Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zeznanie, sprawiedliwość.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Mattie Ross (Hailee Steinfeld) świadoma, że nikt nie złapie mordercy jej ojca, postanawia na własną rękę postawić Toma Chaneya (Josh Brolin) przed oblicze sprawiedliwości. Wynajmuje wiecznie pijanego i mającego kłopoty z prawem, Roostera Cogburna (Jeff Bridges), który ma wytropić i pojmać uciekiniera. Dziki Zachód okazuje się być pełen niebezpiecznych niespodzianek dla Mattie Ross.
Jest zaledwie kilka prac z gwarancją dożywotniego zatrudnienia, a z bycia sędzią Sądu Najwyższego nie rezygnuje się tak po prostu. Chyba że jesteś Cyrusem Garza.
Chociaż określany jest jako playboy i hazardzista, sędzia Garza zawsze ferował wyroki ściśle zgodnie z literą prawa, dopóki nie dostrzegł wad w systemie. Rzuca więc sędziowską togę i wraca do pracy jako prawnik broniący praw maluczkich. Wykorzystuje wewnętrzną wiedzę o mechanizmach rządzących systemem sprawiedliwości i robi sobie po drodze jeszcze więcej wrogów.
Dwóch rewolwerowców Virgil Cole i Everett Hitch przyjeżdża do małego miasta Appaloosa. Mają stawić czoła terroryzującemu mieszkańców Randallowi Bragg. Ich plany pokrzyżuje uwodzicielska Allie French.
Film jest fabularnym zapisem dramatycznych wydarzeń z 30 stycznia 1972 roku, kiedy z przedmieść Derry (zamieszkanego w większości przez katolików) w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez społeczny ruch Civil Rights. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie miał odbyć się wiec. Mimo starań organizatorów nie udało się uniknąć starć z brytyjskim wojskiem, w których zginęło 14 osób. To wydarzenie, nazywane dziś Krwawą Niedzielą, stało się punktem zwrotnym w historii wielowiekowego konfliktu między Irlandczykami, którzy w większości są katolikami, a Brytyjczykami, wśród których przeważają protestanci. Po masakrze w Derry, Irlandia Północna stanęła w obliczu wybuchu wojny domowej. Wielu młodych ludzi wstąpiło w szeregi katolickiej organizacji terrorystycznej IRA i protestanckiej UVF, co rozkręciło spiralę przemocy trwającą już 30 lat.
Bohaterska walka Kanadyjki, Louise Arbour, szefa Prokuratury Zbrodni Wojennych przy Międzynarodowym Trybunale Karnym dla byłej Jugosławii. Kobieta walczy z politykami i opozycją sprzeciwiającą się oskarżeniu Slobodana Miloševića za zbrodnie przeciwko ludzkości...