Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje malarz, homoseksualizm.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Maze jest pedantycznym prezesem dużej agencji reklamowej. Każdego dnia stara się trzymać z góry ustalonego grafiku. Gdy jeden z klientów w wymaganiach podaje współpracę z malarzem, mężczyzna poznaje artystę, Phapa. Kiedy malarz niechcący niszczy suknię ślubną klientki, Maze żąda od niego zwrotu poniesionych przez firmę kosztów. Wszystko zmienia się, gdy szanowany japoński znawca sztuki prosi Phapa, by ten namalował dla niego obraz, za który oferuje gigantyczną wypłatę. Maze zatrudnia Phapa w swojej firmie, by pilnować postęp jego pracy i w pewien sposób ściągnąć jego dług. Pomimo iż mężczyźni są totalnymi przeciwieństwami, z czasem orientują się, iż właśnie to ich do siebie przyciąga.
Kto dokonuje zuchwałych morderstw w opactwie Benedyktynów? Jaki cel przyświeca tym niecnym uczynkom? Po to, aby rozwiązać zagadkę do klasztoru przybywa mnich ze swoim uczniem. Przeszłość mnicha - Wilhellma nie jest krystalicznie czysta, lecz jest on bardzo dobrym detektywem, a także trzeźwo patrzy na otaczającą go rzeczywistość. Także jego uczeń nie zapomni tego pobytu u Benedyktynów do końca życia. Czy rozwiązania zagadki obaj nie przypłacą życiem?
Dania, lata 20. XX wieku. Małżeństwo odkrywa, na czym polega bezwarunkowa miłość. Dramat inspirowany prawdziwą historią transpłciowej pionierki Lili Elbe.
Dwie przyjaciółki Christina i Vicky (Scarlett Johansson i Rebecca Hall) spędzają wakacje w słonecznej Barcelonie. Pech chce, że zakochują się w tym samym mężczyźnie. Jednak zupełnie nie spodziewają się, że do rywalizacji włączy się jeszcze trzecia kobieta (Penélope Cruz) - które wcale nie chce pozwolić aby jej były mąż spotykał się z innymi kobietami.
Film opowiada o tytułowej służącej, która trafia do domu japońskiej bogaczki. Akcja toczy się w czasach japońskiej okupacji Korei i oparty jest na powieści zatytułowanej Fingersmith autorstwa Sarah Waters.
Przez 29 lat ponura sława więzienia Alcatraz została zachwiana tylko raz - przez trzech mężczyzn, o których później słuch zaginął. Frank Morris, przebiegły kasiarz, opracowuje misterny plan ucieczki. Podejrzliwy naczelnik więzienia próbuje mu w tym przeszkodzić.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela – Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi, wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Niezadowolony ze swego stylu życia, rozgoryczony i rozczarowany fotograf bezmyślnie włóczy się po Londynie lat 60., utrwalając na kliszy momenty z codziennego życia. Po wywołaniu filmu okazuje się, że nieświadomie uchwycił scenę morderstwa.
Irlandia, XIX wiek. Kobiety niezamężne, pozbawione wsparcia rodziny czy pracy, zmuszone są żyć na marginesie społeczeństwa w biedzie i samotności. Albert, nieśmiały i introwertyczny lokaj, od wielu lat głęboko skrywa wielki sekret - w rzeczywistości jest kobietą, która wybrała przybranie mężczyzny, by uciec od beznadziejnego losu. Gdy do hotelu przyjeżdża intrygujący malarz, Hubert Page, w Albercie pojawia się iskra nadziei na porzucenie fałszywej tożsamości.
Ned (Paul Rudd) to nieogarnięty, młody mężczyzna, który wychodzi z więzienia po tym, jak naiwnie sprzedał narkotyki policjantowi. Nie chcąc mieszkać z matką, włóczy się między swoim trzema siostrami, utrudniając im życie towarzyskie i mieszając się do ich prywatnych spraw.