Filmy utrata córki

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje utrata córki. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hiszpania, drugi wiek przed naszą erą. Skromny pasterz Viriato wiedzie proste życie w niewielkiej wiosce. Wszystko się zmienia kiedy do Hiszpanii wkraczają wojska Imperium Rzymskiego pod wodzą pretora Galby. Virtario postanawia walczyć z najeźdźcami i zostaje przywódcą rebeliantów.

Gra o tron

8,5
7,3
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Trzecia część sagi rodziny Corleone rozpoczyna się w Nowym Jorku w 1979 roku. Michael Corleone (Al Pacino) postarzał się już mocno, jednak nadal przewodzi rodzinie. Rozszedł się z żoną, a dzieci dorosły. Większość jego interesów jest zalegalizowana i przynosi poważne dochody. Powoli wycofuje się z przestępczej działalności i staje się szanowanym obywatelem. Zaczyna działać charytatywnie, nie skąpiąc dolarów na szlachetne cele, za co zaczyna go doceniać hierarchia kościelna. Ma nawet odebrać od nich nagrodę za swoje dobre uczynki, jednak – jak się okazuje – nie robi tego bezinteresownie. Od interesów i zbrodni przeszłości uciec i zapomnieć o nich nie jest łatwo, ale Michael jest już mocno zmęczony i postanawia wybrać następcę rodu. W kolejce po władzę rodziny staje ambitny i bezwzględny Vincent Mancini (Andy Garcia), nieślubny syn starszego brata Sonny'ego. Siostra Michaela, Connie, namawia go, aby zezwolił na przyjęcie nazwiska Corleone przez Vincenta, co uczyniłoby z niego pełnoprawnego członka rodziny. Jednak nic nie trwa wiecznie. Kiedy Vincent zaczyna uwodzić córkę ojca chrzestnego, przychylność Michaela zaczyna się kończyć.


Dom snów

6,5
Podobno wszystkie domy skrywają mroczne tajemnice. Niektórzy nie cofną się nawet przed zbrodnią, by wymazać po nich ślad… Mający na koncie szereg sukcesów wydawniczych Will Attenton (DANIEL CRAIG) wyprowadza się ze swoją rodziną z Nowego Jorku i zamieszkuje w malowniczym domu w Nowej Anglii. Gdy wraz z żoną Libby (nagrodzona Oscarem za rolę w „Wiernym ogrodniku” RACHEL WEISZ) oraz dwiema córkami zaczyna się już przyzwyczajać do nowego lokum, dowiadują się, że zamordowano w nim poprzednią mieszkankę oraz jej dzieci. Podejrzewany o zbrodnię mąż i ojciec zabitych nadal żyje, a Willa oraz zaprzyjaźnioną z ofiarami sąsiadkę (NAOMI WATTS – „Mulholland Drive”, „The Ring 1-2”, nominacja do Oscara za „21 gramów”) prześladuje przeczucie, że nie wszystkie poszlaki zostały odpowiednio zbadane. Próbując dopasować do siebie poszczególne elementy krwawej układanki, Will odkryje, że historia poprzedniego lokatora jego domu jest równie przerażająca, jak to, co może spotkać kolejną rodzinę, która znalazła w nim schronienie… Znakomity, porównywany już z „Szóstym zmysłem”, thriller JIMA SHERIDANA, wielokrotnie nominowanego do Oscara twórcy „Mojej lewej stopy”, „W imię ojca”, „Boksera” i „Naszej Ameryki”.
Akcja Dochodzenia rozgrywa się w deszczowym Seattle i opowiada historię zabójstwa młodej dziewczyny – Rosie Larsen i policyjnego śledztwa prowadzonego przez dwójkę detektywów, poszukujących motywu i sprawcy zbrodni. Serial rozgrywa się w czasie rzeczywistym, jeden odcinek serialu to jeden dzień śledztwa, co daje możliwość przedstawienia dogłębnej analizy głównych postaci. W Dochodzeniu widzowie śledzą trzy wątki związane z morderstwem: detektywów, którzy prowadzą śledztwo; pogrążonej w żałobie rodziny zamordowanej dziewczyny oraz podejrzanych. W serialu pojawia się również wątek polityczny, gdyż jednym z podejrzanych jest lokalny radny, prowadzący aktualnie kampanię. Wraz z rozwojem akcji, staje się jasne, że nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy ukrywa sekret, i choć bohaterowie myślą, że już uporali się ze swoją przeszłością, ona niespodziewanie do nich powraca.

Deja Vu

7,4
6,7
Każdy z nas doświadczył czym jest déjà vu. Każdy chociaż raz spotykając obcą sobie osobę poczuł, że już wcześniej ją znał, lub odwiedzając nowe miejsce, od razu je poznał. Co jednak mogłoby się stać, jeżeli te tajemnicze odczucia w rzeczywistości okazałyby się ostrzeżeniem wysłanym z przeszłości, lub podpowiedzią przyszłości? W thrillerze wyprodukowanym przez Jerry’ego Bruckheimera, pewien agent FBI (Denzel Washington) podąża za głosem déjà vu w trakcie prowadzenia śledztwa. To, co zdawało się być niewinnym żartem naszej pamięci, staję się szaleńczym wyścigiem o życie.
Akcja "Świata bez końca" zaczyna się 200 lat po wydarzeniach z "Filarów Ziemi", w roku 1327. Na tle barwnej panoramy średniowiecza, w okresie wielkich przemian i dziesiątkującej społeczeństwo zarazy, toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy. O tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary. Historia, w której ludzkie emocje - miłość, nienawiść, pragnienie zemsty - odgrywają wiodącą rolę.
Nowy film Felixa van Groeningena (Boso, ale na rowerze), nagrodzony przez publiczność Berlinale 2013. Historia wielkiej miłości pomiędzy Didierem - liderem muzycznej kapeli a Elise - właścicielką studia tatuażu; pary, którą los wystawia na ciężką próbę. Film ilustruje znakomita bluegrassowa ścieżka dźwiękowa.
Doskonała adaptacja powieści Jamesa Ellroya - trzech policjantów, dziewczyna na telefon, homoseksualista, dziennikarz oraz komendant policji jako główni bohaterowie tajemniczej historii o ambicji, korupcji i marzeniach.
Ranny w Iraku sierżant Will Montgomery (Ben Foster) wraca do USA. Po okresie rekonwalescencji zostaje przydzielony do służby w specjalnej jednostce, która informuje rodziny o śmierci poległych w Iraku żołnierzy. Jego partnerem zostaje stary wyga, kapitan Tony Stone (Woody Harrelson). To on uczy debiutanta, jakie obowiązują procedury, co wolno, a czego nie wolno robić w tych ekstremalnych pod względem emocjonalnym sytuacjach. Trzeba znaleźć się na miejscu bardzo szybko, a potem rzeczowo i krótko poinformować o śmierci żołnierza. Nie wolno pocieszać, przytulać i pod żadnym pozorem angażować się uczuciowo. Młody sierżant przekona się, jak trudno trzymać się tych zasad, kiedy będzie musiał przekazać złą wiadomość młodej wdowie Olivii (Samantha Morton).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…