Filmy relacja mężczyzna-kobieta, joga

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, joga. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Anna (Danuta Stenka) to żywiołowa, atrakcyjna czterdziestolatka z poczuciem humoru. Jej styl to bojówki i zwykła podkoszulka. Kasia, córka Anny, (Anna Antonowicz) nie jest typową dziewiętnastolatką. Nie lubi imprez, nie interesuje się chłopakami, jada zdrową żywność i uprawia jogę. Michał (Jan Frycz) jest bardzo przystojnym, poukładanym i zamożnym prawnikiem. Paweł (Przemysław Cypryański) ma dwadzieścia lat, kocha życie, ładne dziewczyny i zabawę. W wyniku szeregu dziwnych zbiegów okoliczności (a może po prostu przeznaczenia..) matka i córka spotykają dwóch facetów, którzy je bezgranicznie irytują. Czy mimo to jest cień szansy na happy end?
Akcja rozgrywa się w Baltimore. Widzowie śledzą przeplatające się losy kilku bohaterów. Ich tematem przewodnim są trudności w porozumieniu i interpretowaniu zachowania innych. Wszyscy bezskutecznie próbują znaleźć miłość. Znudzona żona (Jennifer Connelly) rozważa, czy nie odejść od męża (Bradley Cooper), który ją zaniedbuje. Dlaczego zaniedbuje? Bo ma romans z inną kobietą, na dodatek w której zakochał się inny samotny mężczyzna (Kevin Connolly). Facet ten mógłby z kolei znaleźć szczęście u boku dziewczyny (Ginnifer Goodwin), która ma na jego punkcie obsesję – gdyby tylko zwrócił na nią uwagę. Aranżuje ona niby-przypadkowe spotkania z obiektem swoich uczuć. Podczas jednego z nich poznaje przyjaciela swojego ukochanego, granego przez Justina Longa, który postanawia wychować ją tak, jak profesor Higgins w "My Fair Lady" wychowuje Elizę Doolittle. Drew Barrymore natomiast gra zagubioną w świecie nieustannych randek kobietę, która staje się ofiarą współczesnej kultury, gdzie technologia i wirtualna rzeczywistość coraz częściej zastępują kontakty międzyludzkie.
Jane (Katherine Heigl) ma za sobą niejeden ślub - już 27 razy była druhną! W jej szafie wisi tyleż fantazyjnych sukienek. Ale cóż z tego, skoro nic nie wskazuje na to, by sama miała zostać panną młodą. Co prawda kocha się potajemnie w swoim szefie George'u (Edward Burns), ale jego serce zdobywa młodsza siostra Jane, Tess (Malin Akerman). Jane, choć zawsze przede wszystkim troszczyła się o innych, teraz wreszcie postanawia zadbać o siebie. Traf chce, że na jej drodze staje cyniczny dziennikarz Kevin (James Marsden), pisujący złośliwe sprawozdania z nowojorskich ślubów. Wydaje się, że nie może być bardziej niedobranej pary...


Spotkanie po latach ósemki przyjaciół ze szkolnej ławy staje sie okazją do sympatycznych wspomnień z lat uczniowskich szaleństw i próbą przeżycia nowych, już dorosłych przygód pod hasłem "stara przyjaźń nie rdzewieje".
Akcja rozgrywa się w XIX wieku we Włoszech. Zakonnice zamknięte za murami klasztoru przeżywają erotyczne fantazje i dają upust swym najskrytszym pragnieniom. Formy tego są bardzo różnorodne - pisanie do siebie listów miłosnych, uprawianie nago ćwiczeń jogi, handel pornograficznymi obrazkami, fetyszyzm, czy nawet erotyczne kontakty z rzeźnikiem dostarczającym mięso do klasztoru. Scenariusz został oparty na powieści Stendhala - "Promenades dans Rome".
Anka i Daniel wprowadzają się do wspólnego bliźniaka i mimo woli zostają sąsiadami. Oboje mają za sobą bolesne wspomnienia nieudanych związków, a świeże rany nie ułatwiają wzajemnego kontaktu. Potrzebują trochę czasu oraz małych zbiegów okoliczności, aby przekonać się, że są dla siebie po prostu stworzeni. Ten ciepły, momentami wzruszający spektakl z pełnym nadziei optymizmem przekonuje widzów, że w wirtualnym, zdominowanym przez media społecznościowe świecie, Internet, kariera, lekcje jogi czy zagraniczne podróże tanimi liniami lotniczymi nie zastąpią szczęścia wynikającego z bycia blisko z drugim człowiekiem. Sens i istota życia tkwią w bezpośredniej, szczerej i autentycznej relacji z partnerem. W spektaklu wykorzystane zostały piosenki z Kabaretu Starszych Panów, w nowych aranżacjach, co daje szansę na zmianę konwencji i poszerzenie realistycznej opowieści o miłości o warstwę poetycką.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…