Filmy neurologia, lekarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje neurologia, lekarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jean-Dominique Bauby, naczelny redaktor "Elle", na skutek wylewu krwi do mózgu doznał prawie całkowitego paraliżu. Mógł jedynie ruszać lewą powieką. Tekst "Skafandra i motyla" dyktował, mrugając powieką i posługując się specjalnym alfabetem. W swojej książce Bauby opowiada o życiu przed wylewem i o tym jakie to uczucie zostać uwięzionym w bezużytecznym ciele...
Przebudzenia to oparta na autentycznych wydarzeniach poruszająca opowieść o lekarzu, który na zawsze zmienił życie swych pacjentów. W rolach głównych wystąpili: Robert De Niro i Robin Williams. Williams gra rolę dr Malcolma Sayera, naukowca, który wykorzystuje eksperymentalny lek, by przywrócić do pełnej świadomości pogrążonych w katatonii pacjentów. De Niro wciela się w postać Leonarda, pierwszego pacjenta, który przechodzi kontrowersyjną terapię. Zachęcony powodzeniem eksperymentu dr Sayer decyduje się podać lek pozostałym chorym.
Film oparty na faktach. Do siódmego roku życia Lorenzo był normalnym dzieckiem. Potem zaczęły się z nim dziać dziwne rzeczy: tracił nagle przytomność, pojawiły się zaniki pamięci i inne dolegliwości umysłowe. W końcu jego przypadłości zostały zdiagnozowane jako ALD: bardzo rzadkie nieuleczalne zwyrodnienie mózgu. Zawiedzeni niemocą lekarzy i naukowców, rodzice chłopca postanowili sięgnąć poza granice konwencjonalnej medycyny. Narażając na szwank własne małżeństwo, podporządkowali swoje dotychczasowe życie walce o zdrowie i życie ich syna. "Olej Lorenza" to poruszający film o triumfie ducha i determinacji. Film o sile wiary i mocy trwania w nadziei. W postaci rodziców Lorenza wcielili się Nick Nolte i Susan Sarandon, która za swoją rolę została nominowana do Oscara.


Małe nadmorskie miasteczko Foxtown w Anglii. Do szpitala zostaje przywieziony mężczyzna, który w niewyjaśnionych okolicznościach stracił pamięć. Doktor Laurence Jeffries po ogólnym badaniu lekarskim zabiera go do swojego domu. Jego zawodowym hobby jest badanie przypadków amnezji. Stopniowo, bystro obserwując pacjenta, naprowadza go na ślady, które mogą pomóc mu przypomnieć sobie kim jest, skąd przybył, co robił na plaży, gdzie został znaleziony. Powoli okazuje się jednak, że chce wykorzystać nieznajomego do swych prywatnych porachunków z żoną.
Gdy stan ojca (Frits Lambrechts), cierpiącego na chorobę Alzheimera, zaczyna się dramatycznie pogarszać, jego dwaj synowie stają przed poważnym dylematem. Starszy syn, Ernst (Ronald Top), który jest prawnikiem, uważa, że należy oddać go do domu opieki, natomiast młodszy syn, Nico (Mike Reus), chce, aby ojciec nadal mieszkał na rodzinnej farmie. Decyzja o opiekowaniu się ojcem w domu przynosi niespodziewane konsekwencje.
Moussa (Sami Bouajila) jest łagodnym i życzliwym człowiekiem, ojcem i oddanym pracownikiem. Po rozwodzie ożenił się ponownie z marokańską kobietą, która nie odbiera już jego telefonów. Dlatego opróżnia szafki ze swoich rzeczy i planuje się ich pozbyć. Jego brat Ryad (Roschdy Zem) prowadzi w telewizji program poświęcony piłce nożnej. Jego rodzina obwinia go za egocentryzm. Pewnego wieczoru, świętując urodziny kolegi, Moussa upada i gwałtownie uderza się w głowę. Lekarze diagnozują uraz głowy. Wtedy jego osobowość całkowicie się zmienia. Gwałtownie krytykuje swoją siostrę Samię (Meriem Serbah), oddaną, nieustannie zabieganą przez otoczenie, ale czasem trochę nachalną. Kłóci się także z córką Nesrine (Nina Zem), której studia w Kanadzie uważa za zbyt drogie, oraz synem Amirem (Carl Malapa), którego uważa za uzależnionego od gier wideo. Wścieka się na Samię i jego brata Salaha (Rachid Bouchareb), którzy przekazali ubrania jego marokańskiej żony na cele charytatywne, mimo że początkowo wyraził na to zgodę. Jego wybuchy sieją niezgodę w rodzinie, zwłaszcza że Ryad zgadza się z Moussą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…