszyscy - całą rodziną, wraz z ojcem, matką i młodszą siostrą, nawet z sąsiadami. Wszyscy wyruszą w triumfalnym pochodzie przez pola, dźwigając podniszczone meble ze starego mieszkania. Idą ku lepszej przyszłości... [opis dystrybutora]
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
Brytyjski komediodramat twórcy "Twarzy anioła" i "Drogi do Guantanamo" portretuje brytyjskie środowisko muzyczne z lat 1976-1992, związane z legendarną wytwórnią Factory Records. Film nominowany do Złotej Palmy. Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki. komediodramat, muzyczny
Jest maj roku 1968, w Paryżu piętrzą się barykady, ale do domostwa Milou na wsi, docierają ledwie słabe echa studenckiej rewolty. 60-letni gospodarz, opłakujący śmierć matki. Nieboszczki ciągle nie można pochować, gdyż strajkują miejscowi grabarze.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…