Filmy rabin, judaizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rabin, judaizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aaron prowadzi koszerny sklep mięsny w dzielnicy zamieszkałej przez ultra-ortodoksyjnych Żydów. Wraz z żoną i czterema synami wiedzie spokojne, pobożne życie. Zostaje ono zakłócone pojawieniem się zagubionej duszy – studenta Ezriego, który budzi w Aaronie zakazane uczucia.
Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.


Chicago, lata 70. Pete O'Malley jest ośmiolatkiem który chodzi do katolickiej szkoły. Pomimo swojego młodego wieku, traktuje kościół bardzo poważnie. Jego starszy brat opowiada mu historię o świętym Pawle. Pete też chce zrobić dobry uczynek i nawrócić kogoś na katolicyzm. W czasie wakacji poznaje Danny'ego, żyda chorego na białaczkę...
Film opowiada historię żydów zamieszkałych w 1905 roku w niewielkiej wsi ukraińskiej Anatewka. Główny bohater Tewje jest wiejskim mleczarzem, dla którego tradycja jest sprawą najistotniejszą (mawia często: "bez niej życie wyglądałoby tak chwiejnie, jak skrzypek na dachu"). W domu Tewje, każdy jest zajęty przygotowywaniem się do szabasu. Jego kłótliwa żona, Golde, bez przerwy instruuje i poucza pięć córek, Tzeitel, Hodel, Chava, Shprintze i Bielke o ich zadaniach. Trzy najstarsze dorosły już do małżeństwa. Wiejska swatka Jente przybywa z wiadomościami dla Golde: bogaty rzeźnik Łazarz Wolf, wdowiec w wieku Tewje, chce poślubić Tzeitel, ich najstarszą córkę. Córki Tewjego zaś marzą o bardziej atrakcyjnych narzeczonych, Tzeitel jest już zakochana w krawcu, Motelu Kamzoil. Tewje dostrzega nieszczęście córek i wytyka Jehowie, że nie uczynił zeń bogacza, musi teraz wybrać czy życie zgodnie z tradycją jest ważniejsze nad szczęście córek…
Jake Schram (Ben Stiller) i Brian Kilkenny Finn (Edward Norton) przyjaźnią się od lat. Mieszkają w Nowym Jorku, są przystojni, samotni, obaj uchodzą za ludzi sukcesu. Pewnego dnia w ich życiu nieoczekiwanie pojawia się piękna Anna Reilly (Jenna Elfman), o której względy rywalizowali będąc dziećmi. Anna, której nie widzieli od czasu, gdy wszyscy mieli po trzynaście lat, jest dziś przebojową kobietą interesu i z miejsca podbija ich serca. Między przyjaciółmi zawiązuje się niezwykły trójkąt uczuciowy, tym bardziej osobliwy, że Jake jest rabinem, a Brian - katolickim księdzem...

Fanatyk

7,6
Jak głęboko są w nas zakorzenione sądy, zachowania, sposób myślenia, wiara w Najwyższego, których uczymy się w dzieciństwie? Czy aby zrozumieć i ogarnąć niektóre sprawy musimy zakwestionować wszystko to, czego nas uczono? Czy aby zrozumieć to, że pewne rzeczy są poza nasza percepcją, trzeba uciec się do drastycznego posunięcia jakim jest samobójstwo? A może łatwiej jest zrozumieć, lub chociażby przyjąć pewne rzeczy takimi jakimi są?
Jerozolima, rok 2000. W społeczności ortodoksyjnych żydów, gdzie kobiety ograniczane są do życia w domu, wychowywania dzieci i zgłębiania ksiąg Tory, żyją dwie siostry - Malka i Ryfka. Pierwsza z nich, mimo iż kocha pewnego mężczyznę, zostaje zmuszona do małżeństwa z obcym mężczyzną. Druga, będąc od 10-ciu lat szczęśliwą żoną, zostaje zmuszona do rozwodu, gdyż nie urodziła dziecka, a "niepłodna kobieta nie jest kobietą."
Słowa kluczowe

Proszę czekać…