Filmy przyjaźń, homoerotyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, homoerotyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia trójki homoseksualnych przyjaciół mieszkających w San Francisco. Patrick (Jonathan Groff) to 29-letni projektant gier komputerowych, który powraca do świata randek po tym, jak się rozstał z narzeczonym. Aspirujący artysta Agustín (Frankie J. Alvarez) ma 31 lat i kwestionuje ideę monogamicznego życia ze swoim chłopakiem. Najstarszy z trójki, Dom (Murray Bartlett), jest 39-letnim kelnerem, który wkraczając w wiek średni, nadal nie czuje spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.
Rok 2003, wojna w Iraku. Mini serial skupia się na oddziale rekonesansowym, który jako jeden z pierwszych wkroczył do Iraku. Wojna dla żołnierzy staje się inna niż ją sobie wyobrażali. Wykonują misje, które - ich zdaniem - są nieciekawe i nudne, tak więc czas muszą sobie jakoś umilać, by się nie nudzić.
Pierwsza w historii ekranizacja głośnej, rozgrywającej się w średniowieczu powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego, w której konfrontuje on dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. To wartości, którymi na co dzień kierują się Narcyz i Złotousty. Przyjaźń między nimi zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Ich drogi się rozeszły ale mimo wielu przygód, zawsze tęsknili do tego, co było między nimi. Spotkanie po latach będzie okazją do konfrontacji ze skrywanymi uczuciami, przeszłością i teraźniejszością.


Anioł

6,5
7,3
Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70. 17-letni Carlito o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona, do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”.
Film Alana Parkera rozpoczyna się od obławy na tureckim lotnisku, podczas której grany przez Davisa bohater zostaje przyłapany na posiadaniu narkotyków. Trafia do więzienia, w którym skazani i oczekujący na rozprawy są traktowani w nieludzki, wręcz zbrodniczy sposób. Tytuł Midnight Express oznaczał w slangu umysłowy „odlot”, jakiego doznawali wszyscy przebywający dłużej w więziennych murach...
Donna Jensen (Gwyneth Paltrow) mieszka w Silver Springs w Nevadzie. Pracuje w miejscowym supermarkecie i marzy, aby wyrwać się z rodzinnego miasteczka. Pewnego dnia ogląda w telewizji wywiad z Sally Weston (Candice Bergen), najsłynniejszą stewardesą Ameryki. Ta chwila zmienia życie Donny. Postanawia pójść w ślady bohaterki programu i zostać gwiazdą międzynarodowych linii lotniczych. Bez wahania opuszcza prowincjonalne Silver Springs i zaczyna pracę w podrzędnej linii obsługującej loty do Fresno. W Sierra Airlines obowiązują długie włosy i krótkie spódniczki. Początki nie są łatwe. Sherry (Kelly Preston), bardziej doświadczona koleżanka, bierze ją pod opiekę. Po kilku tygodniach praktyki i oswojeniu się z obsługą najróżniejszych dziwaków Donna pomaga w pracy stażystce, Christine Montgomery (Christina Applegate). Z nią i Sherry wyjeżdża na targi pracy do San Francisco. Los ponownie stawia na jej drodze Sally Weston. Za jej namową Donna zapisuje się na specjalny kurs dla stewardes, organizowany przez renomowane linie Royalty Air. Zajęcia prowadzi legendarny instruktor lotów John Witney (Mike Myers).
Amerykańska wersja oparta na brytyjskim serialu o tym samym tytule. Główna fabuła toczy się wokół pięciu homoseksualnych przyjaciół płci męskiej z Pittsburgha. Poznajemy Michaela, który by zachować posadę, umawia się z koleżanką z pracy, mimo że od czasów licealnych podkochuje się w swym przyjacielu Brianie, dla którego liczy się tylko „good fuck”. Zakompleksionego Teda, który z kolei ukrywa swe uczucia do Michaela. Matka tego ostatniego, Debbie, jest niezmordowaną działaczką LGBT prowadzącą kawiarnie dla gejów. Do tego dochodzi jeszcze Emmett, fanatyk imprez do rana i modnych jaskrawych ciuchów, oraz para lesbijek, Melanie i Lindsay, które wychowują dziecko narodzone z nasienia Briana. Później grono przyjaciół powiększa się jeszcze o Justina, który po jednej nocy spędzonej z Brianem chce sprawić, by ten coś do niego poczuł.

Satyricon

6,8
Rzym, I wiek n.e.. Dwóch studentów przyjaciół, Encolpio i Ascilto, spierają się o to do kogo należy chłopiec, Gitone. Chłopiec, mając możliwość wyboru z kim idzie, wybiera Ascilta. Tylko nagłe trzęsienie ziemi ratuje Encolpio od popełnienia samobójstwa...
Film ukazuje walkę płci i relacje między elitą przemysłowych rejonów Midlands w Wielkiej Brytanii w 1920 roku. Gerald Crich i Rupert Berkin są najlepszymi przyjaciółmi, którzy zakochują się w parze sióstr: rzeźbiarce Gudrun i nauczycielce, Ursuli Brangwen. Rupert poślubia Urszulę, Gerald rozpoczyna romans z Gudrun, a cała czwórka wyrusza na miesiąc miodowy do Szwajcarii. Ale relacje zaczynają podążać w coraz to różniejszych kierunkach wraz z tym, jak reżyser bada charakter zaangażowania i miłości. Czy Rupert i Ursula nauczą się dawać więcej sobie nawzajem? Dlaczego bardziej zamknięty w sobie Gerald nie może znaleźć porozumienia z ambitną i wymagającą Gudrun?
Dwaj przyjaciele z dzieciństwa – Martin i Eugenio – spotykają się ponownie, podczas wakacji zakochują się w sobie ze wzajemnością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…